środa, 06 grudnia 2017 18:04

Bożonarodzeniowa choinka w blasku fajerwerków

 
Bożonarodzeniowa choinka w blasku fajerwerków fot. Rafał Wichniewicz

Zgodnie z niepisaną tradycją, tegorocznemu uruchomieniu choinki ustawionej na gnieźnieńskim Rynku, towarzyszył pokaz fajerwerków. Przy okazji zainaugurowano także kolejny jarmark bożonarodzeniowy.

Mimo dość kapryśnej tego dnia pogody, na gnieźnieński rynek ściągnęły tłumy mieszkańców, głównie rodziców z dziećmi. Wszystko po to, by wspólnie obejrzeć przyjazd MOKołajów z Klubu Motocykli Zabytkowych ClassiC, którym towarzyszył stary wóz strażacki. Wkrótce po tym ogłoszono wyniki konkursu na najładniejszą kartkę świąteczną, by po chwili wspólnie rozpocząć odliczanie do uruchomienia światełek na choince. Kiedy to nastąpiło, nad Rynkiem rozbłysły sztuczne ognie. 

Przy okazji wydarzenia na Rynku oficjalnie zainaugurowano VI Jarmark Bożonarodzeniowy, gdzie na 25 stoiskach prezentowane są liczne produkty - rękodzielnicze, żywność własnej produkcji itp. 

8 komentarzy

 • Link do komentarza Jam_Jest sobota, 09 grudnia 2017 09:28 napisane przez Jam_Jest

  Ad:Gnieźnianka:
  *******************
  Szanowna pani, każdy ma prawo do własnej wypowiedzi i nie zawsze musi ona być obiektywna. Natomiast, co do wspomnianej przez panią (magi świąt) to rzeczywiście, jakaś "magia" w tym jest, trzy dni życzliwości, a następnie powrót do rzeczywistości. Dlaczego wspomniałem o tych trzech dniach? Od wielu lat jestem wiernym obserwatorem zachowywania się ludzi w okresie t/z (Świąt Bożego Narodzenia) Przez trzy dni w roku potrafimy być dla siebie mili,godzimy się z wszystkimi skłóconymi, a ponadto staramy się zapomnieć wszelkie swary i złe chwile jakie przyniosło nam życie. Czy według pani ma to sens? To ma być ta "magia świąt"? Nauczmy się rozumieć ludzi i miejmy dla nich jak i dla nas samych szacunek,wtedy wszelka magia świąt, nie będzie potrzebna, ponieważ magia będzie działać cały czas.

 • Link do komentarza Ewa piątek, 08 grudnia 2017 21:34 napisane przez Ewa

  Mnie się podobało choć fajerwerki obejrzałam siedząc w korkach na Dąbrówki, ale i tak super, uwielbiam te magię świąt przed świętami

 • Link do komentarza Gnieźnianka piątek, 08 grudnia 2017 10:26 napisane przez Gnieźnianka

  Brak słów na te komentarze niektórych ludzi. Zakorkowane ulice, brzydka choinka, zbędne fajerwerki.... Wy chyba nie wiecie co to magia świąt i życzliwość.

 • Link do komentarza avalon czwartek, 07 grudnia 2017 18:14 napisane przez avalon

  Dawny 421 P 60 nadal jest w Gnieźnie! Chyba w 2013 został wycofany ze służby ale jak widać, stał się maskotką gnieźnieńskich strażaków ;)

 • Link do komentarza Lena czwartek, 07 grudnia 2017 11:18 napisane przez Lena

  tylko choinka jakaś taka brzydka .

 • Link do komentarza Dawi czwartek, 07 grudnia 2017 00:38 napisane przez Dawi

  A mnie najbardziej podoba się oświetlona ramka, przy której można zrobić pamiątkowe zdjęcie-pocztówkę z katedrą w tle :) fajerwerki moim zdaniem zbędne wydawanie pieniędzy

 • Link do komentarza Oli czwartek, 07 grudnia 2017 00:11 napisane przez Oli

  Nie wszyscy,nie wszyscy,mieszkanko Gniezna.prosze nie wypowiadac sie za wszystkich

 • Link do komentarza mieszkanka Gniezna środa, 06 grudnia 2017 21:40 napisane przez mieszkanka Gniezna

  Zakorkowane do granic mozliwości całe centrum. Na drugi raz poproście policję do kierowania ruchem, bo wszyscy mieli dośc tego jarmarku już na starcie. No i to strzelanie, jakis dziwny zwyczaj. A sam jarmark - OK!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane