czwartek, 07 grudnia 2017 08:48

Śmiertelne potrącenie na szosie pod Gnieznem

 
Śmiertelne potrącenie na szosie pod Gnieznem źródło: OSP Czerniejewo

W nocy z środy na czwartek na drodze krajowej nr 15 doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z pieszym, który szedł drogą, prowadząc skuter. W wyniku uderzenia poniósł on śmierć na miejscu.

Do zdarzenia doszło około godziny 1:35 na krajowej "piętnastce" w okolicach Żydowa. Jak wynika z obecnych ustaleń Policji, 27-letni gnieźnianin, pchający skuter od strony Wrześni w kierunku Gniezna, został potrącony przez samochód ciężarowy marki Iveco. Młody mężczyzna poruszał się prawym pasem drogi, poza terenem zabudowanym i nie mając założonych żadnych elementów odblaskowych.

Na miejsce zdarzenia przyjechał zespół ratownictwa medycznego, który podjął się akcji reanimacyjnej, jednak nie przyniosła ona skutku. 27-latek zmarł na miejscu. Kierujący samochodem ciężarowym 31-latek był trzeźwy. Na polecenie prokuratora zarówno jednoślad, jak i Iveco zostały zabezpieczone na parkingu depozytowym. 

Na miejscu zdarzenia obecni byli strażacy z Gniezna oraz OSP Czerniejewo i OSP Żydowo, którzy pomagali w zabezpieczeniu rejonu wypadku. W związku z prowadzonymi na miejscu działaniami, droga była przez kilka godzin zablokowana a ruch kierowano objazdami.

12 komentarzy

 • Link do komentarza toniczek85 środa, 13 grudnia 2017 08:38 napisane przez toniczek85

  Duchu, jesteś mistrzem w wyciąganiu wniosków!
  Nie, nie można zabić człowieka, natomiast jeśli ktoś kamizelki nie ma, bardzo prawdopodobne jest, że się go zauważy dopiero jak będzie przed samym zderzakiem.

 • Link do komentarza duch niedziela, 10 grudnia 2017 08:45 napisane przez duch

  To teraz jest tak, ze bez kamizalki to mozna zabic czlowieka !!!! LUDZIE !!!

 • Link do komentarza Małgorzata Antkowiak czwartek, 07 grudnia 2017 23:41 napisane przez Małgorzata Antkowiak

  Jeżdżę przez 13 lat tą drogą dzien w dzien zaznaczam Bardzo bardzo szybko jeżdżą samochody ciężarowe równie osobowe nie patrzą wyprzedzają jak na zabicie myślą tylko że oni są sami nielicznych się inny samochod Droga jest wstrętne jet bardzo niebezpiecznie a jak deszcz pada to bardzo niebezpiecznie Tym bardziej jak spacerują panienki wieczorami i z przeciwko jadą inne pojazdy to gdzie mamy uciec gdzie Policja nic nie robi nic A jak dojdzie do incydentu Jak bym to nagrała to by był super film tego nie można opisać w jednym słowie czeba to przeżyć widzieć Za każdy raz jak jadę września gniezno I muszę spowrotem do domu wracać modlę się jestem w stresie dużym stresie Bardzo szkoda tego chłopca ten ciężarowym go nie (możliwe,) niezauwazyl

 • Link do komentarza bzyk czwartek, 07 grudnia 2017 21:19 napisane przez bzyk

  Jeździmy prawą stroną a chodzimy lewą.

 • Link do komentarza humanista czwartek, 07 grudnia 2017 20:27 napisane przez humanista

  Proszę nie kupować chińskich odblasków, tanie ale kiepsko odbijają światło. Tak samo kamizelki , te tanie są dobre za dnia.
  Dobra kamizelka odblaskowa, także po kilkunastu praniach powinna być zastąpiona nową.
  Nie wymądrzam się, a spędzam dużo czasu na drogach po zmierzchu.

 • Link do komentarza elemeledudki czwartek, 07 grudnia 2017 18:46 napisane przez elemeledudki

  Aby była jasność panowie jeźdzacy autami cięźarowymi maja w nosie innych uczestnikow ruchu drogowego. Przyklad z wtorku ta sama droga z Gmiezna do Wrześni opad deszczu godzina 6.20 rano i co Ci niby wykwalifikowani kierowcy robią.Ano jedzie sobie 6 sztuk tych aut jeden za drugim przy tym unosząc chmurę pióropusz wody przy wymijaniu sie z moim autem osobowym. Zero widoczności z mojej strony. Nic niestety Ci panowie nie myślą bo jakby był rowerzysta przedemna to jedynie dowiedział bym sie o tym zabierajac go na maskę auta.Chocbym go nawet zauwaźył to jedynie mógłbym ominąć go ale pakując sie pod jedną z pięciu pozostałych aut cięźarowych. Kongolencje dla rodziny ofiary

 • Link do komentarza Mirek z Wieśniaczej czwartek, 07 grudnia 2017 18:30 napisane przez Mirek z Wieśniaczej

  Skuter ma odblask w lampie. Widać go z daleka. W nocy trzeba być skupionym.

 • Link do komentarza F czwartek, 07 grudnia 2017 16:48 napisane przez F

  Odblaskowe opaski kosztują 2zl w chińskim sklepie...
  Współczuję kierowcy, który będzie musiał z tym żyć do końca swoich dni.

 • Link do komentarza szofer czwartek, 07 grudnia 2017 16:43 napisane przez szofer

  To jest najgorszy okres na drogach. I niestety ludzie często są sami sobie winni. Szkoda młodego życia.

 • Link do komentarza Kibic czwartek, 07 grudnia 2017 15:11 napisane przez Kibic

  Przykre :(

 • Link do komentarza humanista czwartek, 07 grudnia 2017 15:01 napisane przez humanista

  Zaprzyjaźnionym mieszkańcom pewnej wsi dałem trzy kamizelki odblaskowe. Tylko jedna z tych osób porusza się tejże pewnej gwarancji życia. Pozostali pewno się wstydzą - nie wiem kogo;) i nie noszą , przemykają niczym cichociemni.

 • Link do komentarza Driver czwartek, 07 grudnia 2017 11:18 napisane przez Driver

  Ludzie kolejny niestety tragiczny przykład ! Ile kosztuje KAMIZELKA ODBLASKOWA 9 zł, 11 zł to tak wiele ? Warto ryzykować najcenniejsze -Życie,zdrowie ...? Tyle o tym mówią.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane