sobota, 16 grudnia 2017 17:14

Kolejny świąteczny Targ Wiejski za nami

 
Kolejny świąteczny Targ Wiejski za nami fot. Rafał Wichniewicz

W sobotnie przedpołudnie na terenie przyległym do CK eSTeDe pojawiły się liczne stragany z różnymi produktami lokalnymi - wszystko w ramach kolejnej edycji Świątecznego Targu Wiejskiego.

Wydarzenie w ubiegłym roku spotkało się z dużym odzewem mieszkańców, zainteresowanych kupnem nie tylko towaru własnej produkcji, ale przede wszystkim zdrowej żywności. Mowa tu o mięsach, serach, miodach, syropach i różnorakiego rękodzieła, którego nie znajdziemy w małych czy dużych sklepach. Chcąc powtórzyć ten sukces, Centrum Kultury "Scena To Dziwna" wraz ze Starostwem Powiatowym zorganizowało kolejną edycję wydarzenia, oferując ponownie atrakcyjne zakupy.

- Cieszę się, że możemy jako Powiat Gnieźnieński wspierać producentów i wytwórców z naszego regionu. Bardzo nam zależy, szczególnie na promocji polskiego, a zwłaszcza gnieźnieńskiego rolnictwa. W takich chwilach przedświątecznych, panująca dobra aura zachęca do tego, by odwiedzać targ - mówił wicestarosta Jerzy Berlik, witając sprzedawców oraz klientów.

Wydarzenie urozmaicił występ grupy Castle Brass - kórnicki kwintet, który przygrywał całemu wydarzeniu skocznymi utworami, niekiedy nawiązującymi do nadchodzących świąt. Kto zmarzł, mógł także skosztować darmowego barszczu, dobrze rozgrzewającego do dalszych zakupów. 

 

3 komentarzy

  • Link do komentarza wyborca niedziela, 17 grudnia 2017 15:09 napisane przez wyborca

    Jurek, dziecko kochane, starostwo ma całkiem inne zadania, to przecież nie jest konkurencja dla urzedów gmin! Porąbało was z tym porownywaniem!

  • Link do komentarza jurek niedziela, 17 grudnia 2017 09:19 napisane przez jurek

    Gdzieś tam Starosta Berlik mowił o równaniu poziomem do Prezydenta Budasza. Oto zatem przykład. Miasto potrafi zorganizować tygodniowy kiermasz z wieloma atrakcjami na który coraz częściej zjeżdżają goście z innych miast a powiat kilkugodzinny targ wiejski. Oj dużo do nadrobienia. Nie wystarczy kopiować.

  • Link do komentarza czytelniczka sobota, 16 grudnia 2017 23:05 napisane przez czytelniczka

    Piękna sprawa. Powiało polską tradycją.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane