Wydrukuj tę stronę
środa, 03 stycznia 2018 10:53

Ruszył nabór wniosków na dofinansowanie wymiany ogrzewania

 
Ruszył nabór wniosków na dofinansowanie wymiany ogrzewania archiwum redakcji

Na wymianę pieca (opalanego węglem lub drewnem) na ogrzewanie ekologiczne, można otrzymać dofinansowanie w ramach programu KAWKA. Ruszył właśnie nabór wniosków, które należy składać do połowy lutego.

Udzielenie dotacji celowej w wysokości do 50% kosztów kwalifikowanych, będzie możliwe po złożeniu i zweryfikowaniu wniosku dotyczącego likwidacji źródła ogrzewania opartego na paliwie stałym na ogrzewanie ekologiczne. Osoby chcące zlikwidować stare piece w swoich domach i przyłączyć się do sieci PEC lub przejść na ogrzewanie gazowe, mogą liczyć na dofinansowanie w kwocie do 5 tys. złotych. Realizacja inwestycji powinna nastąpić w wyznaczonym okresie 2018 roku.

Do tej pory, dzięki programowi KAWKA, udało się już zlikwidować na terenie Gniezna kilkaset źródeł niskiej emisji - kotłów, pieców węglowych czy tzw. kopciuchów. W projekcie mogą brać udział osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe, osoby prawne i przedsiębiorcy. Ci, którzy są zainteresowani udziałem, mogą liczyć na zwrot ww. części kosztów po wykonaniu zadania, ale aby tak się stało, należy złożyć wnioski, spełniające określone założenia regulaminu. Wszystkie informacje dostępne są na stronie programu KAWKA.

2 komentarzy