sobota, 06 stycznia 2018 11:39

Zbudowali makietę Niechanowa

  mn
Zbudowali makietę Niechanowa zdjęcie nadesłane

Pod koniec ubiegłego roku odbył się apel podsumowujący projekt realizowany przez Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej "Zbudujmy sobie makietę Niechanowa", który dofinansowała Fundacja mBanku.

Dyrektor szkoły Elżbieta Rzepecka-Roszak powitała zgromadzonych w holu szkoły i podziękowała wszystkim zaangażowanym w realizacje tego przedsięwzięcia. Barbara Zomer przygotowała i omówiła prezentację multimedialną, która przypomniała wszystkim początek projektu, jak powstawały pierwsze siatki brył, pomoc rodziców, małe sukcesy, kolejne modele, które krok po kroku doprowadziły do wspaniałego końca – powstania makiety głównej ulicy Niechanowa – ulicy Różanej.

W skali 1:50 powstały kolejne budynki mieszkalne: budynek Urzędu Gminy, Biblioteki Publicznej i budynek Szkoły Podstawowej wraz z salą gimnastyczną i pawilonem. Prezentacja przypomniała również wspaniały i niezapomniany wyjazd uczestników projektu do Młyna Wiedzy w Toruniu. Pokazała też ostatnie prace, kiedy to 19 grudnia na holu szkoły ustawiona została makieta. Wystawa cieszyła się wielkim zainteresowaniem nie tylko uczniów klas 5-7, ale i tych najmłodszych i z Gimnazjum. Również rodzice i nauczyciele chętnie przystawali i oglądali makietę.

Na koniec apelu nauczyciele, którzy prowadzili  zajęcia  wręczyli dyplomy uznania wszystkim uczestnikom projektu - uczniowie ci byli bardzo dumni z wykonanej pracy. Projekt zintegrował uczniów, widać było zaangażowanie i radość z wykonanej pracy. 

Przewodnicząca SRZN Grażyna Kozanecka  serdecznie dziękuje koordynatorce projektu Barbarze Jankowiak oraz  Barbarze Zomer, Karolinie Staszak i Renacie Włodarczyk za wkład pracy oraz dzieciom i młodzieży za ch udział i zaangażowanie. Dyrekcji Szkoły  Podstawowej p. Grażyna dziękuje za wspaniałą współpracę.

2 komentarzy

  • Link do komentarza Natalia niedziela, 07 stycznia 2018 18:03 napisane przez Natalia

    Gratulacje ! Świetny projekt, wspaniałe dzieci i nauczyciele! Oby więcej takich projektów!

  • Link do komentarza ERR niedziela, 07 stycznia 2018 17:58 napisane przez ERR

    Gratulacje, świetny projekt, wspaniali uczestnicy i efekt...oszałamiający! Oby więcej takich inicjatyw!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane