środa, 10 stycznia 2018 11:33

Ranking liceów i techników - jakie szkoły z Gniezna?

 
Ranking liceów i techników - jakie szkoły z Gniezna? źródło: Google Street View

Fundacja Edukacyjna Perspektywy opublikowała najnowszy ranking polskich liceów i techników. Sprawdziliśmy, którym szkołom z Gniezna udało się w tym roku na nią dostać.

Ranking Perspektyw jest obecnie najbardziej prestiżową klasyfikacją szkół średnich, działających na terenie całego kraju. Choć opinie dotyczące metodologii są różne, to jednak nie ma wątpliwości iż każda szkoła szczyci się obecnością na tej liście.

W analizie dotyczącej liceów brano pod uwagę trzy istotne czynniki, których proporcje w ostatnim czasie nie zostały zmienione. Wszystkie składają się na sumę punktów, która pozwala umieścić szkołę w rankingu. Metodologia w przypadku liceów (500 miejsc w rankingu) obejmowała w 30% odnoszone sukcesy w olimpiadach, 25% to wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych, a 45% to wyniki matur z przedmiotów dodatkowych. 

Spośród gnieźnieńskich szkół średnich, jako pierwsze na liście znalazło się I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego, które z wynikiem 41,25 punktów, zajęło 391 miejsce. Jest to wynik lepszy od ubiegłorocznego, kiedy to "szesnastka" zajęła 400 miejsce z wynikiem 40,33 punktów. Tym samym I LO otrzymało tytułu "Brązowej Szkoły 2018" jako znak jakości rankingu Perspektyw. Co najważniejsze, w skali wojewódzkiej udało się tej placówce zająć 30 miejsce spośród wielkopolskich liceów - na 50 zaklasyfikowanych do tego regionalnego rankingu

Nieco dalej, na 424 miejscu uplasowało się II Liceum Ogólnokształcące im. Dąbrówki, które zdobyło w rankingu 40,69 punktów. "Piętnastka" zagościła w Perspektywach po rocznej nieobecności - dwa lata temu zajęła ona 338 miejsce. Niemniej, plasując się w tym rankingu, II LO także otrzymało tytuł "Brązowej Szkoły 2018", jako znak jakości. W skali wojewódzkiej placówka zajęła 38 miejsce.

Niestety, w tym roku w rankingu Perspektyw nie zagościło żadne technikum z Gniezna. W ubiegłym roku na 217 miejscu pojawił się "Ekonomik", któremu jednak w tym roku nie udało się ponownie pojawić na liście.

6 komentarzy

 • Link do komentarza Tadeusz piątek, 12 stycznia 2018 23:42 napisane przez Tadeusz

  Czego możemy się spodziewać prosze państwa jeżeli w oświadczeniu majątkowym dyrektora wydziału oświaty Starostwa Powiatowego w Gnieźnie w paragrafie II mówiącym o tytule prawnym domu jest napisane, wspówłasność zamiast współwłasność,
  Jeżeli w oświadczeniu majątkowym byłego dyrektora technikum i obecnego CKP w paragrafie VIII Inne zródła dochodu jest napisane , "źrudła" przez u otwarte. Mój Boże!!!! pedagodzy dyrektorzy !!!

 • Link do komentarza czytacz czwartek, 11 stycznia 2018 09:21 napisane przez czytacz

  Do "serio" nikt nikomu nie utarł nksa. Ani jedno ani drugie liceum nie gwarantuje wysokiego poziomu. Zajęcie tak odleglych miejsc w rankingu mówi samo za siebie. Świadectwo maturalne w dzisiejszych czasach, a jak widać szczegolnie z gnieźnienskich liceów nie swiadczy wcale o dojrzalości intekektualnej absolwenta.

 • Link do komentarza serio środa, 10 stycznia 2018 22:54 napisane przez serio

  gratuluję I LO, po raz kolejny utarliście nosa pięknoduchom z piętnastki!:)

 • Link do komentarza absolwent starej daty środa, 10 stycznia 2018 22:16 napisane przez absolwent starej daty

  Za moich czasów żeby dostać się do liceum, trzeba było zdać porządnie egzamin wstępny. teraz przyjmują, jak leci no i mamy, co mamy, ze absolwenci liceów nie znają polskiej ortografii, historii, geografii, a liczyć to potrafią tylko pieniądze w swoim portfelu. Licea nadto nie przygotowują do życia, a na porządne studia wcale. Wielu absolwentów nie radzi sobie z napisaniem prostego wniosku do urzędu, ich wiedza często jest internetowa. Edukacja aż wyje o zmiany w programach, ale przede wszystkim o zmianę sposobów nauczania w szkołach.

 • Link do komentarza Wiarus środa, 10 stycznia 2018 19:10 napisane przez Wiarus

  W Gnieźnie jest przynajmniej (!)o jedno liceum za dużo, więc na licealistę może załapać się każdy, kto potrafi się bez błędu ortograficznego podpisać. Tyle na ten temat. Połowa dzisiejszych licealistów 20-30 lat temu nawet za próg tego typu szkoły by się ne dostała. Zawodówek nam trzeba!

 • Link do komentarza zatroskany o przyszłość środa, 10 stycznia 2018 12:00 napisane przez zatroskany o przyszłość

  Trochę słabe te miejsca.
  Może młodzież Pierwszej Stolicy w tym roku ciut w tych rankingach podskoczy ?
  PROSZĘ WAS SPRÓBUJECIE !!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane