czwartek, 11 stycznia 2018 09:48

Piesi i kierowcy wrócili do domów z mandatami

 
Piesi i kierowcy wrócili do domów z mandatami archiwum redakcji

W minioną środę, gnieźnieńska drogówka przeprowadziła działania związane z bezpieczeństwem ruchu pieszego i rowerowego - posypały się mandaty.

Celem akcji NURD (Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego) jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Piesi obecnie stanowią szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego, a dynamiczny wzrost liczby osób zmotoryzowanych potęguje stopień zagrożenia dla ich życia i zdrowia.

W minioną środę 10 stycznia od rana policjanci gnieźnieńskiej drogówki prowadzili działania na terenie Gniezna i powiatu. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na właściwe zachowanie kierujących wobec pieszych oraz zgodne z przepisami poruszanie się pieszych na oznakowanych przejściach, a także stosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Policjanci sprawdzali stan techniczny pojazdów oraz obowiązkowe wyposażenie. Zarówno na pieszych, jak i kierowców, którzy poruszali się niezgodnie z przepisami nakładano mandaty.

Mundurowi nałożyli 88 mandatów karnych, w tym 49 na pieszych, 37 na kierowców oraz 2 a rowerzystów. Piesi popełnili najwięcej wykroczeń przechodząc w miejscach niedozwolonych – 42 osoby. Kierowców ukarano mandatami karnym za nieprawidłowe zachowanie w stosunku do pieszych – 37 osób oraz inne wykroczenia. 11 osób pouczono, zatrzymano również 1 dowód rejestracyjny.

źródło: www.gniezno.policja.gov.pl

5 komentarzy

 • Link do komentarza Użytkownik czwartek, 11 stycznia 2018 19:24 napisane przez Użytkownik

  Wyjechać z Sikorskiego na Laubitza graniczy z cudem. Samochody stoją z lewej i prawej. Przy skręcie trzeba wyjechać na pół jezdni. Co na to Policja. Gdzie przepisy 15 metrów. Policja jeździ i nie widzi?

 • Link do komentarza stena czwartek, 11 stycznia 2018 16:36 napisane przez stena

  - czy policjanci, którzy zatrzymują się i stoją ponad 15 minut w niedozwolonym miejscu, wypisując mandat pieszemu na osiedlowej ulicy za przejście w niedozwolonym miejscu, też łamią prawo?

  - czy policjanci mają obowiązek udzielenia mandatu jeśli ktoś przechodzi na ruchliwej ulicy tuż przed ich radiowozem, którym stoją od pół godziny? czy traktują ludzi wybiórczo? Młody facet na ruchliwej, głównej ulicy nie dostanie mandatu, a starsza kobieta na osiedlowej ulicy tak?

 • Link do komentarza Aśka czwartek, 11 stycznia 2018 12:35 napisane przez Aśka

  To że stoją na zakazie to norma bo na górnej non stop łamią przepisy stając na zakazie ale ile razy stoją na chodniku ja z wózkiem wtedy muszę iść ulicą ile razy było dzwonione i na policję i straż miejska i nic żadnej reakcji

 • Link do komentarza ROCKERS czwartek, 11 stycznia 2018 10:48 napisane przez ROCKERS

  No i prawidłowo!!! W tym dniu o 6:35 sam o mało co, rozjechałbym pracownika URBISu. Gość szedł chodnikiem i w ostatniej chwili skręcił wchodząc na pasy. Gdybym jechał ciut szybciej miałbym go na masce. Na szczęście jechałem akurat z prędkością 25-30 na godzinę i się udało wychamować.

 • Link do komentarza KierowcaBombowca czwartek, 11 stycznia 2018 10:39 napisane przez KierowcaBombowca

  Czy plan mandatów na styczeń już wykonany? A samochody na Budowlanych i Ustroniu jak stały na zakazie, zostawiając mniej niż 1,5m chodnika tak stoją. Podobnie jak parkują przy podwójnej ciągłej w okolicy skrzyżowania Staszica/Budowlanych. Radiowozy przejeżdżają obok i nikomu nie chce się reagować. Ale łatwiej jest ukarać pieszego bo jest pod ręką.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane