czwartek, 11 stycznia 2018 14:37

Dachowanie na krajowej „piętnastce”

 

Do poważnego wypadku drogowego doszło w czwartkowe, wczesne popołudnie na DK 15. Do szpitala trafiły trzy poszkodowane osoby.

Do zdarzenia doszło 11 stycznia około godziny 13:40 na drodze krajowej nr 15 na wysokości Wymysłowa. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, kierujący samochodem osobowym marki Honda Accord, 32-letni mieszkaniec gminy Gniezno włączając się do ruchu z parkingu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi marki Opel Vectra, którego kierująca, 32-letnia mieszkanka Trzemeszna jadąc w kierunku Trzemeszna kończyła manewr wyprzedzania ciągnika siodłowego z naczepą. Kobieta chcąc uniknąć czołowego zderzenia z hondą przyspieszyła i gwałtownie zmieniła pas ruchu tracąc panowanie nad pojazdem, w wyniku czego uderzyła w przydrożne drzewo powodując wywrócenie pojazdu na dach.

Na miejsce zdarzenia przyjechały zastępy OSP Trzemeszno oraz JRG Gniezno, które zabezpieczyły rejon wypadku i uszkodzony pojazd. Obecne na miejscu zespoły ratownictwa medycznego zabrały kierującą pojazdem oraz dwójkę dzieci w wieku 3,5 i 10 lat, które znajdowały się w Oplu,  do szpitala w Gnieźnie.

Kierujący hondą i ciągnikiem siodłowym nie zatrzymali się na miejscu wypadku, ten pierwszy zgłosił się na miejscu zdarzenia około godziny 15:00.

Na czas prowadzonych działań na tym odcinku drogi prowadzony był ruch wahadłowy. Sprawę bada Policja.

5 komentarzy

 • Link do komentarza Zenas czwartek, 11 stycznia 2018 22:07 napisane przez Zenas

  Bardzo dobrze, że nie ma tam wiaduktu, bo przynajmniej kierowcy choć trochę w tym miejscu zwalniają. Nie pomogą żadne sposoby. Jedyna rada, to noga z gazu i bezwzględna ostrożność w prowadzeniu pojazdu. A jak komuś się spieszy, to niech lata samolotami.

 • Link do komentarza Gnieźnianin czwartek, 11 stycznia 2018 18:22 napisane przez Gnieźnianin

  A swoją drogą budowa wiaduktu nad przejazdem już od wielu lat jest wałkowana i coraz bardziej paląca, bo przecież bardzo by usprawniła jazdę samochodów.

 • Link do komentarza baracha czwartek, 11 stycznia 2018 17:22 napisane przez baracha

  To już na pewno nie było Wymysłowo, ale gmina Gniezno.

 • Link do komentarza szofer czwartek, 11 stycznia 2018 16:59 napisane przez szofer

  To nie droga jest winna, a nieodpowiedzialni kierowcy. i tyle w temacie. Jazda ma być BEZPIECZNA i dostosowana do jakości drogi, jej nawierzchni, warunków atmosferycznych i doświadczenia kierowcy!!!

 • Link do komentarza Kozi czwartek, 11 stycznia 2018 15:07 napisane przez Kozi

  Może wreszcie ktoś zainterweniuje odnośnie przeładowania tej drogi zanim dojdzie do tragedii. Co chwila jakaś kolizja, wypadek na tym odcinku drogi. Ostatnia awaria rogatek w Wymysłowie pokazała ogrom ruchu jaki tam się odbywa.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane