piątek, 12 stycznia 2018 08:50

Sprawcy zabójstwa psów z podtrzymanym wyrokiem więzienia

 
Krzysztof L. i Jan J. na ławie oskarżonych gnieźnieńskiego sądu w maju 2017 roku Krzysztof L. i Jan J. na ławie oskarżonych gnieźnieńskiego sądu w maju 2017 roku archiwum redakcji

W miniony czwartek w Sądzie Okręgowym w Poznaniu odbyła się rozprawa przeciwko Janowi J. i Krzysztofowi L., którzy w maju zostali w Gnieźnie skazani na więzienie za zabójstwo dwóch psów w Kłecku.

Przypomnijmy iż w lutym oraz maju 2017 roku w Sądzie Rejonowym w Gnieźnie odbyły się dwie rozprawy w sprawie zdarzenia, które miało miejsce w grudniu 2015 roku. Mowa o bestialskim zabiciu dwóch psów, do którego doszło na peryferiach Kłecka. W sprawę zaangażował się znany w kraju obrońca praw zwierząt, adwokat Mateusz Łątkowski. 31 maja 2017 roku sprawcy usłyszeli wyroki skazujące ich na kilkumiesięczne więzienie i ograniczenie wolności. Od decyzji Sądu Rejonowego w Gnieźnie jednak się odwołali.

W czwartek 11 stycznia w Sądzie Okręgowym w Poznaniu odbyło się posiedzenie odwoławcze. W jego trakcie Sędzia Sądu Okręgowego Ewa Taberska, po zapoznaniu się z treścią zeznań świadków, sprawców oraz biegłego weterynarza, a także pismem dotyczącym odwołania od decyzji gnieźnieńskiego sądu, zdecydowała się tylko nieznacznie zmienić treść wyroku wobec skazanych.

Wobec Krzysztofa L., skazanego za zabicie dwóch psów ze szczególnym okrucieństwem, Sąd podtrzymał karę pozbawienia wolności na 3 miesiące, ale skrócił ograniczenie wolności z 1 roku i 2 miesięcy do 10 miesięcy. 

Wobec Jana J. Sąd podtrzymał karę pozbawienia wolności na 3 miesiące, ale skrócił ograniczenie wolności z 10 miesięcy do 8 miesięcy. 

Sąd podtrzymał także decyzję co do wykonywania nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na cele społeczne przez obu skazanych. Wyrok jest prawomocny.

Przypomnijmy iż do zdarzenia doszło w grudniu 2015 roku, kiedy to przy ul. Ustronie w Kłecku odnaleziono zwłoki dwóch psów, których stan wskazywał na zakatowanie tępym narzędziem. Dość szybko udało się ustalić iż sprawcami tego zdarzenia był Jan J. z Niechanowa oraz Krzysztof L. z Kłecka, prywatnie szwagrowie, którzy - jak twierdzili - zdecydowali się pozbyć psów Jana J., które miały mu przeszkadzać w życiu codziennym. W trakcie rozprawy twierdzili iż dokonali w stanie upojenia alkoholowego - zobacz więcej: "Byłem pijany, mózg mi nie pracował", "Coś mi odwaliło, nie zamykajcie mnie w więzieniu!" oraz Mordercy psów skazani na więzienie!

21 komentarzy

 • Link do komentarza humanista sobota, 20 stycznia 2018 13:02 napisane przez humanista

  Przed sezonem lęgowym na swojej posesji, - dość duża przy lesie, także zadrzewiona- będę wyłapywał koty, i wywoził do schroniska.
  Są to koty porzucone lub sąsiadów nie przyznających się do mruczących morderców.
  Miastowi przyszli z kotami, działki wycementowani jak przed blokami, koty srają zatem u mnie, i polują na ptaki.
  "Art. 77 Kw. Niezachowanie ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia. Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany."
  Nie o karę chodzi, a o młode ptaki.
  Za złą opiekę nad psem, też właściciela można skazać na karę.

 • Link do komentarza Kleopatra piątek, 19 stycznia 2018 21:09 napisane przez Kleopatra

  ad Miras Szczekanie psow moze pan adwokat który się tak chętnie zaangażował do sprawy udzieli ofiarom (ludziom) porady prawnej Niedawno spotkalam pana listonosza który dastarczał poczte na Pustachowiu, jest badzo bardzo szczesliwy ze zmieniono mu rejon i nie musi znosić szczekania głupich psów bo psy są wszedzie ale w centrum ludzie są mądrzejsi i szkolą psy albo psy są mądrzejsze. Dla niektorych myslenie ogranicza się do =pies jest zeby szczekał a człowiek # IQ

 • Link do komentarza Miras poniedziałek, 15 stycznia 2018 11:25 napisane przez Miras

  Cudza wolność ( np. w zakresie posiadania szczekającego psa) nie może być zniewoleniem dla drugich, a takim zniewoleniem jest wieczne poszczekiwanie psów dookoła mojego domu także. Powiesi sobie teki jeden z drugim tabliczkę, ze ma ostrego psa i każdy, kto przechodzi dostępnym dla wszystkich chodnikiem jest straszony przez rzucającego się na plot psiska i szczekaniem do utraty tchu! Co na to policja, straż miejska i przepisy o zakłócaniu porządku publicznego? Są znane przypadki, gdzie dziecko przechodzące kolo takiej zagrody tak się wystraszyło, że wpadło na jezdnię wprost pod nadjeżdżający samochód. Jak ktoś chce, żeby złodziej go nie okradł, to niech się wyprowadzi na odludzie i tam może mieć cała sforę psów-stróżów jego dobytku.

 • Link do komentarza czytelnik poniedziałek, 15 stycznia 2018 09:18 napisane przez czytelnik

  A ja przyłączam się do sąsiada. Niech każdy trzyma swoją psiarnię w domu i niech szczekaczki nie zakłócaja spokoju innym. W cywilizowanym kraju takie obyczaje są nie do przyjecia, no, ale w Polsce nadal jak widac króluje bezhołowie i chamstwo.

 • Link do komentarza hał auuuuuuu hał poniedziałek, 15 stycznia 2018 00:14 napisane przez hał auuuuuuu hał

  @ sąsiad tu Joanna Krupa śpiewam do ciebie .......... :)
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=46&v=uGEWvOa-s3o

 • Link do komentarza czytelnik poniedziałek, 15 stycznia 2018 00:03 napisane przez czytelnik

  @sąsiad po takim komentarzu na wieki zamilcz. Ludzie rozmawiają a psy szczekają i tyle w temacie.

 • Link do komentarza sąsiad niedziela, 14 stycznia 2018 19:23 napisane przez sąsiad

  ad. kleopatra - nie mam nic przeciw psiskom, ale na miłość boską, trzymajcie je w domach. Mam sąsiada, który trzyma psisko całymi godzinami na dworze i nie da się z tym szczekaniem żyć! Czy na to nie ma przepisów? Słyszałem, że gdzieś w Wielkopolsce odbywała się sprawa wytoczona przeciwko sąsiadowi o nieustanne szczekanie jego psa i wiecie, co powiedzieli świadkowie? Ano to, że przecież pies jest od tego, żeby szczekał! To ja się pytam, dlaczego ja mam być zmuszany do tego żebym nie mógł otwierać okien, przebywać w ogrodzie w spokoju i słuchać obrzydliwego jak dla mnie ujadania takiego szczekacza???

 • Link do komentarza Kleopatra niedziela, 14 stycznia 2018 17:01 napisane przez Kleopatra

  Oczywiscie znęcac się nad zwierzętami nie wolno ale szczekajace psy tylko w dzień dlatego ze ktoš idzie ulicą lub przebiega kot to na Cisowej Gębarzewskiej norma Jak dzieci w takich warunkach mogą się uczyć jak ja mam wypocząć po nocnej zmianie I to ma byc prawo

 • Link do komentarza jaś niedziela, 14 stycznia 2018 15:47 napisane przez jaś

  Zabójstwo psa??? Język sądowniczy od zawsze był bliski bełkotu, ale widzę że nadal schodzi na psy. Rozumiem że niedoinwestowane sądy nie stać na słowniki Kopalińskiego. Jednak dostęp do internetu zapewne mają. Można sprawdzić znaczenie słowa "zabójstwo". Tylko patrzeć a przeczytamy o wyrokach za , molestowanie kota, mobing wobec konia , gwałt na kozie i.t.p.

 • Link do komentarza czytelnik niedziela, 14 stycznia 2018 10:06 napisane przez czytelnik

  @ Małgorzata Cegielska-pani komentarz oraz inne, jak również moja ocena wyroku świadczy o tym dobitnie, że polskie sądy potrzebują szybkiej i bardzo głębokiej zmiany!

 • Link do komentarza Małgorzata Cegielska niedziela, 14 stycznia 2018 03:18 napisane przez Małgorzata Cegielska

  3 miesiące to kpina. Przecież znęcali się ze szczególnym okrucieństwem, co doprowadziło do śmierci psów. Przestępstwo -kontratyp- kwalifikowane przez następstwo. powinni dostać nie mniej niż 2 lata. Zabili 2 psy. Spożycie alkoholu nie jest okolicznością łagodzącą. Wysoki Sąd chyba zapomniał o tym.

 • Link do komentarza senior sobota, 13 stycznia 2018 21:39 napisane przez senior

  Aa -kolego, aborcja jest aborcją, a w zasadzie mirderstwem maleństwa spod serca matki. A co za rożnica, z tym dzieckiem z gwałtu? Kto tobie daje uorawnienia do jego unicestwienia? To dziecko jest także dzieckiem tej zgwałconej matki i dlaczego matka miałaby się wzdragać je przytulić? Znam osoby dziś już w bardzo słusznym wieku, które sa dziećmi z gwałtów. Ich ojcowie byli wrogami naszej ojczyzny, a jednak matki ich nie pozabijały i wychowały jak nalepiej umiały. I były kochane do śmierci tych matek! A jest jeszcze inne wyjscie -oddać do adopcji. Ale nigdy nie wolno mordować!!!

 • Link do komentarza AA sobota, 13 stycznia 2018 16:35 napisane przez AA

  Do Weronika, a po gwałcie chciałabyś urodzić dziecko i przytólić? Powiedzieć jak bardzo na Ciebie czekałam..... Pomyśl co piszesz, co chcesz napisać skoro życia nie znasz..... Każda kobieta zgwałcona lub która moze stracić zycie rodzac myśli inaczej niż Ty i nie ma wtedy wyboru bo każdy decyduje za nią!!!!!! Co innego aborcja dla kaprysu....

 • Link do komentarza Gnieźniak sobota, 13 stycznia 2018 01:28 napisane przez Gnieźniak

  Tak z ciekawości.
  Jaka kara byłaby wg Suwerena adekwatna? Proszę o konkretne wpisy. Z góry dziękuję!

 • Link do komentarza kolo piątek, 12 stycznia 2018 23:21 napisane przez kolo

  Jan J. [gibon] nie jest z Niechanowa tylko z Marysina a pracuje w UG Niechanowo.Prace społeczne powinien odpracować w schronisku lub innej instytucji niż u swojego pracodawcy. Zresztą co na to jego pracodawca?

 • Link do komentarza Weronika piątek, 12 stycznia 2018 20:39 napisane przez Weronika

  Trudno powiedzieć, czy kara jest adekwatna do czynu, czy nie. Nie wolno nikogo zabijać, nawet jestem przeciwko karze śmierci. A takie czarne małpy walczą o zabijanie dzieci w okresie prenatalnym. To także zło, wielkie zło, jak każde morderstwo.

 • Link do komentarza obywatel śwaiat piątek, 12 stycznia 2018 16:19 napisane przez obywatel śwaiat

  Śmieszna kara ! To kpina. Ale cóż ,żyjemy w chorym kraju.

 • Link do komentarza mieszkanka piątek, 12 stycznia 2018 13:18 napisane przez mieszkanka

  @Gnieźnianin - to jest i tak za mało. Mówimy tutaj o "ludziach" bez sumienia. Myśli Pan, że takie osobniki lepiej traktują swoją rodzinę? Szczerze wątpię. Nie powinno być żadnego zmiłowania dla takich zwyrodnialców. Od zwierząt się zaczyna....

 • Link do komentarza Gnieznianin piątek, 12 stycznia 2018 09:50 napisane przez Gnieznianin

  Tylko zauważ że gdy w ciągu 10/8 miesięcy po wyjściu na wolność jedno przewinienie idą sportem do więzienia. Bo to jest czas kontroli nad skazanym czy stosuje się do prawa czy nadal je łamie.

 • Link do komentarza Klementyna piątek, 12 stycznia 2018 09:49 napisane przez Klementyna

  Zdecydowanie za mało :( Mam nadzieję ujrzeć Krzysztofa L podczas prac społecznych może zgubi kilja kg ;) To kiedy idą odsiadywać wyrok ?

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane