piątek, 12 stycznia 2018 13:27

„Nowy” pustostan i już pierwsze interwencje

 

W piątkowe południe gnieźnieńscy strażacy zostali wezwani do dymu, który zaczął się unosić nad jedną z nieruchomości przy ul. Warszawskiej.

Zdarzenie miało miejsce 12 stycznia po godzinie 12:00, kiedy to gnieźnieńska Straż Pożarna została powiadomiona o pożarze, jaki miał zaistnieć na terenie posesji u zbiegu ul. Warszawskiej i Kościuszki. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazało się iż ogniem zajętych było kilka przedmiotów, znajdujących się na terenie pustostanu położonego w głębi działki.

Nie była to jednak już pierwsza interwencja strażaków w tym miejscu - w ubiegłym tygodniu służby wzywane były 6 stycznia w godzinach popołudniowych. Wówczas ogniem objęta była część jednego z pomieszczeń, ale akcję zakończono bardzo szybko. Przyczyną obu zdarzeń najprawdopodobniej było zaprószenie ognia. 

6 komentarzy

 • Link do komentarza Pracownik sobota, 13 stycznia 2018 15:43 napisane przez Pracownik

  A gdzie do ch......była straż miejska. Czy oni co cokolwiek robią jeszcze prócz wróżenia d..p w tym mieście. Budasz obudż się już.!!!!!!

 • Link do komentarza Irena sobota, 13 stycznia 2018 11:42 napisane przez Irena

  @ lell - jaka była współpraca inwestora z ulicy Grzybowo ( a nie Grzybowej!) z Miastem? Może komentator przybliży ten temat, bo wydaje się być interesujący.

 • Link do komentarza pytajnik sobota, 13 stycznia 2018 11:29 napisane przez pytajnik

  Tam chyba Miasto jest właścicielem, a tym zarządza nieoceniony URBIS?

 • Link do komentarza lell sobota, 13 stycznia 2018 11:14 napisane przez lell

  wielkopolanka, szybko można było porządek zrobić z kimś w PRLu xD Własność prywatna musi być szanowana, patrząc na kamienicę na Grzybowej gdzie teraz otwiera się browar, widać że można współpracować z miastem. Problem w tym, że taki pustostan jak ten nie nadaje się już prawdopodobnie do niczego, a koszt wyburzenia ze względu na sąsiadujące budynki może być wysoki. Nawiasem mówiąc, porównując ten pustostan do hotelu Mieszko to i tak nie mamy praktycznie żadnego problemu.

 • Link do komentarza Jacol piątek, 12 stycznia 2018 21:34 napisane przez Jacol

  Ten cały narożnik należałoby rozebrać, część tej działki [przeznaczyć na wykonanie ronda, a na pozostałą części znaleźć inwestora, który postawiłby przyzwoity budynek. Przecież to centrum historycznego miasta, a wygląda, jak dzielnica w Kaczych Dołach!

 • Link do komentarza wielkopolanka piątek, 12 stycznia 2018 19:09 napisane przez wielkopolanka

  no chyba jest jakiś właściciel posesji prawie w centrum miasta, przy jednym z najruchliwszym skrzyżowaniu w mieśce, płaci podatki a jak nie to szybko można z tym zrobić porządek??

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane