sobota, 13 stycznia 2018 11:04

II miejsce dla ucznia I LO w konkursie informatycznym

 
I LO I LO źródło: Google Street View

Uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Chrobrego, zajął drugie miejsce w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym "Bóbr". 

"Bóbr" to polska nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie konkursu z zakresu informatyki, technologii informacyjnej oraz komunikacyjnej. Adresowany jest on do uczniów wszystkich typów szkół z podzieleniem na poszczególne kategorie. W tegorocznej, dwunastej już edycji turnieju, w samej tylko klasyfikacji ponadgimnazjalnej, udział wzięło 4267 uczniów z 297 szkół z całej Polski.

Uczeń klasy trzeciej z I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie Maciej Wojtaszak osiągnął wyjątkowy wynik, zdobywając 116,25 punktów na 120 możliwych, zajmując tym samym drugie miejsce w kraju i pierwsze w Wielkopolsce.

Uroczyste podsumowanie wraz z wręczeniem dyplomów odbędzie się w marcu na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Gratulujemy!

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Ostatnio dodane