piątek, 19 stycznia 2018 15:03

Spółdzielcy wręczyli dary na rzecz „Pomocnej Przystani”

  mn
Spółdzielcy wręczyli dary na rzecz „Pomocnej Przystani” zdjęcie nadesłane

Niezwykle miła uroczystość miała miejsce w czwartkowe przedpołudnie 18 stycznia br. w ośrodku dla bezdomnych "Pomocna Przystań" przy ul. Pocztowej.

W tej to siedzibie Powiatowego Stowarzyszenia Na Rzecz Pomocy Osobom Bezdomnym i Integracji Społecznej w Gnieźnie DOM, przedstawiciele spółdzielczości gnieźnieńskiej: Tomasz Wiśniewski, Wiceprezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Gnieźnie, Walenty Kaźmierczak, Prezes Zarządu Społem Powszechnej Spółdzielni Spożywców oraz Bartosz Kapczyński i Radosław Majewski z GTM Start Gniezno, dokonali uroczystego przekazania sprzętu AGD, odzieży, butów, koców i artykułów spożywczych na rzecz mieszkańców Schroniska „Pomocna Przystań” - podopiecznych Stowarzyszenia DOM.

- Pomoc gnieźnieńskim instytucjom pożytku publicznego to już tradycja w naszym Banku, corocznie, jako spółdzielcy, organizujemy mecze charytatywne, podczas których zbieramy środki pieniężne na zakup potrzebnych sprzętów i przekazujemy je wybranemu beneficjentowi, tym razem wybór padł na pomoc mieszkańcom schroniska - powiedział Tomasz Wiśniewski. - Społem PSS bardzo chętnie uczestniczy w tej inicjatywie, to bardzo potrzebna akcja. Patrząc na to jak na co dzień funkcjonuje Stowarzyszenie, jak wspiera i pomaga potrzebującym jesteśmy przekonani, że zakupiony sprzęt to właściwa inwestycja -dodał Walenty Kaźmierczak. - Cieszę się, że drużyna Car Gwarant Start Gniezno mogła wesprzeć tą szlachetną akcję, jesteśmy otwarci na kolejne takie inicjatywy – podsumował Bartosz Kapczyński. Marian Wierzbicki Prezes Stowarzyszenia DOM wraz z Marią Chwiałkowską-Grygiel, Sekretarz Stowarzyszenia, nie kryjąc wzruszenia, podziękowali darczyńcom i zaprosili wszystkich zebranych na coroczne spotkanie opłatkowe z Prymasem Wojciechem Polakiem, które odbyło się również w czwartek w godzinach popołudniowych. To właśnie tam darczyńcy: Bank Spółdzielczy w Gnieźnie i Społem PSS otrzymali oficjalne podziękowania za wsparcie i przekazanie darowizny.  

Przypomnijmy, że spółdzielcy gnieźnieńscy tj. Bank Spółdzielczy w Gnieźnie i Społem PSS, 09 grudnia 2017 r. podczas szóstej edycji Mikołajkowego Meczu Charytatywnego w piłce halowej, grając z drużyną żużlowców Car Gwarant Start Gniezno, zebrali łącznie kwotę 15 455,00 zł. Środki te przeznaczone zostały na zakup niezbędnego wyposażenia AGD, sprzętu warsztatowego, odzieży, obuwia, koców oraz artykułów spożywczych. We wcześniejszych edycjach meczu, beneficjentami tej inicjatywy byli już: Dom Dziecka w Gnieźnie, Stowarzyszenie Promyk, Stowarzyszenie Maki, Miejskie Świetlice Socjoterapeutyczne oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej. 

2 komentarzy

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane