piątek, 26 stycznia 2018 08:49

Rusza płatny parking przy cmentarzu św. Piotra

 
Rusza płatny parking przy cmentarzu św. Piotra źródło: UM w Gnieźnie

Nowy parking u zbiegu ul. Powstańców Wielkopolskich i Kłeckoskiej, od 1 lutego 2018 roku będzie płatny. Za darmo będzie można zostawić samochód przez pierwsze 45 minut.

Oddany do użytku jesienią ubiegłego roku parking przy cmentarzu św. Piotra, zgodnie z zapowiedziami będzie płatny. Zainstalowane szlabany oraz urządzenia do poboru opłat i wydawania biletów, uruchomione zostaną od 1 lutego.

Do tej pory bezpłatny, od najbliższego czwartku - płatny. W okresie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00 oraz w soboty w godzinach od 8.00 do 12.00 obowiązywać będą następujące stawki za korzystanie z parkingu:

- parkowanie przez pierwsze 45 minut od pobrania biletu jest bezpłatne,
- każda kolejna rozpoczęta godzina parkowania po pierwszych bezpłatnych 45 minutach to 2 złote.

Jednocześnie parking pozostaje bezpłatny w poniższych przypadkach:
- w okresie od poniedziałku do piątku, w godzinach od 18.00 do 8.00 następnego dnia,
- w sobotę, od godziny 12.00 do poniedziałku do godziny 8.00,
- w niedzielę i święta ustawowo wolne od pracy.

Warto podkreślić, że nawet w przypadku, gdy parkowanie jest bezpłatne, należy pobrać bilet parkingowy. Opłaty nie zostaną jednak wtedy naliczone.

25 komentarzy

 • Link do komentarza gosia wtorek, 06 lutego 2018 19:05 napisane przez gosia

  drugi dzień z rzędu a parking PUSTY, przez cały dzień.... PUSTY, tu nie chodzi nawet o te 45 min bezpłatne - o tym i tak nikt nie wie, bo żadnej informacji nie ma.... po prostu ludzie przyjeżdzajacy na cmentarz zwalniają, widząc szlaban, przejeżdżają i parkują albo na Kłeckoskiej, ale troszkę dalej na Powstańców....

 • Link do komentarza mazowszanin poniedziałek, 05 lutego 2018 11:14 napisane przez mazowszanin

  Piszę do Was z Polski. Bylismy w Gnieźnie na pogrzebie na cmentarzu św. Piotra i Pawła. Parking OK', po prostu potrzeba chwili i miejsca, ale fakt, że jest płatny to niezrozumiale. Przecież tam nikt inny, jak tylko odwiedzający ten cmentarz nie zagląda. Ale proszę zwrocic władzom miasta na inny aspekt sprawy z parkingami. Przy okazji pobytu w Gnieźnie odwiedzilismy także groby krewnych na nieodleglym cmentarzu świętokrzyskim. I powiem krótko młodzieżowym językiem: sajgon! Prawie cały parking pod wiaduktem zajęty, sądzilismy, że może jest jakas uroczystość pogrzebowa, a okazalo się, jak nam powiedzieli mieszkancy, że ten parking to miejsce parkowania dla okolicznych mieszkańcow starych budynków i nowych bloków. Miasto jak widać zrobiło prezent lokatorom budynkow wcale nie licząc się z dojeżdżającymi na cmentarz. A to tam widząc tę sytuację powinny byc ograniczenia czy to czasowe czy obłożone opłatami i poddaję to pod rozwage miejscowej władzy.

 • Link do komentarza Koryfeusz sobota, 03 lutego 2018 13:23 napisane przez Koryfeusz

  Tu są dwie rzeczy jeśli chodzi o biletomat, albo kierowcy mają zbyt krótkie ręce, albo biletomat jest źle ustawiony.
  Widocznie projektant źle to zaprojektował. To, że on wiedział co robi nie znaczy, że robił dobrze. Można być przekonanym, że się wie co robi, ale to nie oznacza, że trzeba to robić tak jak się wie. Czasami trzeba zrobić coś, ale nie po swojemu lecz według wytycznych innych.

  Pozostaje pytanie o charakter projektanta? Skoro jak czytam komentarze, to wcześniej informowano o problemach, więc dlaczego projektant nie zapobiegł tym problemom? Czy to był człowiek oporny, że będzie robić to tylko po swojemu? Jeśli tak to w wymaganiach przy organizowaniu przetargów powinno się zamieszczać wymagania charakterologiczne odnośnie kierowników i projektantów.

 • Link do komentarza a1rh- sobota, 03 lutego 2018 12:12 napisane przez a1rh-

  Wczoraj próbowałem wjechać i zaczął się kabaret. Sam się z siebie śmiałem, że taki gamoń nie potrafi podjechać pod biletomat. Tylko żona miała satysfakcję; następnym razem ona będzie podjeżdżać. Może by tak prezydent Budasz wraz z projektantem nakręcili filmik instruktażowy i wrzucili go do internetu.

 • Link do komentarza pela sobota, 03 lutego 2018 09:20 napisane przez pela

  pojawiło się pytanie: dlaczego ten akurat parking jest płatny, a nie np. ten pod wiaduktem przy cm. Krzyża??
  ten przy Piotra jest parkingiem typowo cmentarnym i buforowym - nie ma prawie żadnych mieszkalnych bloków, ani wielkich firm, żeby ludzie właśnie tu całymi dniami parkowali swoje samochody... dopóki tu był tzw. teren zielony, samochody parkowały tu TYLKO podczas pogrzebów, te parę co stało tam w ciągu dnia było tylko tam zaparkowanych, bo ludzie dojeżdżali i przesiadali się jeden by jechać dalej... ten parking jest idealnym miejscem by ruszyć w miasto pieszo, daje niezłą miejscówkę na fotkę z Katedrą.... nocami tam raczej nikt nie parkował.... natomiast parkingi pod wiaduktem przy Krzyza i przy Łazienkach są parkingami stałymi dla okolicznych mieszkańców Żuław, Świętokrzyskiej, czy też bloków z Sobieralskiego - i oni dostali to za darmo!! korzystać też mogą za darmo!! kompletnie nie rozumiem toku myślenia władz miasta - robi się ludziom parkingi i nie muszą za to płacić? Deweloperzy tam budujący olewają totalnie możliwości parkowania, ale w sumie nie ma się co dziwić....

 • Link do komentarza gość sobota, 03 lutego 2018 09:08 napisane przez gość

  szofer - wczoraj podjechała ekipa "silna pod wezwaniem UM" - bo właśnie dzień wcześniej /1.02/ próbowała wjechać i zaparkować i się normalnie nie dało ... znaczy dało sie, ale trza było 3 /trzy/ razy zadać się kółkiem, żeby odebrać bilet, bez wyjścia z autka, a potem wjechać w przestrzeń między słupkami po podniesieniu szlabanu..... jak się miało problemy to wtedy dopiero na oczy przejrzało, że się nie zza biurka wszystkiego rozwiązać!

 • Link do komentarza drogowiec sobota, 03 lutego 2018 08:09 napisane przez drogowiec

  FUSZERA? No ale ktoś to nadzorował! Ktoś zatwierdzał projekt! Ktoś to odbierał i podpisywał protokół odbioru. Ktoś z magistratu, kto zawodowo zajmuje sie drogami i parkingami. A może sie mylę i tego odbioru dokonał w imieniu prezydenta ........... "ogrodnik"?

 • Link do komentarza intruktorka piątek, 02 lutego 2018 18:46 napisane przez intruktorka

  Projektant napewno nie jest kierowcą - wjazd i wyjazd są delikatnie mówiąc są tak zrobione że od samego początku są dokonywane poprawki - przynajmniej 4 miejsca są nie do zaparkowania bo trzeba się nieźle nakręcić, żeby w nie wjechać lub z nich wyjechać! O pobieraniu biletu nie wspomnę. ... wykonawca natomiast widział problem ale twierdził, że inaczej nie można! Ustawiali ten biletopodawacz i sami próbowali wyjeżdżać. .. tylko że robili to pod siebie i za stodwudziestym razem wiedzieli , ile trzeba zakręcić kółkiem żeby sięgnąć do podawacza - sugerowano im że większość kierowców tego nie będzie widziała jadąc od kleckoskiej ale usłyszałam projektant wie co robi no i mamy cyrk za nasze pieniądze! FUSZERA.....

 • Link do komentarza miastowy piątek, 02 lutego 2018 18:30 napisane przez miastowy

  @ ubawiony - tak to jest, jak się korzysta z usług kolesi a nie porządnych fachowców.

 • Link do komentarza ubawiony piątek, 02 lutego 2018 14:59 napisane przez ubawiony

  Widocznie projektant nie był kierowcą, tylko rowerzystą ha ha ha

 • Link do komentarza szofer piątek, 02 lutego 2018 14:34 napisane przez szofer

  Parking owszem bardzo potrzebny, ale myślenie urzędników do kitu. Widać, ze sami nie jeżdżą, bo ich pewnie wożą kierowcy. Naprawdę, czy nie szło już gorzej zaprojektować tego placu?

 • Link do komentarza kierowca piątek, 02 lutego 2018 11:08 napisane przez kierowca

  bardzo zły wjazd na ten parking - bardzo trudno wjechać tak, aby za "jednym" skrętem pobrać bilet, chyba, że jedzie się od Zdziechowy.... wjazd na dwa razy, a wystarczyłoby, by projektanci i wykonawcy nie poszli na łatwiznę i przesunęli o ok. 50 cm ustrojstwo do poboru biletu.....

 • Link do komentarza blondie piątek, 02 lutego 2018 10:48 napisane przez blondie

  dziś drugi dzień działania parkingu jeśli chodzi o płacenie - i parking pusty!! dodam, rano na niego wjechałam - szlaban było otwarty, więc nie pobrałam biletu, niestety za mną się zamknął i nie mogłam wyjechać, dzwonię na podany nr i pan jakby z księżyca - ale o co chodzi, no nie wiem co mam zrobić, jak pomóc.....

 • Link do komentarza Baltazar środa, 31 stycznia 2018 22:13 napisane przez Baltazar

  @ spokojny, idź się lecz. Firmy maja płacić za parking uczestnikom pogrzebów? Z jakiego paragrafu? Widać, żeś człowieku z poprzedniej epoki. Teraz kasy fiskalne i wszystko w zgodzie ze skarbówką, nie tak, jak u Ciebie na bazarze.

 • Link do komentarza szofer środa, 31 stycznia 2018 21:12 napisane przez szofer

  Anna, popieram. Ten parking to nie SOP, więc opłaty w sobotę mogą być. A jak będzie jeszcze pogrzeb, to już w ogóle miejsca nie uświadczysz.

 • Link do komentarza spokojny środa, 31 stycznia 2018 11:22 napisane przez spokojny

  Spokojnie. Pożyjemy zobaczymy. Czas pokaże czy te opłaty odstraszają ludzi czy nie Jeżeli nie będą korzystali z tego parkingu to Naciski ludzi i tak spowodują, że szlaban zostanie wyłączony. Albo nie. Jeżeli opłaty zostaną przez ludzi zaakceptowane. Może firmy pogrzebowe w ramach organizacji uroczystości pogrzebowych za każdym razem postawia przed pogrzebem przy szlabanie swojego pracownika, który ZA GOŚCI POGRZEBOWYCH będzie opłacał postój za czas uroczystości na cmentarzu ?

 • Link do komentarza kierowca piątek, 26 stycznia 2018 21:27 napisane przez kierowca

  Jestem za czasowkami i płatnosciami wszędzie w centrum, a przede wszystkim na parkingu przy zbiegu Jolenty i 3 Maja, bo tam nie ma mowy o parkowaniu dla pacjentow i odwiedzajacych szpital tam parkuja tylko mieszkancy i pracownicy okolicznych instytucji i to za darmochę.

 • Link do komentarza Anna piątek, 26 stycznia 2018 19:33 napisane przez Anna

  Witam, a ja się nie zgadzam aby było darmowo od 12 w sob bo ja chce jechac na cmentarz o 14 to gdzie zaparkuję....? Poza tym wiadomo że w wolne dni od pracy jedzie się na cmentarz!!!!

 • Link do komentarza zatroskany piątek, 26 stycznia 2018 14:32 napisane przez zatroskany

  Miasto pod rządami niejakiego Budasza drożeje dla mieszkańców i jest coraz bardziej zadłużane.

 • Link do komentarza ABC piątek, 26 stycznia 2018 12:42 napisane przez ABC

  Nie powinno być abonamentu - to jest parking dla odwiedzających cmentarz i powinny być miejsca w szybkiej rotacji. 45 minut to wystarczający czas na odwiedziny, wymianę kwiatów, modlitwę, itp. W końcu nie będzie samochodów wzdłuż chodnika na Powstańców. Tam coraz więcej TIR'ów się pojawia, które z Powstańców wbijają się w Kłeckoską. Tak więc abonamentowi mówmy stanowcze nie! :-) PS. No może jakieś darmowe godziny nocne tak jak pod targowiskiem, ale w czasie kiedy furtki cmentarne są zamknięte.

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane