piątek, 02 lutego 2018 20:58

Studniówka „Szesnastki”

 
Studniówka „Szesnastki” fot. Rafał Wichniewicz

Na piątkowy wieczór swój bal studniówkowy zaplanowali uczniowie najstarszej gnieźnieńskiej szkoły. Wychowankowie I LO, wspólnie z nauczycielami, zatańczyli także tradycyjnego poloneza.

Okres zabaw, odbywających się na sto dni przed egzaminem maturalnym, powoli dobiega końca. Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego spotkali się 2 lutego w restauracji Leo Libra, by wspólnie zabawić się przy dobrej muzyce i jednocześnie na kilka godzin zapomnieć o czekających ich za trzy miesiące testach. 

Spotkanie rozpoczęło się od podziękowań, skierowanych na ręce przedstawicieli rady rodziców, wychowawców, nauczycieli i dyrekcji I LO. - Bal studniówkowy to taka impreza, która zapada w pamięci na całe życie i każdy z nas dorosłych pamięta swoją studniówkę bardzo dobrze i jest to też stara tradycja szkoły średniej. Jak patrzę na was, to aż serce się raduje, gdyż wszyscy są piękni, dostojni, przystojni i wyglądają zupełnie jak inne osoby. Chcę wam podziękować, że przez te wszystkie lata dumnie reprezentowaliście nasze liceum, ale też zostały wam 92 dni i to jest ten czas, które pozostaną wam na intensywną naukę, by osiągnąć upragniony cel. Myślę, że stać was na to - mówił do zgromadzonych przyszłych absolwentów I LO dyrektor szkoły Paweł Matkowski, życząc wszystkim powodzenia na egzaminach i dziękując raz jeszcze za trud włożony w naukę u uczniów i nauczycielom za przekazaną wiedzę. 

Następnie, po krótkim filmie wspominającym lata wspólnej nauki w "Szesnastce", wszyscy wyruszyli do tradycyjnego poloneza, inaugurując tym samym tegoroczny bal studniówkowy.

 

7 komentarzy

 • Link do komentarza mieszkaniec sobota, 03 lutego 2018 18:34 napisane przez mieszkaniec

  Bardzo dobrze, że ta zabawa odbywala sie w restauracji. Aule szkolne nie są miejscami na takie imprezy, a ta aula nie ma zaplecza kuchennego z wymogami sanit.-hig. i dziwic sie tylko należy, że sanepid gnieźnienski zezwalał do tej pory na takie łamanie przepisów. Nowa dyrektorka zapowiedziała, że nie będzie równych i równiejszych, więc będziemy bacznie obserwować, czy to sie wreszcie w Gnieżnie spelni.

 • Link do komentarza Mariola sobota, 03 lutego 2018 16:40 napisane przez Mariola

  studniówki na auli to były dopiero bale, sami ubieraliśmy aulę jest co wspominać

 • Link do komentarza Maciej sobota, 03 lutego 2018 16:14 napisane przez Maciej

  Osobiście mialem studniowke w auli i o ile o nauczycielach i uczniach nie moge powiedziec zlego słowa to aula sie nie sprawdzila. Było za mało miejsca i wszyscy caly czas sie trącali podczas tańca.Rozumiem szacunek dla tradycji ale w tym wypadku zazdroszcze maturzystom którzy studniowke mieli na obszernej sali w restauracji.

 • Link do komentarza uczeń sobota, 03 lutego 2018 16:07 napisane przez uczeń

  Z tego co wiem, to studniówka jest dla nas, a nie dla panów Teodorów, czy nawet dyrekcji więc nie rozumiem w czym problem, skoro uczniowie wolą studniówkę w lokalu.

 • Link do komentarza rodzic sobota, 03 lutego 2018 14:55 napisane przez rodzic

  Też jestem zdania,że studniówka w szkole, ale aula po nawałnicy była nieczynna, odbiór techniczny był pod znakiem zapytania i odbył się dopiero w grudniu.Nie można było ryzykować.

 • Link do komentarza nauczyciel sobota, 03 lutego 2018 12:42 napisane przez nauczyciel

  studniówkę poza aulą robiono też za poprzedniej dyrekcji. Poza tym bal organizuje rada rodziców, a nie dyrekcja i to od widzimisie tych pierwszych zależy cała impreza.

 • Link do komentarza Teodor piątek, 02 lutego 2018 21:39 napisane przez Teodor

  To jest jakiś dramat, że mając aulę z takimi tradycjami, nowa dyrekcja robi studniówki w wynajętej knajpie...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane