wtorek, 06 lutego 2018 13:25

Marsz Zwycięstwa przejdzie ulicami Gniezna

 
Marsz Zwycięstwa w Poznaniu w 2011 roku Marsz Zwycięstwa w Poznaniu w 2011 roku fot. Rafał Wichniewicz

Organizowana po raz ósmy manifestacja, upamiętniająca rocznicę zakończenia powstania wielkopolskiego, tym razem odbędzie się w Pierwszej Stolicy Polski.

Jak informują przedstawiciele organizatorów - środowisko kibiców Lecha Poznań - coroczny Marsz Zwycięstwa przejdzie ulicami Gniezna. Wydarzenie w swoim założeniu ma upamiętniać datę 16 lutego 1919 roku, a więc dzień zawarcia rozejmu w Trewirze, który jednocześnie sankcjonował zwycięstwo powstania wielkopolskiego.

Przez lata Marsz Zwycięstwa odbywał się m.in. w Poznaniu, Kaźmierzu, Gostyniu i Ostrowie Wielkopolskim, a w tym roku przejdzie przez Gniezno. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 17 lutego, a rozpocznie się o godzinie 16:00 przy Gimnazjum nr 2 im. Powstańców Wielkopolskich 1918-1919. Stąd też manifestacja przejdzie ul. Chrobrego, Rynek, ul. Tumską i ul. Łaskiego na cmentarz św. Piotra, gdzie zakończy się przy grobie dowódcy gnieźnieńskich oddziałów powstańczych - kpt. Pawła Cymsa. 

Organizatorzy zachęcają wszystkich do wspólnego udziału w manifestacji i zabraniu ze sobą flag powstańczych.

5 komentarzy

 • Link do komentarza toniczek85 piątek, 09 lutego 2018 08:37 napisane przez toniczek85

  Drogi tutejszy - a kto Ciebie nominował do tego abyś wypowiadał się w imieniu całego Gniezna?:D
  Swoich poglądów się nie wstydzę, nie zostawiam w domu i głęboko w nosie mam co na ich temat sądzisz Ty, czy Tobie podobni. Jestem za to zawsze gotowy do dyskusji. Ty natomiast, jak się domyślam - nie, i jedyne na co jesteś w stanie się odważyć to słaba ironia i "wyluzuj chłopie, zostaw poglądy w domu". Chociaż jestem pewien, że się strasznie nagrzałeś na własną bystrość, jak już udało Ci się zabłysnąć "dobrym żartem i ciętą ripostą".

 • Link do komentarza tutejszy czwartek, 08 lutego 2018 20:08 napisane przez tutejszy

  Ty, jakis tam toniczek, cale Gniezno placze, że ty się odcinasz. Wyluzuj chłopie, naprawdę, ty nikogo w tym miescie nie obchodzisz, a swoje poglady zostaw w domu.

 • Link do komentarza MARCIN MAJEWSKI czwartek, 08 lutego 2018 14:05 napisane przez MARCIN MAJEWSKI

  ROMA DMOWSKI WYZWOLICIEL POLSKI

 • Link do komentarza toniczek85 czwartek, 08 lutego 2018 11:23 napisane przez toniczek85

  Osobiście odcinam się od "kibicowskiego patriotyzmu". O ile samo wydarzenie uczcić trzeba, to zawłaszczanie sobie przez te środowiska prawa do manifestowania jedynie słusznej polskości dalece mija się z moimi przekonaniami. Głowę położę, że wielu bohaterom również bardzo by się to nie podobało.
  Bardzo jestem ciekaw, czy jedynie hasła patriotyczne, mające na celu upamiętnienie tych wydarzeń pojawią się na tym marszu, czy również, tak jak dokładnie to samo środowisko, podczas upamiętniania dokładnie tego samego wydarzenia manifestowało - "Kosowo je srbija" lub podobnie szowinistyczno - nacjonalistycznie. Oczywiście o ile się pojawią to jedynie z przodu, tak, że nikt idąc z tyłu ich nie zauważy.

 • Link do komentarza Kegan środa, 07 lutego 2018 18:22 napisane przez Kegan

  Cześć i Chwała BOHATEROM -będziemy

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane