piątek, 09 lutego 2018 14:03

Młodociani wandale złapani

  UM
Młodociani wandale złapani źródło: UM w Gnieźnie

Zniszczeń ozdobnego murku szacowanych na co najmniej 2 tys zł dokonali na Placu św. Wojciecha nastoletni sprawcy.

Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Gnieźnie po otrzymaniu zgłoszenia o zdewastowaniu murku granitowego, znajdującego się na środkowym tarasie skarpy przy Placu Św. Wojciecha, przejrzeli monitoring i przeprowadzili obserwację terenu. 

Ustalono, że grupa pięciu nieletnich w wieku 13-15 lat, wracając z zajęć szkolnych w jednej ze szkół podstawowych, kilkukrotnie (29 stycznia, 1 oraz 6 lutego) umyślnie niszczyła murek zrywając kolejne granitowe płyty. Straty oszacowano na ponad 2 000 złotych. 

Sprawę wraz z danymi sprawców przekazano za pośrednictwem Policji do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Gnieźnie.

4 komentarzy

 • Link do komentarza Tomfaj piątek, 09 lutego 2018 22:32 napisane przez Tomfaj

  Pręgierz na rynku i publiczna chłosta dla takich bezmózgich matołów!!! A potem do roboty i odpracować straty. Żadnej litości dla wandali!!!

 • Link do komentarza zcentrum piątek, 09 lutego 2018 19:44 napisane przez zcentrum

  dlaczego ostatnimi czasy dolina pojednania nie jest już zamykana na noc?????

 • Link do komentarza templariusz piątek, 09 lutego 2018 16:18 napisane przez templariusz

  Mam nadzieje, że dziennikarze gniezno24 dopilnują tematu i za jakiś czas przypomną nam o tym zdarzeniu informując o karach jakie spotkały sprawców wandalizmu.

 • Link do komentarza Mieszkaniec piątek, 09 lutego 2018 14:27 napisane przez Mieszkaniec

  Dobra robota, brawo dla Straży Miejskiej

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane