piątek, 09 lutego 2018 14:03

Młodociani wandale złapani

  UM
Młodociani wandale złapani źródło: UM w Gnieźnie

Zniszczeń ozdobnego murku szacowanych na co najmniej 2 tys zł dokonali na Placu św. Wojciecha nastoletni sprawcy.

Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Gnieźnie po otrzymaniu zgłoszenia o zdewastowaniu murku granitowego, znajdującego się na środkowym tarasie skarpy przy Placu Św. Wojciecha, przejrzeli monitoring i przeprowadzili obserwację terenu. 

Ustalono, że grupa pięciu nieletnich w wieku 13-15 lat, wracając z zajęć szkolnych w jednej ze szkół podstawowych, kilkukrotnie (29 stycznia, 1 oraz 6 lutego) umyślnie niszczyła murek zrywając kolejne granitowe płyty. Straty oszacowano na ponad 2 000 złotych. 

Sprawę wraz z danymi sprawców przekazano za pośrednictwem Policji do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Gnieźnie.

4 komentarzy

 • Link do komentarza Tomfaj piątek, 09 lutego 2018 22:32 napisane przez Tomfaj

  Pręgierz na rynku i publiczna chłosta dla takich bezmózgich matołów!!! A potem do roboty i odpracować straty. Żadnej litości dla wandali!!!

 • Link do komentarza zcentrum piątek, 09 lutego 2018 19:44 napisane przez zcentrum

  dlaczego ostatnimi czasy dolina pojednania nie jest już zamykana na noc?????

 • Link do komentarza templariusz piątek, 09 lutego 2018 16:18 napisane przez templariusz

  Mam nadzieje, że dziennikarze gniezno24 dopilnują tematu i za jakiś czas przypomną nam o tym zdarzeniu informując o karach jakie spotkały sprawców wandalizmu.

 • Link do komentarza Mieszkaniec piątek, 09 lutego 2018 14:27 napisane przez Mieszkaniec

  Dobra robota, brawo dla Straży Miejskiej

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Wybory 2018 Kujawski