poniedziałek, 12 lutego 2018 15:57

„Przez żołądek do serca ukochanej osoby” w wykonaniu uczniów ZSP nr 1

  mn
„Przez żołądek do serca ukochanej osoby” w wykonaniu uczniów ZSP nr 1 zdjęcie nadesłane

W związku ze zbliżającymi się walentynkami w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Gnieźnie odbył się konkurs kulinarny, pod tytułem: "Potrawa, która oczaruje moją ukochaną osobę".

Do zmagań kulinarnych przystąpiło 15 zespołów uczniów z klas pierwszych, drugich, trzecich i czwartych o profilu gastronomicznym. Zadaniem uczestników było przygotowanie dwóch porcji słonej i zimnej zakąski.

Potrawy zostały ocenione przez jury pod względem smaku, dekoracji oraz metod i technik produkcji. Specjaliści  oceniający efekty uczniów mieli spory dylemat, gdyż potrawy dostarczały nie tylko doznań smakowych ale też wizualnych. W miniony piątek zostały ogłoszone wyniki konkursu. Kolejne miejsca zajęli:

I miejsce: Zuzanna Ratajczak i Justyna Szczepaniak za "Buraczki z serem kozim i kaszą pęczak"

II miejsce: Dominika Grzechowiak za "Roladę szpinakową z łososiem" oraz Natalia Budzyńska i Sandra Marwitz z "Miłosną niespodzianką".

III miejsce Marta Langner i Anna Kubasiak i "Miłosna strzała Amora".

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy a zwycięzcy nagrody rzeczowe w postaci sprzętu gastronomicznego. Konkurs zakończono wspólną degustacją sporządzonych potraw.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane