środa, 14 lutego 2018 12:03

Zarzuty dla brata brutalnego oprawcy

 
Grzegorz P. w dniu aresztowania w listopadzie 2015 roku Grzegorz P. w dniu aresztowania w listopadzie 2015 roku archiwum redakcji

Brat Grzegorza P., który w ubiegłym roku został skazany na 20 lat więzienia za zgwałcenie i oślepienie młodej gnieźnianki, usłyszał zarzuty nieudzielenia pomocy poszkodowanej.

Przypomnijmy iż pod koniec października 2015 roku w jednym z bloków na os. Tysiąclecia doszło do dramatycznego zdarzenia. 42-letni wówczas Grzegorz P. przez trzy dni więził w mieszkaniu i piwnicy, gwałcił i trwale oślepił 23-letnią mieszkankę Gniezna. Sprawca wkrótce po uwolnieniu poszkodowanej został zatrzymany, a w lutym 2017 roku został skazany na 20 lat pozbawienia wolności (w lipcu wyrok się uprawomocnił). 

W kwietniu 2017 roku, w efekcie materiału telewizyjnego TVN, ukazującego niedociągnięcia w prowadzonej sprawie, prokurator rejonowy Piotr Gruszka stracił swoją funkcję z polecenia Prokuratora Krajowego. W tle mowa była o tym iż nie sprawdzono szczegółów okoliczności nieudzielenia pomocy poszkodowanej przez członków rodziny Grzegorza P. 

Teraz, jak się okazało, zarzuty usłyszał brat oprawcy - dotyczy on właśnie nieudzielenia pomocy osobie, której sytuacja wskazuje na przebywanie w obliczu zagrożenia życia lub możliwości poniesienia uszczerbku na zdrowiu. Jak podała stacja TVN, mężczyzna nie przyznał się do winy i twierdził, że wychodził z domu rano i wracał wieczorem, nie widząc niczego podejrzanego. Jednocześnie nie postawiono zarzutów matce Grzegorza P., która ma mieć problemy z postrzeganiem i komunikowaniem się z otoczeniem, co ma być objawem ciężkiej choroby psychosomatycznej. W chwili obecnej trwa oczekiwanie na opinie biegłych w jej sprawie, które pozwolą na wyjaśnienie, czy kobieta mogła zauważyć coś niepokojącego we własnym domu. Od tego będzie uzależnione postawienie ewentualnych zarzutów.

1 komentarz

  • Link do komentarza Weronika S. środa, 14 lutego 2018 13:34 napisane przez Weronika S.

    No proszę dopiero po interwencji Ministra Ziobro, znaleziono przepis art. 162 § 1 k.k. i kolejna osoba została oskarżona. Cóż w sprawach istotnych nie pozostaje nic innego jak pisać do Ministra i zawiadamiać media.

    Wystarczy, posłuchać komisji śledczej Amber Gold, czy reprywatyzacji kamienic w Warszawie i trochę poczytać internet. Trudno uwierzyć komu powierzaliśmy i powierzamy swój los. Na koniec mam pytanie gdzie obecnie pracuje Piotr Gruszka?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane