czwartek, 15 lutego 2018 09:48

Gniezno na nagraniu sprzed 20 lat - jak się zmieniło?

 
Gniezno na nagraniu sprzed 20 lat - jak się zmieniło? kadr z filmu / Maxsoft9

Maluchy, polonezy, a na przystankach Autosany gnieźnieńskiego MPK. Nie tylko motoryzacja, ale także i inne rzeczy zmieniły się nie do poznania - wszystko uchwycił na nagraniu jeden z gnieźnian.

Na 12-minutowym nagraniu zobaczyć można widoki, których już zapewne nigdy nie doświadczymy - liczne wolne miejsca parkingowe na Winiarach, stacja paliw Esso oraz Statoil, a także - a w zasadzie przede wszystkim - mniejszy ruch na ulicach. Okiem kierowcy samochodu osobowego przejechał się w lipcu 1998 roku jeden z gnieźnian, który po prawie 20 latach nagranie umieścił na serwisie YouTube. To unikalne archiwum, choć amatorskie, pozwala się przenieść do czasu, do którego zapewne wielu powróci z mniejszym lub większym sentymentem. Zapraszamy w podróż z Winiar przez centrum, potem ul. Poznańską i Kostrzewskiego, by wieczorem ponownie powrócić przez śródmieście na os. Orła Białego. 

12 komentarzy

 • Link do komentarza chris piątek, 16 lutego 2018 08:16 napisane przez chris

  niektórzy się nawet odnaleźli na tym nagraniu

 • Link do komentarza avalon czwartek, 15 lutego 2018 20:49 napisane przez avalon

  A ile się jedzie hybrydami?

 • Link do komentarza Mee czwartek, 15 lutego 2018 19:08 napisane przez Mee

  W tamtych czasach "Kaszlokiem" tyle samo godzin jechało się nad morze,co teraz hybrydami.

 • Link do komentarza avalon czwartek, 15 lutego 2018 18:10 napisane przez avalon

  Niestety nagrania nie da się powtórzyć a autor nagrywał kamerką ustawioną na zoomie, dlatego prawie zupełnie nic nie widać. A szkoda.

 • Link do komentarza Gom czwartek, 15 lutego 2018 15:15 napisane przez Gom

  Dokładnie też tak myślę , ale nagrania super, hi hi hi hi

 • Link do komentarza Gom czwartek, 15 lutego 2018 13:28 napisane przez Gom

  Ewidentnie autor nagrania popisuje się kamerką na kasety i poluję na piękne mieszkanki naszego miasta.

 • Link do komentarza brrrrrrrrr czwartek, 15 lutego 2018 12:29 napisane przez brrrrrrrrr

  Jakoś tak czyściej miasto wygląda na tym filmiku. Ulice nie są zakorkowane, widać sporo wolnych miejsc do parkowania , nawet ulica Warszawska ładniej wygląda niż obecnie. Przy okazji tej ulicy Warszawskiej, w TV krajowej pokazywali sprawę ataku na obywateli Maroka w Gnieźnie i były fragmenty z pokazaniem ulicy Warszawskiej. Matko jedyna , co za antyreklama dla naszego miasta , na co dzień nie zwracam na to uwagi ale gdy zobaczyłem tą ulicę w TV to normalnie tragedia, obrazki niczym z ubogiego i zaniedbanego miasteczka , ta jezdnia i chodniki i do tego brudne odrapane elewacje budynków z tym miszmasz na wysokości lokali sklepowych , normalnie tragedia. Jak to ludzie zobaczyli w kraju to dopiero sobie pomyśleli o tej naszej pierwszej stolicy.

 • Link do komentarza elemeledudki czwartek, 15 lutego 2018 12:19 napisane przez elemeledudki

  @Widz widac oj widać ze ulice bez dziur miasto czyste no i chodniki nie powykrecane choć motywem przewodnim autora tego filmu były raczej kobiece wdzieki :-)

 • Link do komentarza lilis czwartek, 15 lutego 2018 12:18 napisane przez lilis

  Najlepsze są te zbliżenia na dziewczyny i ich spódniczki:)

 • Link do komentarza Scarlett czwartek, 15 lutego 2018 12:02 napisane przez Scarlett

  Panie Widz, trzeba założyć może lepsze okulary, bo ja na tym nagraniu widzę wiele. Może to nie jest profesjonalne, ale lepszy rydz niż nic!

 • Link do komentarza rw czwartek, 15 lutego 2018 11:35 napisane przez rw

  Dobre takie nagranie, niż żadne.

 • Link do komentarza Widz czwartek, 15 lutego 2018 11:25 napisane przez Widz

  Nagranie na którym nic szczególnego nie widać bo albo kręci kamera albo pokazuje urywki ulicy

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane