piątek, 16 lutego 2018 09:41

Ferie na... kombajnie

  mn
Ferie na... kombajnie zdjęcie nadesłane

Na nietypową formę uatrakcyjnienia czasu ferii wpadli wychowawcy ZSP nr 1, którzy uczniom pozostającym w domach przez czas przerwy, zaproponowali możliwość skorzystania z symulatora kombajnu zbożowego.

Wystarczy przygotować atrakcyjną ofertę, aby uczniowie nie tylko w czasie roku szkolnego, ale również w czasie wolnym od nauki chcieli odwiedzać swoją szkołę. Udało się to w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych  nr 1 im. Stanisława Mikołajczyka w Gnieźnie.

inicjatywy nauczyciela przedmiotów zawodowych Dariusza Pietroczuka nawiązano współpracę z przedstawicielem firmy John Deere w Tarnowie Podgórnym.  Owocem umowy zawartej między instytucjami jest symulator kombajnu zbożowego GoHarvest, który trafił do szkoły na zasadzie wynajmu sfinansowanego częściowo przez Radę Rodziców szkoły. Symulator stwarza możliwości jazdy i pracy polowej jak w prawdziwym kombajnie. Uczniowie mogą więc bez ograniczeń trenować manewry polowe. Czują się przy tym bezpiecznie, wiedząc, że nie uszkodzą bardzo drogiego sprzętu, na którym przyjdzie im w przyszłości pracować.

 

1 komentarz

  • Link do komentarza Piotr Fischer sobota, 17 lutego 2018 13:14 napisane przez Piotr Fischer

    Szanowni Państwo - bardzo fajna sprawa i trzeba pochwalić za to Pana Dariusza Pietroczuka, który w umiejętny sposób zachęca do nauki swoich uczniów. Trzeba postawić sobie tylko jedno pytanie - dlaczego Rada Rodziców tej szkoły musiała dofinansować wynajem symulatora kombajnu zbożowego ? Przecież zgodnie z art. 10 ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 14 grudnia 2016r. Prawo oświatowe ( Dz. U. z 2017r., poz. 59 ze zmianami ) do zadań organu prowadzącego szkołę
    ( Powiatu Gnieźnieńskiego ) należy wyposażenie szkoły w pomoce dydaktyczne i sprzęt niezbędny do pełnej realizacji programów nauczania. A gzie Pan Dyrektor Lubbe i Jego merytoryczna i kompetentna Wicedyrektorka Pani Bójko?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane