czwartek, 08 marca 2018 16:14

Ekstremalna Droga Krzyżowa przejdzie przez Lasy Królewskie

 
Ekstremalna Droga Krzyżowa przejdzie przez Lasy Królewskie archiwum redakcji

Na tydzień przed tegoroczną Wielkanocą, ze Strzyżewa Kościelnego wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa - wędrujący będą mieli do pokonania 27 kilometrów.

Ekstremalna Droga Krzyżowa jest inicjatywą, która od kilku lat odbywa się na terenie całego kraju. To nic innego jak Droga Krzyżowa, jednakże przebiega ona na dłuższej trasie, w ciemności i przy określonych zasadach zachowania - bez rozmów, za to w skupieniu.

Tegoroczna EDK rozpocznie się Eucharystią o godzinie 18:00 w kościele parafialnym w Strzyżewie Kościelnym. Do samej wsi dojechać można własnym środkiem transportu. Po wyjściu ze świątyni, uczestnicy udadzą się grupami w trasę liczącą 27 kilometrów, na której znajdzie się czternaście stacji, ulokowanych w różnych odległościach. Spora część szlaku prowadzić będzie przez teren Lasów Królewskich, a także m.in. przez Dębówiec, Ganinę i Sarnówko. Każdy pieszy będzie musiał się wyposażyć w odpowiedni strój, posiłek na trasę oraz latarkę. 

Więcej szczegółów, także dokładny przebieg trasy, a także regulamin można znaleźć na stronie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane