piątek, 09 marca 2018 12:29

Cyrki już nie wjadą na tereny miejskie

 
Cyrk przy ul. Parkowej (tereny miejskie) Cyrk przy ul. Parkowej (tereny miejskie) archiwum redakcji

W piątek 9 marca wydane zostało zarządzenie, na podstawie którego wprowadzono zakaz udostępniania terenów miejskich dla cyrków. Nie oznacza to jednak iż ta forma rozrywki nie pojawi się już w Gnieźnie.

Prezydent Tomasz Budasz wydał zarządzenie w sprawie zakazu udostępniania terenów stanowiących własność Miasta Gniezna na cele związane z organizowaniem objazdowych przedstawień cyrkowych z udziałem zwierząt. W treści dokumentu zobowiązał dyrektorów wydziałów Urzędu Miejskiego oraz kierowników jednostek organizacyjnych, dysponujących nieruchomościami stanowiącymi własność Miasta Gniezna i zawierających umowy dzierżawy, najmu lub inne dające prawo do dysponowania nieruchomością do ich nieudostępniania na cele związane z organizowaniem i przeprowadzaniem objazdowych przedstawień cyrkowych z udziałem zwierząt.

- Przekonały mnie osoby, którym na sercu leży dobro zwierząt. W ostatnich tygodniach zbierały one podpisy pod petycją dotyczącą takiego zakazu. Tydzień temu organizatorki akcji przyniosły mi podpisy ponad 2800 mieszkańców Gniezna. Dość długo też rozmawialiśmy na ten temat. Dziś zakaz zaczyna obowiązywać. Zwróciłem się także do dyrektorów gnieźnieńskich przedszkoli i szkół o to, by rozważyli możliwość zaprzestania promowania cyrków ze zwierzętami na terenie swoich placówek - mówił prezydent. 

Przypomnijmy iż w sprawie wprowadzenia zakazu wjazdu cyrków ze zwierzętami na tereny należące do Miasta Gniezna, pisaliśmy dwukrotnie w lutym, co spotkało się wówczas z burzliwą dyskusją w komentarzach na portalu i Facebooku. Jak jednak należy zaznaczyć, zarządzenie dotyczy tylko tych terenów, których właścicielem jest Miasto Gniezno. Nie obejmuje ono prywatnych nieruchomości, które cyrki nadal mogą wynajmować w celu organizowania przedstawień.

34 komentarzy

 • Link do komentarza rozsądek niedziela, 18 marca 2018 10:41 napisane przez rozsądek

  Mieszkańcy, Komentatorzy,
  nie dajcie się zwieść podpuszczaniu .
  Zapytajcie, dlaczego ten P.F. to pisze? Przecież gdyby tam leserował milczałby, ale KTOŚ zrobił porządek z nim i się obraził.
  Moi przyjaciele znają się na gierkach tej rodziny.

 • Link do komentarza rozbawiony wtorek, 13 marca 2018 09:45 napisane przez rozbawiony

  Cyrk na ulicy Żnińskiej rozbił swój namiot dzisiejszej nocy.
  Wspaniałe miejsce na takiego rodzaju rozrywki dla mieszkańców. Przyjedzcie sami, zobaczcie.
  Prezydent Budasz niechcący spowodował , ze przedsiębiorca cyrkowy pokazał Gnieźnianom, że dla chcącego nic trudnego.
  I racja Polak zawsze był zaradnym człowiekiem .
  Jak wyrzucają go drzwiami wraca oknami HA HA .

 • Link do komentarza wyborca niedziela, 11 marca 2018 11:20 napisane przez wyborca

  @ sceptyk i inni przeciwnicy Piotra F. jak podpiszecie się z imienia i nazwiska (prawdziwego) to zabierajcie głos w dyskusji. Piotr F. jako pierwsza osoba w mieście pod prawdziwym imieniem i nazwiskiem (brawo) upublicznia fakty. Tak trzymać. Po latach zakłamania poznajemy prawdę.

 • Link do komentarza M.Z. niedziela, 11 marca 2018 11:16 napisane przez M.Z.

  CYRK przy ulicy Znińskiej . Wspaniały pomysł. !!!!
  Dużo miejsc parkingowych obok . Z jednej strony przy Urzędzie Skarbowym , a z drugiej strony przy Media Ekspert. Dziękujemy panie prezydencie!!! A i sklep "Jagoda" przy tej lokalizacji CYRKU zyska, bo ludzie przed przedstawieniem sobie coś do zjedzenia w tym sklepie kupią. A i po przedstawieniu zrobią w tym sklepie większe zakupy, by zabrać je od razu do domu . Wszyscy zadowoleni.

  Jeszcze raz DZIĘKUJEMY PANIE PREZYDENCIE ! ! ! ! !

 • Link do komentarza sceptyk niedziela, 11 marca 2018 09:10 napisane przez sceptyk

  Pan Fischer to po prostu chory, sfrustrowany człowiek, który obraża i atakuje wszystkich, którzy jego zdaniem go skrzywdzili. Nie ma to nic wspólnego z troską o dobro wspólne. Na początku było śmiesznie, teraz raczej smutno. Myślę, że politycznie nikt nie traktuje go poważnie.

 • Link do komentarza czytelnik sobota, 10 marca 2018 23:47 napisane przez czytelnik

  Nikt nikomu nie nakazuje czytania komentarzy, także pana Fiszera. Jeżeli pisze on prawdę o urzędzie, to jest jak widać obraz tego zagmatwania w naszym mieście. A o ile pisze nieprawdę, to spotka się z reakcją osób pomówionych. Może się wam nie podobać ta forma konwersacji, ale tak sobie myślę, gdzie człowiek posiadający wiedzę o nieprawidłowościach ( jeżeli one są prawdziwe) ma się wypowiedzieć? Więc dajmy spokój temu forumowiczowi i zastanówmy się, czy naprawdę nie potrzeba Gnieznu WIELKIEJ ODNOWY ?

 • Link do komentarza Piotr Fischer sobota, 10 marca 2018 15:28 napisane przez Piotr Fischer

  Do konik polny - jeżeli nikt inny, poza Tobą i Budaszem, nie wystartuje w tych wyborach to Wygrywasz w I turze z Moim poparciem.

 • Link do komentarza Olek sobota, 10 marca 2018 14:40 napisane przez Olek

  Panie Piotrze Fischerze i Sabo, nie idźcie tą drogą!

 • Link do komentarza smiechu z Winiar sobota, 10 marca 2018 14:39 napisane przez smiechu z Winiar

  czytajac wypociny komentujacego Piotra Fishera rzuca sie jedna rzecz. nikt nie traktuje go powaznie, bo nikt z nim nie polemizuje. Chlop pisze te dyrdymaly codziennie w kazdym artykule i nic. Cisza. Nikogo ro nie obchodzi. To musi byc straszne dla tego czlowieka, ze wszyscy go tak olewaja.

 • Link do komentarza do Fiszera sobota, 10 marca 2018 14:37 napisane przez do Fiszera

  Kim jest ten Fiszer? Skąd on się wziął? Bo tych jego pierdoł nie da się już czytać :/

 • Link do komentarza humanista sobota, 10 marca 2018 13:52 napisane przez humanista

  Szanowny Panie Fischer, dlaczego dyrektorzy gminnych jednostek organizacyjnych mieliby dostosować się do zarządzania Pana Prezydenta Budasza?
  Może moje wątpliwości są nie na miejscu, ale laika to tłumaczy.

 • Link do komentarza humanista sobota, 10 marca 2018 13:02 napisane przez humanista

  Panie Piotrze F.
  Proszę odnieść się do zarzutów adwersarzy.
  Wyborcom należy się wyjaśnie .
  "napisane przez Kowal
  Panie Fischer, niech Pan przypomni o swojej placówce szkolącej dla nauczycieli, z których ściągałes kasę a pozniej ich egzaminowałeś na stopień nauczyciela mianowanego. wtedy jako urzędnik wykorzystywałes swoje stanowisko, leciała dodatkowa kaska leciała i było miło, co?

  PS. Inny motyw z piosenki Kultu (album PROSTO) dla pana to " Na wysokim urzędniczym stanowisku się wydawało możesz wszystko".

  napisane przez Tu Cię mam
  Zapraszam nauczycieli, którzy odpłatnie skorzystali ze szkoły ALFA pana Fischera do podzielenia się uwagami, czy odpłatne szkolenia pomogły im w uzyskaniu przychylności tego samego pana Fischera na egzaminach przy promocji na kolejny szczebel awansu zawodowego. Panie Fischer, czy pana podwójna działalność była tylko nieetyczna moralnie, czy również podpada pod jakiś paragraf dla prokuratora? Pan ostatnio masz doświadczenie w składaniu wniosków do prokuratora, to może się pan wypowiesz?"

  Przy odpowiedzi lub tylko zaczepcze z Pana strony, proszę nie spoufalać się.

 • Link do komentarza Kleopatra sobota, 10 marca 2018 11:11 napisane przez Kleopatra

  Przekonały mnie osoby którym na sercu lezy dobro zwierząt '' Kolejna ustawa która chroni zwierzęta a ustawy która chroniła by LUDZI przed słuchaniem głupich szczekających niewyszkolonych psów nikt nie myśli wprowadzić .. 70cio tysieczne miasto i okolica niema szkółki treserskiej dla psów Szkolenie psów to tez znecanie?? Strazy Miejskiej współczuje sama byłam swiadkiem jakie fortele potrafią ludzie stosowac mimo ze ich psisko zrobiło kupsko na chodniku

 • Link do komentarza Piotr Fischer sobota, 10 marca 2018 00:47 napisane przez Piotr Fischer

  Szanowni Państwo - TONĄCY BUDASZ ZWIERZĄT SIĘ CHWYTA !!!!! Kolejne kłamstwo i niedotrzymana obietnica Pana Prezydenta Miasta Gniezna Tomasza Budasza. Wbrew informacjom zawartym na stronie http://www.gniezno.eu i uśmiechniętej minie Prezydenta do końca dnia 9 marca 2018r. nie zostało opublikowane na stronie BIP UM zarządzenie w sprawie zakazu udostępniania terenów stanowiących własność miasta Gniezna na cele związane z organizowaniem objazdowych przedstawień cyrkowych.z udziałem zwierząt. Jak nie ma zarządzenia to i dyrektorzy gminnych jednostek organizacyjnych na ten temat nic nie wiedza, bo nie mają w swoich obowiązkach służbowych wynikających z przepisów prawa śledzenia internetowej wersji Informatora Miejskiego, którego papierowa wersja kosztowała mieszkańców Gniezna ( bez Ich zgody ) około 110 000 zł rocznie ( 2017r. ). Prezydentowi Budaszowi nie pomogli też młodzi, dopiero uczący się i nie lubiący szukać przepisów w Dziennikach Ustaw radcy prawni Michał Bernaciak i Mateusz Klejborowski, bo zwyczajnie nie mieli na to czasu. Musieli przecież dorabiać do swojego skromnego wynagrodzenia ( około 300 000 zł rocznie ) - Michał Bernaciak w radzie nadzorczej MPK, a Mateusz Klejborowski w radzie nadzorczej Wodociągów. W radach nadzorczych spółek miejskich pojawiają się także inne ciekawe nazwiska "społeczników", którzy wszystko robią dla ludzi ( oczywiście za ich pieniądze, a nie swoje.) Są to min: Jan Wesolowski ( PEC - SLD ), Tadeusz Tomaszewski ( Wodociągi - SLD ), Marzena Dyc-Rewers ( URBIS - SLD - czy nie ma tu konfliktu interesów śmieciowych - urzędnik nadzorujący firmę, w której zasiada w radzie nadzorczej ???? ) i wielu, wielu innych. Aby swoim ludziom koalicji PO-SLD żyło się w Gnieźnie lepiej. Mam nadzieję, ze tylko do listopada 2018r. CZAS NA RADYKALNE ZMIANY.

 • Link do komentarza konik polny piątek, 09 marca 2018 20:37 napisane przez konik polny

  Chcę być prezydentem Gniezna. Wystawię zakaz trzymania psów i kotów w domach, także rybek w akwariach, rożnych szczurków, myszek i innych stworków w klatkach. To przecież nieludzkie! No i zagołębię całe miasto tymi latającymi paskudnikami. Niech czują, ze w Gnieźnie panuje wolność dla gołębi!

 • Link do komentarza koleś piątek, 09 marca 2018 19:42 napisane przez koleś

  z psem Dora to chyba nie było tak szybko

 • Link do komentarza M.Z. piątek, 09 marca 2018 19:00 napisane przez M.Z.

  CYRK przy ulicy Znińskiej . Wspaniały pomysł. Dużo miejsc parkingowych obok . Z jednej strony przy Urzędzie Skarbowym , a z drugiej strony przy Media Ekspert. Dziękujemy panie prezydencie!!! A i sklep "Jagoda" przy tej lokalizacji CYRKU zyska, bo ludzie przed przedstawieniem sobie coś do zjedzenia w tym sklepie kupią. A i po przedstawieniu zrobią w tym sklepie większe zakupy, by zabrać je od razu do domu . Wszyscy zadowoleni.
  Jeszcze raz DZIĘKUJEMY PANIE PREZYDENCIE ! ! ! ! !

 • Link do komentarza wilk piątek, 09 marca 2018 17:33 napisane przez wilk

  Ale CYRK !!!!! To jeszcze niech pan prezydent zakaże np. trzymać pieski w mieście na smyczy przez właścicieli,bo się pupile męczą i pewno jest to forma znęcania i ograniczania wolności,powinny biegać swobodnie po placach i ulicach,a gdyby który nie daj Boże został potrącony przez kierowcę to mandat albo kolegium u rozgrzanego sędziego !!!!!! Chyba już niektórym ludziom z tego smogu pomieszały się klapki w główkach !!!!! Do ZOO też nie chodźcie,ponieważ zwierzęta żyją w niewoli i cierpią w ograniczonych warunkach !!!
  A wracając do naszego prezydęta,a nazwy ulic i placu już pozmieniane i portrety komuchów zdjęte w gabinecie,czy dalej bez zmian ????

 • Link do komentarza Anty-budzik piątek, 09 marca 2018 17:00 napisane przez Anty-budzik

  Przecież żeby zobaczyć małpy wystarczy odwiedzić urząd miasta .

 • Link do komentarza Kaziu z Rataj piątek, 09 marca 2018 16:18 napisane przez Kaziu z Rataj

  Nie chce miasto to kto inny zarobi. 13-ego cyrk Zalewski na Gdańskiej/Żnińskiej /to chyba teren Społem/. Ciekawe ilu zwolenników zwierząt się tam zjawi.

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane