piątek, 09 marca 2018 16:57

Potrącenie dziecka na ul. Mickiewicza

 

W piątkowe popołudnie na ul. Mickiewicza doszło do potrącenia dziewczynki. Poszkodowana trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło 9 marca kilka minut po godzinie 16:00. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, w znajdującą się na przejściu dla pieszych kilkuletnią dziewczynkę uderzył samochód osobowy marki Volvo, który wjeżdżał w ul. Mickiewicza od strony ul. Mieszka I.

Na miejsce zdarzenia jako pierwsi pojawili się policjanci z patrolu interwencyjnego, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i udzielili pomocy do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego. Po przyjeździe karetki i wstępnym opatrzeniu dziewczynki, została ona przetransportowana z podejrzeniem złamania nogi do szpitala. 

Na czas prowadzonych działań ruch w rejonie skrzyżowania oraz przyległych ulicach odbywał się z utrudnieniami. Dokładne okoliczności zdarzenia ustali policja.

zdjęcia także nadesłane przez Czytelnika

 

9 komentarzy

 • Link do komentarza Robertson niedziela, 18 marca 2018 08:50 napisane przez Robertson

  Trzeba się zająć tą ogromną (NA 10ciu 8śmu) grupą "kierowców" co prowadzą jedną ręką ,a drugą piszą smsy lub rozmawiają z rodziną którą mogą w każdej chwili stracić przez nieodpowiedzialnego kierowcę,nie zatrzymują się przed przejściem dla pieszych mimo że ten jadący z przeciwnego kierunku się zatrzymał,przejeżdżają na czerwonym świetle bo mając telefon przy uchu "nie zauważyli" że pali się żółte i należy zwolnić... I walą na czerwonym... SZOK!!!POLICJO zabrać się za tych "pewnych siebie" cwaniaczków!

 • Link do komentarza w sieci każdy mądry niedziela, 11 marca 2018 21:48 napisane przez w sieci każdy mądry

  OBURZONA i OLKA teraz takie mądre i wyszukujecie błędów, ale na miejscu wypadku podejść i udzielić pomocy to już nie było komu. Takie zachowania kwalifikują się pod Art. 162. KK.

 • Link do komentarza Olka sobota, 10 marca 2018 17:45 napisane przez Olka

  Do Pani Oburzonej bardzo trafna uwaga postepowanie osób odpowiedzialnych za nasze życie i zdrowie pozostaaia wiele do życzenia.

 • Link do komentarza Rencista sobota, 10 marca 2018 10:49 napisane przez Rencista

  Nie twierdzę że można zatrzymywać się na pasach. Napisałem w tym sensie że kierowcy to mają w nosie i zatrzymują się na przejściu. Napewno pieszy nie powinien leżeć polamany na środku przejścia. Nie widziałem tego wypadku ale widziałem dziecko jęczące z bólu, zgadzam się że kierująca "wpadła"na pasy i nie wychowała. Ale nie osądzam nikogo bo jak pisałem nie widziałem, mogę tylko gdybać.

 • Link do komentarza Koryfeusz sobota, 10 marca 2018 08:38 napisane przez Koryfeusz

  Rencista, to niech się zatrzymują przed pasami. Na pasach nie można się zatrzymywać, ale wielu to ignoruje. Jeśli pieszy manewruje między pojazdami, aby przejść to kierowcy go widzą. W opisywanym przypadku kierowca musiał chyba zbyt szybko skręcać, albo mieć poważne problemy ze wzrokiem i refleksem, że nie zauważył dziecka na pasach w dzień.

 • Link do komentarza Ojciec sobota, 10 marca 2018 00:01 napisane przez Ojciec

  Rencista ogarnij się od kiedy zatrzymywanie się na pasach jest dozwolone? Stawanie na skrzyżowaniu wg. Ciebie pewnie też

 • Link do komentarza Rencista piątek, 09 marca 2018 19:47 napisane przez Rencista

  Kierowcy często w oczekiwaniu na przejazd przez skrzyżowanie zatrzymują się na pasach. Pieszy musi wtedy manewrowac między pojazdami by przejść na drugą stronę. Nie jestem pewien ale mogło tak być i kierująca mogła nie zauważyć tego dziecka.

 • Link do komentarza OBURZONA piątek, 09 marca 2018 19:25 napisane przez OBURZONA

  Ratownictwo medyczne wysłała bym na ponowny kurs udzielania pomocy. Jak można osobie potraconej nie założyć kołnierza I nie położyć pod nia deski do przełożenia na noszę ???. Tylko chwycili te biedna dziewczynkę za barki tyłek-biodra i nogi w 3 osoby to zrobili. Przecież mogła mieć uszkodzenia ciała A będąc w szoku nie wiedziała co jej jest ? Wogle policja powinna miec folię termiczną. A oni nie mają takich rzeczy . Dobrze ze jakas kobieta dala kocyk dzieciecy i przykryla te kruszynke. Jestem oburzona jakie podejscie mieli ratownicy I policja to tej dziewczynki.

 • Link do komentarza Koryfeusz piątek, 09 marca 2018 17:28 napisane przez Koryfeusz

  Kierowca skręcając powinien widzieć, że tam jest przejście dla pieszych i widzieć też pieszych. Zasada jest taka, że przed przejściem dla pieszych należy zachować szczególną ostrożność, czyli wytężyć wzrok, zwolnić, widzieć jednocześnie całość drogi i bacznie obserwować czy ktoś nie zbliża się, ani nie wchodzi na przejście dla pieszych.
  Druga sprawa to sami piesi, którzy wiedzą, aby przechodzić na pasach, ale już nie wiedzą często jak to robić, na co zwrócić uwagę, a oni też muszą zachować ostrożność.
  Jest też zjawisko, które potrafi zdezorientować kierowców, mianowicie kierowcy z tyłu, którym się spieszy, ale oni też powinni widzieć, że przed samochodem przed nimi jest przejście dla pieszych, do tego oznakowane znakami poziomymi i pionowymi.
  Po prostu wielu kierowców nie widzi tego co na drodze, a trzeba jednocześnie widzieć jak najwięcej.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane