niedziela, 11 marca 2018 12:57

Zderzenie z motocyklem na obwodnicy

 
Zderzenie z motocyklem na obwodnicy zdjęcie nadesłane

W niedzielne południe na drodze krajowej nr 15 doszło do zderzenia samochodu osobowego z motocyklem. Po tym jednoślad stanął w płomieniach.

Do zdarzenia doszło 11 marca około godziny 11:40 na DK 15 między Gnieznem a Jankowem Dolnym (tuż za Wełnicą). Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, kierujący motocyklem, 23-letni mieszkaniec gminy Mogilno jadąc od strony Trzemeszna w kierunku Gniezna na prostym odcinku drogi nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych, stracił panowanie nad motocyklem doprowadzając do jego przewrócenia na bok. Po przewróceniu jednoślad przemieścił się na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z jadącym z naprzeciwka samochodem marki Volkswagen Tiguan, następnie uderzył w bariery energochłonne, gdzie doszło do jego zapalenia.

W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. Policjanci wydziału ruchu drogowego ustalili, że uczestnicy byli trzeźwi. Funkcjonariusze za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym zatrzymali prawo jazdy 23-latka.

Jak podkreśla Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego gnieźnieńskiej policji nadkom. Karol Sekula sezon motocyklowy jeszcze się nie rozpoczął, a już doszło do pierwszego zdarzenia z udziałem motocyklisty. Szef gnieźnieńskiej drogówki dodaje, że policyjne patrole w sposób szczególny będą zwracać uwagę na przestrzeganie przepisów przez kierujących motocyklami i stan techniczny ich maszyn. Jednocześnie policjanci apelują o ostrożną jazdę zarówno motocyklistów, jak i kierowców samochodów.

1 komentarz

  • Link do komentarza Olaf niedziela, 11 marca 2018 13:09 napisane przez Olaf

    Czyli sezon motocyklowy można uznać za otwarty.

    Na szczęście tym razem ucierpiał tylko sprzęt. Bez wnikania kogo wina była.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane