poniedziałek, 12 marca 2018 13:50

Awaria wodociągu na os. Łokietka

 
Awaria wodociągu na os. Łokietka archiwum redakcji

Jak informuje Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gnieźnie, w związku z awarią sieci na tytułowym osiedlu, wyłączony dostanie dostęp wody do kilkunastu budynków na około 6 godzin.

Spółka PWiK informuje, że w związku z awarią sieci wodociągowej na os. Łokietka, zaistniałą 12 marca br, od godziny 13:45 będą prowadzone prace naprawcze. W związku z powyższym wystąpi przerwa w dostawie wody trwająca około 6 godzin.

Dostawa wody będzie realizowana beczkowozem podstawionym w okolicach bloków nr 5, 6, 7, 8, 9, 10 21, 28, 29, 30 i przedszkola. Jednocześnie spółka informuje o utrudnieniach w ruchu drogowym w obszarze usuwania awarii. 

5 komentarzy

 • Link do komentarza Pyra wtorek, 13 marca 2018 09:07 napisane przez Pyra

  Zgoda, technologia była zła, rury nie wytrzymują nowych wyzwań. A ja zapytuję, co stoi na przeszkodzie, by je sukcesywnie wymieniać? Zamiast tych smiesznych królików, piachu na Rynku i innych niepotrzebnych "upiekszaczy"miasta, które są tylko przyslowiowymi kwiatkami do kożuchow. No, ale podziemne instalacje nie dają glazury wybieranym wladzom, bo nie są wizerunkowym upiększaniem miasta. No i jak to pokazywać na kolorowych folderach kredowego papieru tzw. Informatorów Prezydenckich?

 • Link do komentarza wania wtorek, 13 marca 2018 07:57 napisane przez wania

  Zacznijmy od tego, że instalacje na Winiarach powstawały w najgorszych technologicznie czasach - kiedy wykonawstwo oraz jakość produkcji pozostawała wiele do życzenia. Zresztą, to samo twierdzą w PWiK, że w zasadzie to co położono w latach 80. sprawia obecnie najwięcej kłopotu. Centrum to inna bajka, bo to są stare instalacje, ale na wymianę potrzeba by było milionów.

 • Link do komentarza inżynier wtorek, 13 marca 2018 07:23 napisane przez inżynier

  A słyszał ktoś, by ziemia przemarzała aż do głębokości 3 metrów? Bo ja nie. Krótko mówiąc, to nie przez zimę pękają te rury wodociągowe tylko przez brakoróbstwo tych, co te wodociągi w poprzednich latach robili. Oraz przez brakoróbstwo tych przeł-do inspektorów nadzoru , co te buble wykonawcze od nich odbierali. A teraz zbieramy tego kwiatki.

 • Link do komentarza Mieszkaniec poniedziałek, 12 marca 2018 19:05 napisane przez Mieszkaniec

  Jak wydaje się miliony na prywatny klub sportowy to później brakuje na nową infrastrukturę wodno kanalizacyjną.

 • Link do komentarza ciekawe poniedziałek, 12 marca 2018 14:11 napisane przez ciekawe

  W tym Gnieźnie to jakaś złośliwa ta ziemia jest że najpierw zamarza a potem rozmarza i rury pękają. W okolicznych miastach nie słychać o takich problemach, może tam ziemia łaskawsza tak jak ta ich gospodarka. Może to przez to że nie mają żużla i parków za miliony to żeby coś z kasą zrobić to może robią porządne sieci wodociągowe ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane