poniedziałek, 12 marca 2018 20:07

Ewakuacja urzędu po wyczuciu gazu

 
Ewakuacja urzędu po wyczuciu gazu źródło: OSP Witkowo

W poniedziałkowe popołudnie służby zostały powiadomione o alarmie, który w Urzędzie Miasta i Gminy Witkowo uruchomiła czujka wykrywająca stężenie gazu.

Zdarzenie miało miejsce 12 marca po godzinie 16:00 w budynku przy ul. Gnieźnieńskiej. O tym czasie uruchomił się alarm, sygnalizujący niebezpieczne stężenie gazu, dlatego na miejsce zostały skierowany zastępy gaśnicze OSP Witkowo, JRG Gniezno oraz Pogotowie Gazowe. 

Na miejscu zastano ewakuowany budynek - w tym czasie system alarmowy cały czas wskazywał wysokie stężenie gazu. Po odłączeniu dopływu z głównej instalacji gazowniczej, ratownicy wyposażeni w miernik wielogazowy sprawdzili powietrze wewnątrz urzędu. W międzyczasie jeden z pracowników otworzył okna oraz wyłączył piec gazowy.

W trakcie kontroli pomieszczeń strażacy nie wykryli żadnych anomalii związanych z obecnością niebezpiecznych substancji w powietrzu. Tymczasem po uruchomieniu dopływu gazu oraz ww. pieca, ujawniono przyczynę alarmu - pracownicy Pogotowia Gazowego wykryli wyciek gazu w urządzeniu ogrzewającym pomieszczenia budynku. 

źródło: OSP Witkowo

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane