środa, 14 marca 2018 09:26

Dzień Kobiet to także dzień nauczycielek

 
Dzień Kobiet to także dzień nauczycielek fot. Rafał Wichniewicz

Liczne grono gnieźnieńskich emerytowanych nauczycielek, zrzeszonych w Związku Nauczycielstwa Polskiego, zgromadziło się na spotkaniu zorganizowanym z okazji tytułowego święta.

W tej grupie zawodowej panie od wielu lat przeważają nad panami, ale to nie oznacza, że ci drudzy są z tego powodu poszkodowani przy takiej okazji, jak Dzień Kobiet. Emerytowani członkowie ZNP, którzy spotkali się w Szkole Podstawowej nr 3, zgromadzili się w celu zapoznania się z aktualnymi pracami organizacji i zmianami w przepisach. Jednocześnie, była to jednak okazja do wspólnego świętowania, do którego zaproszono także panów, którzy są znaczną mniejszością. 

- W związku z tą okazją przychodzę z życzeniami i słodkim poczęstunkiem dla wszystkich pań. Cieszy to, że za każdym razem na tych spotkaniach jest dużo osób, bo to świadczy o tym, że środowisko jest ze sobą zjednoczone i ma potrzebę by się ze sobą spotykać, co pokazuje iż jest to dla nich bardzo ważne - mówił wicestarosta Jerzy Berlik.

- Jest to okazja, by spotkać się z nauczycielkami, bo nauczycielem bywa się całe życie. Te osoby wychowują i kształtują w sposób inny kolejne pokolenia naszego miasta i jest to okazja, by podziękować i złożyć życzenia z okazji Dnia Kobiet, które obchodziliśmy kilka dni temu. Jest to też okazja, by podkreślić, jak ważną rolę w naszym społeczeństwie odgrywają kobiety, gdyż w tym roku przypada stulecie przyznania im praw wyborczych. Byliśmy jednym z pierwszych państw, które nadało prawa wyborcze kobietom. Myślę, że jest to warte podkreślenia, że mężczyźni zawsze wysoko cenili kobiety w przeszłości, jak i obecnie. Niemniej, zamiast świętować raz w roku, powinniśmy to robić każdego dnia - przekazał prezydent Tomasz Budasz.

Spotkanie urozmaiciło przedstawienie oraz występy wokalne przygotowane przez uczniów SP nr 3, po których przyszedł czas na wystąpienia zaproszonych gości oraz składanie życzeń.

 

22 komentarzy

 • Link do komentarza czytacz niedziela, 18 marca 2018 13:55 napisane przez czytacz

  kundel, co Ciebie obchodzi, co gość wypisuje? jego problem, jego komentarze, do Ciebie nie adresowane. odnoś się do artykułów, a nie do treści komentarzy, Jesteś tak samo wart, co on.

 • Link do komentarza kundel czwartek, 15 marca 2018 22:37 napisane przez kundel

  Miłośnik swojego pieska myśli, że gnieźnianie złapią się na kwoty wyczytane podczas pracy chałupniczej przy komputerze. I pomyśleć, że kiedyś został zwolniony, nie pamiętam przez którego prezydenta, za to,że nie pracuje na komputerze. I proszę.... wystarczy bezrobocie i mamy króla klawiatury. Można się jednak nauczyć. Złość, zazdrość i nienawiść potrafi zdiałać cuda. Co Pan tak szuka i po co? Jaki cel Panu przyświeca? Przecież nie wiara w zwycięstwo, mediane.

 • Link do komentarza zasmucony gnieźnianin czwartek, 15 marca 2018 21:28 napisane przez zasmucony gnieźnianin

  Ale wszyscy dajecie się nakręcać. Faktem jest, że Gniezno nie ma szczęścia do władzy i ci, co kolejno zabierają się do rządzenia to zwykli dyletanci. Ani jeden z kolejnych prezydentów niczym się nie wyróżnił w rozwoju miasta, a niestety, z każdym kolejnym wyborem miasto upada coraz niżej, jest coraz brudniejsze, zaniedbane. Brak wizji na przyszłość, dbanie tylko o dziś i teraz, byle przetrwać i załapać się na kolejną kadencję. To, co teraz obserwujemy na miejscu, to obraz w pewnej miniaturze rządów Platformy Obywatelskiej w stolicy w poprzednich kadencjach. Było państwo teoretyczne i nasze miasto nadal nim jest. Tylko na mapie.

 • Link do komentarza nie jestem z UM czwartek, 15 marca 2018 21:05 napisane przez nie jestem z UM

  Skromne małżeństwo jest zastraszane, współczuję. Ale czy to nie to małżeństwo nie może przeżyć, że ich kolega został wiceprezydentem? Czy nie to małżeństwo straciło ludzi, jeśli kiedyolwiek miało, życzliwych? Czyż nie to małżeństwo wykorzystuje każdą sytuację, by dokopać każdemu, kto w ich pojęciu ma lepiej? Czyż to małżenstwo, nie mąż, nie spędza dni stukając w klawiaturę, i waląc na oślep? Żono tego pana, wyłącz internet, bo to już zakrawa na obłęd.

 • Link do komentarza Tomasz czwartek, 15 marca 2018 18:28 napisane przez Tomasz

  "Obłuda z Fischerem " skoro tyle wiesz i tyle masz to pisz na forum. Śmiało niech wszyscy zobaczą co i jak po co ukrywać fakty. Teza ze wyślę wszystko panu Fischerowi to co ma znaczyć ze tylko on nas zbawi? Pisz tutaj albo idź do organów ścigania masz policję prokurature itp. Przecież masz fakty zapewne nie podwazalne. ..

 • Link do komentarza abc czwartek, 15 marca 2018 16:55 napisane przez abc

  Fischer ty Pilakowi to do pięt nie dorastasz. I to Ciebie boli najbardziej.

 • Link do komentarza Piotr Fischer czwartek, 15 marca 2018 14:00 napisane przez Piotr Fischer

  Do nie jestem z UM - oświadczam w imieniu Mojej Żony i swoim oraz Tomasza, Filipa i Batisty Fischerów, nikim nie manipulujemy i nikogo nie straszymy, to My jesteśmy obiektami zastraszania i manipulacji w internecie i nie tylko, prze sojuszników i sprzymierzeńców "Asiorów" z UM. Ale nie Lękamy się ZŁA z UM i ZWYCIĘŻYMY w listopadzie 2018r. Mieszkańcy Gniezna właściwie ocenią, kto kogo zastraszał, czy potężna ( jeszcze ? ) władza z UM, czy skromne małżeństwo z dwójką dzieci i pieskiem.

 • Link do komentarza nie jestem z UM czwartek, 15 marca 2018 13:17 napisane przez nie jestem z UM

  Obłuda to Fischerowie . Kto ich zna ten wie, nikt ich nie poprze, chyba ze strachu i po manipulacji.

 • Link do komentarza rezigiusz czwartek, 15 marca 2018 09:40 napisane przez rezigiusz

  @Mirek a na ile pytań pana Piotra odpowiedział przywoływany w nich pan Tomasz pan Dariusz pan Marian czy panowie Michałowie bo widzę iż widzisz tylko jedną stronę medalu a druga u Ciebie zamazana jest i to bardzo. Mnie bardziej interesują odpowiedzi tych panów niż Twoje pytania do pana Piotra

 • Link do komentarza Prawda czwartek, 15 marca 2018 09:29 napisane przez Prawda

  Dziękujemy Panie Piotrze, będziemy się kontaktowali

 • Link do komentarza Piotr Fischer czwartek, 15 marca 2018 00:16 napisane przez Piotr Fischer

  Do zwolniony - Pan Pilak uczył się w szkołach, kształcących polityków PO na sekretarza powiatu, wicestarostę powiatu, starostę powiatu i dyrektora MOK. O tym, czy jeszcze Pan Pilak wykształcił się na jakieś inne stanowisko zdecydują mieszkańcy Gniezna w listopadzie 2018r.

 • Link do komentarza Piotr Fischer czwartek, 15 marca 2018 00:07 napisane przez Piotr Fischer

  Do z Fischerem przeciw Obłudzie - podawałem wielokrotnie, więc podam i tym razem - Tel: 608 439 852, mail. piotrfischer63@.gmail.com Sądzę, że pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury potwierdzą wyczyny swojego dyrektora - a to drzewko kopie w godzinach pracy, a to baluje na spotkaniach emerytowanych nauczycieli z ZNP, a to na konferencji jakieś wystąpi - a wszystko w godzinach pracy. Panie Dyrektorze Pilak proponuję wizytę u merytorycznego inspektora UM Pana Damazego Gandurskiego, który pomoże Panu ( chyba bezpłatnie ? ) napisać regulamin organizacyjny MOK, którego nie ma na stronie i poprawi te bzdury, które są na BIP. Niech Pan weźmie się do pracy, bo niedługo prawdopodobnie, jak ćwierkają wróbelki na mieście, ma być zmiana na stanowisku dyrektora MOK. Mówi się podobno, że stanowisko powyższe ma objąć Stanisław Dolaciński ( SLD ) odwołany wreszcie ze stanowiska wicedyrektora Powiatowego Zarządu Dróg ( ile czasu piekarz może być drogowcem ? ) przez Starostę Beatę Tarczyńską ( kolejna prawidłowa decyzja Pani Starosty podjęta chyba w ostatnim czasie ). Ponadto na stanowisko to ochotę ma Ryszard Karmoliński ( SLD ) , który już zapowiada warsztaty historyczne zatytułowane: Polska Piastów powstała dzięki pomocy Armii Czerwonej !!!!!. Jak widzimy zatem w Gnieźnie życie polityczne nabiera przyspieszenia.
  P. S. Co na to wszystko Zdzisław Kujawa ( SLD ), który do tej pory nie zakomunikował mieszkańcom Gniezna Swojej ( jak Polo Tajner ) decyzji o skokach narciarskich i hokeju na lodzie w Gnieźnie. Podobno Michał Powałowski ( PO ) nieoficjalnie zapowiedział, że jak koalicja PO-SLD wygra wybory w listopadzie 2018r. ( hahahahaha ) to zafunduje swojej byłej szkole - SP 7 bezpłatny oddział sportowy o specjalności hokej pod wodą ( ? ), który ma prowadzić trener Michał Witt, który już niebawem zacznie zdobywać na Hawajach ( chyba urlop bezpłatny ) uprawnienia instruktorskie.

 • Link do komentarza Leon środa, 14 marca 2018 23:16 napisane przez Leon

  ad. człowiek - bo te panie nie wyszły jeszcze z poprzedniej epoki. I niestety także z ZNP, bo chyba do końca nie rozumieją, jaką organizację wspierają.
  ad. Mirek - co to znaczy mieć "czelność krytykować Budasza"? Czy on jest święty i nietykalny? Każdego wolno krytykować, jeżeli na to zasługuje, a władzę szczególnie, bo władza nie poddawana krytyce i osądowi demoralizuje.

 • Link do komentarza człowiek środa, 14 marca 2018 21:15 napisane przez człowiek

  nadszedł czas, by wszyscy normalnie myślący zastanowili się, co znaczy w ogóle w dzisiejszych czasach Dzień Kobiet? Niby, że dzielimy ludzi na kobiety ( lepsze?) i mężczyzn (gorsi?). To jakiś nowy seksizm! I kobieta i mężczyzna jest człowiekiem i zarówno jednej, jak i drugiej płci należy się szacunek i nie wolno ustanawiać jakichś śmiesznych świąt ku czci jednej tylko grupy człowieczej. I nauczycielki, które powinny być drogowskazem dla młodzieży w takim czymś uczestniczą?

 • Link do komentarza Mirek środa, 14 marca 2018 20:59 napisane przez Mirek

  Kowalski z SLD został odsunięty przez społeczeństwo, a jeden z ważniejszych pracowników Kowalskiego z SLD (a wcześniej Dziela z PO), ma czelność teraz się wymądrzać i krytykować Budasza. Społeczeństwo pokazało, że chciało zmiany, więc się nie dziw, że Budasza chwalą, a twoje wpisy ignorują i zadają setki pytań, na które nie odpowiadasz....... Jeśli odpowiesz na wszystkie pytania może wtedy zyskasz..... Ale dziwna cisza nastała........ Jakieś szkoły, egzaminy, nadzór......... Strasznie dużo tego, czy ludzie nie piszą prawdy?

 • Link do komentarza Z Fischerem przeciw OBŁUDZIE środa, 14 marca 2018 19:49 napisane przez Z Fischerem przeciw OBŁUDZIE

  Jesteśmy sercem z Panem Fischerem. Wreszcie Budasz wie, że nie będzie przymykania na nic oczu a ludzie naprawdę wiele wiedzą. Szacunek dla Pana Fischera.
  Gdzie można wysyłać wiadomości do Pana Panie Fischer? Może jakiś mail. Chcemy Pana poinformować o wielu sprawach, które zaciekawią Pana a nie tylko. Dość obłudy, czas to pokazać wszystko a wtedy będzie się działo !!!!!!!!!!!!!! Wszyscy którzy mogą niech informują też Pana Fischera o ważnych sprawach. Dość milczenia !!!!!!!!!!!!!!!!

 • Link do komentarza absolwent środa, 14 marca 2018 19:11 napisane przez absolwent

  Pan Pilak reprezentował prawdopodobnie uczniów nauczycielek zrzeszonych w ZNP :-)))

 • Link do komentarza gnieźnianin środa, 14 marca 2018 17:53 napisane przez gnieźnianin

  Panie Piotrze,
  a może doradzi Pan swojej żonie, która ma burdel w szkole, jak Ktoś napisał. Moje dzieci tam chodziły, gdy był IMIEROWICZ, to były czasy. Teraz opowiada się o wykorzystywaniu stanowiska przez Pana i Pańską żonę.

 • Link do komentarza zwolniony środa, 14 marca 2018 17:17 napisane przez zwolniony

  Oczywiście Pan Piotr F. i tym razem ma rację. Ciekawi mnie w jakiej szkole uczył pan Pilak?

 • Link do komentarza Piotr Fischer środa, 14 marca 2018 11:41 napisane przez Piotr Fischer

  Szanowny Panie Prezydencie - wyjątkowo jestem z Panem, tylko gdzie są emerytowani nauczyciele z Solidarności oraz Ci, którzy nie należeli do żadnego związku zawodowego ????? Jednocześnie zwracam się do Pana publicznie o wyciągnięcie konsekwencji służbowych wobec Pana Dariusza Pilaka, Dyrektora ( czy aby najlepszego ? ) Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie za porzucenie stanowiska pracy w tym dniu ( chyba, że wziął urlop wypoczynkowy, to przepraszam ) Uważam, że Pan Pilak powinien zająć się poprawianiem dokumentacji MOK, która szwankuje, a nie balowaniem na imprezie dla emerytowanych nauczycieli ZNP - czy On już jest emerytem ( z ZNP ? ) to powinien Pan Go skłonić do rezygnacji z pracy lub zwolnić, tak jak robił to Pan z dziesiątkami pracowników z UM, P, SP, G i innych jednostek organizacyjnych gminy Miasto Gniezno.

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane