Wydrukuj tę stronę
sobota, 24 marca 2018 12:49

Tłumy zainteresowanych na drzwiach otwartych w Ekonomiku

 
Tłumy zainteresowanych na drzwiach otwartych w Ekonomiku fot. Rafał Wichniewicz

Początek wiosny to czas, kiedy uczniowie ostatnich klas gimnazjów powinni zacząć podejmować decyzje co do dalszego kierunku swojego kształcenia. Jako pierwsza szkoła swoje drzwi otwarte zorganizował Ekonomik.

Zespół Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych, bo pod taką pełną nazwą funkcjonuje ta placówka, od kilku lat cieszy się sporym zainteresowaniem w trakcie naborów, organizowanych przed wakacjami. Ci, którzy zastanawiają się nad wyborem jednego z profili kształcenia w tej szkole, mieli okazję bliżej zapoznać się z jej ofertą w trakcie sobotnich drzwi otwartych.

- W naszej szkole oferować możemy dobrą atmosferę, dobre kierunki kształcenia, bardzo dobre wyniki egzaminów zewnętrznych, zarówno maturalnych jak i zawodowych. Do naszej szkoły powinien przyjść uczeń, który myśli o dobrym zawodzie. Nasza oferta kształcenia opiera się na zawodach bardzo szerokich, bo nie jesteśmy konkretnie wąsko zaszufladkowani. Technik ekonomista, technik informatyk czy technik logistyk to ogrom możliwości zdobycia zawodu, w których spektrum zatrudnienia jest ogromne - przyznał Sławomir Wierzelewski, dyrektor ZSEO. 

- Swojego czasu reklamowaliśmy szkołę jako połączenie tradycji z nowoczesnością i cały czas idziemy w tym kierunku. Są to nowe typy kształcenia, bo jak można zobaczyć, od momentu jak jestem dyrektorem, pojawiły się: technik informatyk, technik logistyk, technik organizacji reklamy i można powiedzieć, że w ciągu 11 lat przeobraziliśmy się. Od zawsze wsłuchiwaliśmy się w potrzeby młodego człowieka, dostosowywaliśmy metody nauczania do obecnych potrzeb. Nigdy się nie zgodzę ze stwierdzeniem, że mamy złą młodzież, bo mamy po prostu inną młodzież i to wynika ze specyfiki świata, w którym żyjemy. Ta młodzież jest rewelacyjna i jak można zauważyć, gdy im się zaoferuje coś, co ich interesuje, to oni przychodzą i uczestniczą, co dobrze widać po frekwencji na drzwiach otwartych - dodał Sławomir Wierzelewski. 

Na absolwentów gimnazjów w szkole czeka około 210 miejsc w technikach oraz około 60 miejsc w szkole branżowej I stopnia. W sobotę 24 marca wszystkie kierunki kształcenia zostały przedstawione w poszczególnych klasach przez nauczycieli oraz - przede wszystkim - uczniów, którzy mogli zainteresowanym gimnazjalistom opowiedzieć, jak przebiega nauka oraz jakie możliwości kształcenia oraz zdobywania praktyk daje szkoła.

Galeria

1 komentarz