niedziela, 25 marca 2018 10:32

Pierwsze, wiosenne prace na linii wąskotorowej

  mn
Pierwsze, wiosenne prace na linii wąskotorowej zdjęcie nadesłane

Od połowy marca br. trwają pierwsze prace na Gnieźnieńskiej Kolei Wąskotorowej, mające za zadanie przywrócenie przejezdności na szlaku.

Dzięki współpracy Starostwa Powiatowego w Gnieźnie i obecnego zarządcy infrastruktury GKW – Towarzystwa Przyjaciół Kolei Średzkiej „BANA”, przystąpiono do wstępnego uporządkowania wyznaczonych odcinków linii wąskotorowej. 

W ramach działań związanych z aktywizacją osób bezdomnych, Powiatowe Stowarzyszenie Na Rzecz Pomocy Bezdomnym i Integracji Społecznej w Gnieźnie "DOM” wsparło swoimi siłami brygadę torową. Za sprawą sprzyjającej aury, w ciągu kilku dni prac udało się oczyścić pierwszy kilometr linii kolejowej z krzewów i pnączy zarastających tory na odcinku dawnej cukrowni. Prace porządkowe miały również miejsce pomiędzy Żelazkowem, a Niechanowem. Takie czynności są wręcz niezbędne przed przystąpieniem do czekającej GKW modernizacji.

Już w wkrótce ponownie rozpisany zostanie przetarg na budowę stacji kolejowej Jelonek oraz remont początkowego odcinka toru. Pierwsze postępowanie zostało unieważnione, ze względu na brak zgłoszenia oferentów (mimo wyrażanego zainteresowania ww. zadaniem). 

7 komentarzy

 • Link do komentarza Stachanowiec czwartek, 29 marca 2018 22:03 napisane przez Stachanowiec

  Lepiej póżno niż wcale.Po dwóch latach od chwili zawieszenia ruchu turystycznego po latach zaniedbań w cześci merytorycznej i technicznej pozostawionej przez poprzedniego Operatora to i tak wielki sukces nie negując ogólnych prac dekarskich,wyremontowania dwóch wagoników towarowych i próbie naprawy wagonu osobowego 3AW na poziomie 5,oby po tak udanym piaskowaniu pudło wagonu nie podzieliło losu wagoników oczekujących naprawy w Niechanowie.Ale to nic straconego można skorzystać z doświadczeń poprzedniego Operatora, który do dnia dzisiejszego stacjonuje w murach Dworca GKW pod znaną wszystkim nazwą BUiEGKW.Czy mamy dwóch Operatorów.A Parowóz rdzewieje może w kwesti naprawy pomogą Operatorzy z Srody Wlkp.
  /

 • Link do komentarza tomaszek poniedziałek, 26 marca 2018 12:02 napisane przez tomaszek

  Po co wycinacie krzewy jak na razie kolejka i tak nie będzie jeździć a tak to chociaż ptactwo by miało jajka znieść do wylęgu

 • Link do komentarza Jarosław poniedziałek, 26 marca 2018 05:53 napisane przez Jarosław

  Fisher, zamiast siedzieć 24 godziny na necie i wylewać swój jad i frustracje nad swoim nieudanym życiem, lepiej wyjdź na dwór pobiegać albo skopać ogródek . Stracisz nadwagę a i może żółć , której tyle nagromadziłeś w sobie znajdzie jakieś ujście .

 • Link do komentarza staraszyna niedziela, 25 marca 2018 22:52 napisane przez staraszyna

  bezdomni nic nie robią - źle, robią coś - też źle.
  kolejka się marnuje - źle, robią coś z nią w końcu - też źle
  kolejką zajmuje się ktoś, kto robi to też z pasji - źle, robi to urzędnik w ramach obowiązków zamiast siedzieć za biurkiem - też źle

  Ot Polska w pigułce :DDD

 • Link do komentarza Piotr Fischer niedziela, 25 marca 2018 14:04 napisane przez Piotr Fischer

  Do Porządek - Pan Krzysztof Modrzejewski jest młodym człowiekiem pełnym zapału i chęci do zmian w naszym mieście . Pozazdrościć tylko takich cech i Jego zaangażowania w prace ( często wykonywane własnoręcznie ) nad reaktywacją Gnieźnieńskiej Kolei Wąskotorowej może tylko osoba, która niewiele, albo nic, w swoim życiu zrobiła. A Budasz, no cóż Budasz, chłopina razem z Powałowskim sobie w kosza pograli, zamiast intensywnie i ciężko pracować nad spartaczonymi przez siebie zadaniami. Wynajął Budasz salę w SP 2 na zabawę dla siebie i Powałowskiego, ale czy zapłacił za nią, czy znowu jak w badmintona grając z Posłem Zbigniewem Dolatą ( PIS ) nie mieli Obaj paru złotych i za darmo wykorzystując swoje stanowiska pogrywali. Ciekawe co na to szefowie partyjni Tych Panów - Grzegorz Schetyna ( PO ) i Jarosław Kaczyński ( PIS ). Schetyna mi wisi, ale do Prezesa Kaczyńskiego mam pytanie, czy aby na pewno nie ma w gnieźnieńskim PISie lepszych kandydatów do Sejmu RP niż Zbigniew Dolata ?????

 • Link do komentarza Pracownik niedziela, 25 marca 2018 14:00 napisane przez Pracownik

  Bogate Starostwo wykorzystuje bezdomnych i Towarzystwa Przyjaciół Kolei do bezpłatnej pracy. A koledzy z rządu mówią, że gospodarka się rozwija, bezrobocie spada, wynagrodzenia rosną...Gdzie Pani Starosto ?

 • Link do komentarza Porządek niedziela, 25 marca 2018 11:08 napisane przez Porządek

  Piszecie tak o Budaszu że wszystkim się chwali to tutaj dopiero jest tani PR Pana Modrzejewskiego, media przy każdej okazji. Kolejka ruszy to będzie okazja żeby się chwalić. Bo na razie to nic sie nie zmienia.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane