poniedziałek, 09 kwietnia 2018 17:57

Ciężarówka wypadła z drogi na zjeździe z obwodnicy

 
Ciężarówka wypadła z drogi na zjeździe z obwodnicy fot. Rafał Wichniewicz

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w poniedziałkowe, późne popołudnie na zjeździe z DK15 na Trasę Zjazdu Gnieźnieńskiego. 

Do zdarzenia doszło 9 kwietnia chwilę po godzinie 17:00. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, ciągnik siodłowy z naczepą na lubawskich numerach rejestracyjnych, jadąc od strony Trzemeszna, prawdopodobnie  podczas zjeżdżania w kierunku Gniezna, na Trasę Zjazdu Gnieźnieńskiego, uderzył z impetem w bariery energochłonne oraz latarnie, uszkadzając je i w końcu przewracając pojazd na łuku drogi. 

Na miejsce zdarzenia przyjechały zadysponowane JRG Gniezno oraz dwa wozy OSP Modliszewo, które przystąpiły do zabezpieczenia miejsca wypadku - uszkodzonego pojazdu oraz zasypania sorbentem rozlanych płynów. Poszkodowany kierowca ciężarówki wyszedł z kabiny o własnych siłach i po przyjeździe zespołu ratownictwa medycznego został przekazany do karetki. 

Na miejscu zdarzenia dokładne okoliczności wypadku ustali policja, a z uwagi na fakt iż pojazd był załadowany towarem, usuwanie naczepy i ciągnika może potrwać jeszcze kilka godzin. Ruch na zjeździe odbywa się z utrudnieniami.

6 komentarzy

 • Link do komentarza pela wtorek, 10 kwietnia 2018 10:59 napisane przez pela

  i co kiepscy kierowcy?? to nie źle wyprofilowany zakręt/zjazd, to nie prędkość ten wypadek spowodowała, tylko ... pijany kierowca!!
  http://gniezno24.com/aktualnosci/item/13888-pijany-kierowca-przewroconej-ciezarowki

 • Link do komentarza uciu wtorek, 10 kwietnia 2018 09:45 napisane przez uciu

  Radosław, a kiedy tam doszło do jakiegokolwiek dużego wypadku? Z tego co pamiętam to miały tam miejsce tylko zwyczajne kolizje pojazdów z barierą. Co tam wg Ciebie jest bublowatego?

 • Link do komentarza Slawek poniedziałek, 09 kwietnia 2018 22:32 napisane przez Slawek

  Jesli ktos patrzy na znaki i sie do nich stosuje to nic sie nie dzieje

 • Link do komentarza Radosław poniedziałek, 09 kwietnia 2018 22:18 napisane przez Radosław

  Kiedy w końcu przebudują ten bubel drogowy, czy ktoś czeka żeby ktoś zginął to dopiero coś z tym zrobią?! osoba która to projektowała to powinna odpowiadać przed sądem o narażenie zdrowia i życia kierowców i pasażerów . Co jakiś czas dochodzi w tym miejscu do duzego wypadku.Wiem,wiem zaraz będą komentaze, ze to wina kierowców bo to prędkość , są znaki i itd. Ale to i tak jest bublem drogowym i nic jak narazie tego niezmieni.

 • Link do komentarza kowal poniedziałek, 09 kwietnia 2018 22:07 napisane przez kowal

  która to już z kolei w tym miejscu? w tym roku?

 • Link do komentarza Burza poniedziałek, 09 kwietnia 2018 19:51 napisane przez Burza

  Ten zakręt jest źle wyprofilowany często zdarzają się tam takie akcje.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane