wtorek, 10 kwietnia 2018 09:27

Kierowca przewróconej ciężarówki miał 2 promile!

 
Kierowca przewróconej ciężarówki miał 2 promile! fot. Rafał Wichniewicz

Kierowca z Ukrainy - sprawca poniedziałkowego wypadku na zjeździe z obwodnicy na Trasę Zjazdu Gnieźnieńskiego - obecnie jest zatrzymany do momentu wytrzeźwienia.

Przypomnijmy iż w poniedziałek, chwilę po godzinie 17:00 na węźle drogi krajowej nr 15 z Trasą Zjazdu Gnieźnieńskiego, doszło do wypadnięcia ciężarówki z łuku zjazdowego w kierunku Gniezna. W wyniku zdarzenia, ciągnik siodłowy wraz z naczepą uderzył w bariery i latarnię, po czym przewrócił się na bok. 

Kierujący pojazdem 52-letni obywatel Ukrainy, wyszedł z pojazdu o własnych siłach. Na miejscu poddał się badaniu i opatrzeniu przez przybyły zespół ratownictwa medycznego, ale zachowanie mężczyzny od razu wzbudziło podejrzenia, dlatego funkcjonariusze drogówki zabrali kierowcę na badanie trzeźwości. Jak nas poinformowała Policja, u mężczyzny stwierdzono aż 2 promile alkoholu. Po dalszym opatrzeniu kierującego na SOR, został on zatrzymany do momentu wytrzeźwienia.

Uszkodzona ciężarówka, po prawie 6 godzinach jej usuwania z drogi, została zabezpieczona na parkingu depozytowym. Teraz 52-latek odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu lądowym, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu. Mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

4 komentarzy

 • Link do komentarza Karola środa, 11 kwietnia 2018 08:58 napisane przez Karola

  Ukraińcy, Rosjanie wciąż jeżdżą pijani. To jakiś dramat. Zabijają ludzi na drogach .

 • Link do komentarza slava urkajinu! wtorek, 10 kwietnia 2018 13:34 napisane przez slava urkajinu!

  Ukraińskim gierojom sława!

 • Link do komentarza oszczędność wtorek, 10 kwietnia 2018 11:08 napisane przez oszczędność

  Chciał pracodawca zaoszczędzić no i ma tira do remontu na własny koszt plus remont drogi. Polak mądry po szkodzie. Całe szczęście, że świr nikogo nie zabił.

 • Link do komentarza kierowca wtorek, 10 kwietnia 2018 11:04 napisane przez kierowca

  i tacy mordercy jeżdżą po polskich drogach...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Wybory 2018 Kujawski