piątek, 13 kwietnia 2018 10:20

Wspólne działania drogówki z trzech komend: 83 mandaty na 129 kontroli

 
Wspólne działania drogówki z trzech komend: 83 mandaty na 129 kontroli archiwum redakcji

Gnieźnieńscy policjanci wydziału ruchu drogowego, wspomagani przez funkcjonariuszy drogówki z Poznania i Wrześni, prowadzili w naszym regionie ponadpowiatowe działania, mające na celu poprawę bezpieczeństwa.

12 kwietnia 2018 policjanci wydziału ruchu drogowego wspomagani przez funkcjonariuszy ruchu drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu i Wrześni pełnili służbę na terenie całego powiatu gnieźnieńskiego w szczególności na głównych ciągach komunikacyjnych. Prowadzone działania ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa wśród kierowców oraz niechronionych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na te kategorie przestępstw i wykroczeń, które są głównymi przyczynami zdarzeń drogowych. Kontrolowali także stan trzeźwości kierujących w celu ujawniania i eliminowania tych osób, którzy wsiadają do auta pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze podczas czwartkowej akcji skontrolowali 129 pojazdów, w tym 13 busów i 2 motocykle. Nałożyli 83 mandaty karne (głównie za przekroczenie dozwolonej prędkości i nieużywanie pasów bezpieczeństwa) oraz zastosowali 10 pouczeń za wykroczenia w ruchu drogowym . Zatrzymano także 9 dowodów rejestracyjnych i 1 prawo jazdy.

Zaplanowane i przeprowadzone działania podyktowane zostały między innymi zagrożeniami wskazanymi przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

źródło: KPP w Gnieźnie

4 komentarzy

 • Link do komentarza EagleEye sobota, 14 kwietnia 2018 13:12 napisane przez EagleEye

  @humanista niech Ci bedzie porawie na "wzieł" :-)

 • Link do komentarza humanisa sobota, 14 kwietnia 2018 06:26 napisane przez humanisa

  EagleEye/ "wzioł" - proszę, popraw to.

 • Link do komentarza Asia piątek, 13 kwietnia 2018 21:49 napisane przez Asia

  dziękuję za dzisiejszą kontrolę. to było nieziemskie doświadczenie.

 • Link do komentarza EagleEye piątek, 13 kwietnia 2018 10:35 napisane przez EagleEye

  Wreszcie bo to co sie dzieje na drogach naszego powiatu przechodzi wszelkie granice. Niestety ale w kujawsko-pomorskiem na DK5 I DK15 kierowcy z rejestracjami PGN i PWR tez sie wyroźniaja tym bardziej iź czesto widze to na wlasne oczy. Ale w w/w wojewidztwie nie trzeba zadnych specjalnych akcji gdyz tam to jest normalnościa patrolowanie w/w drog krajowych i jest to widoczne. W końcu ktoś sie wzioł za wielkopolske bo na S5 i A2 auta teź nie jeźdza z dopuszczalna predkością tylko tyle co fabryka daje

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Wybory_2018_Makohonski

Ostatnio dodane