środa, 18 kwietnia 2018 08:40

Obiekty sportowe przy ul. Paczkowskiego... zmienią adres

 
Obiekty sportowe przy ul. Paczkowskiego... zmienią adres źródło: Google Street View

W najbliższym czasie zostanie uporządkowane nazewnictwo w rejonie tytułowej ulicy. Fragment tej drogi ma otrzymać nową nazwę.

To rozwiązanie problemu, który od dłuższego czasu budził pytania zarówno u rajców, jak i wśród samych mieszkańców. Mowa o kwestii położenia trzech dużych obiektów sportowych, mieszczących się na os. Tysiąclecia. Choć fizycznie znajdują się one przy tej samej ulicy, to mają jednak różne adresy - stara hala GOSiR oraz stadion hokejowy są przy ul. Paczkowskiego, a budowana tuż obok hala widowiskowo-sportowa stoi przy... ul. Zabłockiego. Mimo iż są położone kilkanaście metrów od siebie.

Ulica Paczkowskiego zaczyna się przy ul. Roosevelta i dalej prowadzi na północ w kierunku ul. Budowlanych, którą przecina, a następnie na wysokości hotelu zakręca na wschód, gdzie się kończy w bliżej nieokreślonym miejscu. Dalej zastępuje ją już ul. Zabłockiego. To efekt tego, że kiedy lata temu rozbudowywało się osiedle Tysiąclecia, nie zadbano o geodezyjne wydzielenie działek pod drogę na wysokości ww. obiektów sportowych (nastąpiło to dopiero w 2016 roku). 

Ponieważ wspomniane pytania najczęściej dotyczyły tego, dlaczego stara hala oraz stadion hokejowy mieszczą się przy ul. Paczkowskiego, a nowo budowany obiekt, mimo iż znajduje się bliżej wspomnianej drogi, ma adres ul. Zabłockiego, zdecydowano się administracyjnie uregulować tę kwestię.

Na najbliższej sesji, radni miejscy podejmą wiążące decyzje co do zmiany nazwy fragmentu ul. Paczkowskiego na odcinku od zakrętu (przy hotelu) do skrzyżowania z ul. Spokojną. Fragment ten ma otrzymać nazwę ulicy Sportowej.

Jak czytamy w uzasadnieniu: - Podejmowana uchwała pozwoli na uregulowanie nazewnictwa ulic w tym rejonie miasta. Proponowana nazwa nawiązuje do zlokalizowanych bezpośrednio przy niej obiektów sportowych, w tym nowo budowanej hali widowiskowo-sportowej.

Temat ww. został omówiony przez działaczy w trakcie wtorkowego posiedzenia Komisji Polityki Społecznej i Bezpieczeństwa Publicznego, gdzie po dłuższej dyskusji, większość radnych zaopiniowała projekt pozytywnie. Zmiana nazwy na ww. odcinku obejmie tylko wspomniane obiekty sportowe oraz budynek w którym znajduje się jeden z wydziałów MOPS. Oznacza to iż żaden z mieszkańców nie musi obawiać się wymiany dokumentów, a obejmie to jedynie instytucje podlegające Urzędowi Miasta.


W trakcie posiedzenia, zaplanowanego na 25 kwietnia, radni podejmą także decyzję o nadaniu nazwy dla nowo projektowanej drogi w rejonie powstającego osiedla na Skiereszewie (w ramach programu "Mój własny dom w Gnieźnie"). Łącznik między ul. Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, a ul. Arkadego Fiedlera, będzie nosić nazwę ul. Wisławy Szymborskiej.

3 komentarzy

 • Link do komentarza Marek Z. środa, 18 kwietnia 2018 10:28 napisane przez Marek Z.

  Radni będą zmieniali nazwę części ulicy Zabłockiego, a nie ulicy Paczkowskiego.
  Ulica Paczkowskiego jest ulicą prostopadłą do ulicy Zabłockiego.
  Ulica Paczkowskiego zawsze zaczynała się przy ulicy Roosevelta i kończyła przy Hotelu GEWERT.

 • Link do komentarza Franek środa, 18 kwietnia 2018 10:10 napisane przez Franek

  Czy tej ul. Sportowej nie można już pożyczyć z ul. Staszica?

 • Link do komentarza Marek środa, 18 kwietnia 2018 09:39 napisane przez Marek

  Rozumiem, patrząc na mapkę , że teraz pan v prezydent Grobelny wyremontuje TYLKO ulicę Sportową, by ładnie wyglądała i była równa na okoliczność otwierania nowej hali sportowej.
  A ulica Zabłockiego, która jest dalszą częścią tej ulicy, ale już za zjazdem w ulicę Spokojną, pozostanie w takim zniszczonym stanie w jakim w tej chwili jest . Czyli Dalej mieszkańcy Ustronia będą jeździli po wertepach !!!!

  Oj Oj !!
  Ale pan v prezydent Grobelny jest sprytny ! Nawet zmienił nazwę części ulicy Zabłockiego byle tylko nie naprawiać całej tej ulicy, a wyłącznie jej część !!!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane