piątek, 13 kwietnia 2018 21:43

Piorun uderzył w komin domu

 
Piorun uderzył w komin domu źródło: OSP Strzyżewo Smykowe

W trakcie burzy, która przeszła w piątkowy wieczór nad Gnieznem i okolicą, jeden z niezliczonych piorunów uderzył w budynek w Wełnicy, a w efekcie tego uszkodzony został też dach.

Piątkowa burza w powiecie gnieźnieńskim, która tym razem przyszła zgodnie z ostrzeżeniem meteorologicznym, była bardzo intensywna w wyładowania atmosferyczne, ale nie wyrządziła w większych szkód. Niemniej, w trakcie jej największej intensywności, piorun uderzył w komin budynku mieszkalnego na osiedlu Pogodnym w Wełnicy k. Gniezna. W efekcie wyładowania doszło do rozsadzenia ceglanej konstrukcji, która rozbiła fragmenty dachu na domu jednorodzinnym. 

Na miejsce zdarzenia przyjechało zadysponowane około godziny 18:45 - OSP Strzyżewo Smykowe oraz JRG Gniezno wraz z drabiną mechaniczną. Mimo wciąż padającego deszczu, strażacy za pomocą tej ostatniej zabezpieczyli konstrukcję komina plandeką, zapobiegając dalszemu zalewaniu. Po tym działania zakończono.

źródło: OSP Strzyżewo Smykowe

3 komentarzy

 • Link do komentarza Schredder sobota, 14 kwietnia 2018 10:19 napisane przez Schredder

  Jeśli piorun nie uderzył, to nie zadziałała....
  Chyba logiczne...

 • Link do komentarza uf . sobota, 14 kwietnia 2018 07:12 napisane przez uf .

  CALE SZCZĘŚCIE, że pioruny oszczędziły wieżowce na Winiarach !! Instalacja odgromowa zapewne sprawnie zadziałała.

 • Link do komentarza Wojciech piątek, 13 kwietnia 2018 22:36 napisane przez Wojciech

  Czy piorunochron na dachu uchronił by budynek?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane