niedziela, 15 kwietnia 2018 08:14

Kolejny w tym roku pożar w opuszczonym hotelu

 
Kolejny w tym roku pożar w opuszczonym hotelu źródło: PSP w Gnieźnie

W sobotni, wczesny wieczór w budynku dawnego hotelu przy ul. Strumykowej, doszło do kolejnego pożaru w jednym z pomieszczeń.

Do zdarzenia doszło 14 kwietnia około godziny 18:00, kiedy to straż pożarna otrzymała zawiadomienie o dymie, wydobywającym się z wnętrza budynku. Na miejsce skierowano trzy zastępy JRG Gniezno, w tym także dwa z OSP Zdziechowa, z czego jeden jako zabezpieczenie rejonu miasta.

Po dotarciu na miejsce w budynku panowało gęste zadymienie, a pożarem był objęty jeden z pokoi. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ugaszenia ognia jednym prądem wody. Równocześnie przeszukano budynek pod kątem przebywających tam osób - w sumie ewakuowano sześciu bezdomnych, którzy zostali przekazani do przybyłego na miejsce zespołu ratownictwa medycznego w celu przebadania.

Przyczyną pożaru - podobnie jak w poprzednich tego typu przypadkach w tym miejscu - było najpewniej zaprószenie ognia. To już kolejna taka sytuacja w tym roku - ostatnim razem strażacy gasili pożar w dawnym hotelu w marcu br.

źródło: PSP w Gnieźnie

17 komentarzy

 • Link do komentarza Grażyna poniedziałek, 16 kwietnia 2018 18:26 napisane przez Grażyna

  Maja faja, twoje mądrości sa tyle warte, co twój komentarz z samymi literówkami. Budasz jeżeli się czuje gospodarzem miasta, to powinien stanąć na głowie, by to miasto wyglądało, jak na to zasługuje. A wygląda fatalnie. Własnie wróciłam z tego centrum. Nogi i oczy bolą. Oczy od ciągłego wypatrywania dziur i pułapek w chodnikach, a nogi od piruetów, by nie zahaczyć butem o wystające płyty lub dziury czy pęknięcia. i o czym tu mowa? Królików pełno, a miasto - szkoda gadać! Ciekawe, czy Budasz siedziałby tak spokojnie, gdyby ten wiecznie palący się hotel przylegał do magistratu?

 • Link do komentarza maja faja poniedziałek, 16 kwietnia 2018 14:01 napisane przez maja faja

  jesli tylko grunt jest powiatyu a budynek prywatny, to na pewno prywatny przedsiebiorca korzysta z niego na poidstawie jakiejs umowy. skoro nic sie nie dzieje, to umowe wypowiedziec i tyle. tyle razy w mediach przewijalo sie, ze to zadanie powiatu, ale widze jacys opozycji politycy probuje jak zwykle zganic wszystko na budasza. jakby budasz zarzadzal powiatem to juz dawno problemtu by nie bylo.

 • Link do komentarza lelon poniedziałek, 16 kwietnia 2018 13:58 napisane przez lelon

  Czy nadzór budowlany nie może zobowiązać właściciela (skarb państwa reprezentowany przez powiat gnieźnieński) do rozbiórki? W tej chwili ten budynek stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia!

  W przyszłości powiat zamiast likwidować schronisko młodzieżowe mógłby tam właśnie je umieścić (a wcześniej wybudować nowy budynek).

 • Link do komentarza Marek Z. poniedziałek, 16 kwietnia 2018 13:54 napisane przez Marek Z.

  Hans Schronisko miało być przez Starostwo przekazane Miastu z chwilą zakupu przez Miasto Gniezno całego budynku przy ulicy Pocztowej. ( taki był warunek sprzedaży ). I Prezydent Budasz o tym wiedział. Bo na takie przejęcie schroniska się zgodził. Prezydent od Starostwa budynek kupił czyli pierwsza część umowy została zrealizowana. A teraz powinna być zrealizowana druga część tej umowy . Czy przejęcie Schroniska przez Prezydenta. Ale z tej części umowy, prezydent już nie chce się wywiązać. Więc Kto jest tu winień ??? Kto kogo che zrobić "na szaro "?

 • Link do komentarza sąsiad poniedziałek, 16 kwietnia 2018 12:51 napisane przez sąsiad

  Jerzy, widać, ze prezydent nie jest skuteczny. Przecież jest nie tylko starostwo, jest nadzór budowlany i w końcu prokuratura, która powinna zająć się wysokim wskaźnikiem niebezpieczeństwa o wydać odpowiednie decyzje lub skierować sprawę pod właściwy adres celem ostatecznego uregulowania tej wysoce niebezpiecznej zabawy w Gnieźnie, jaką stał się ten hotel.

 • Link do komentarza sroka poniedziałek, 16 kwietnia 2018 12:09 napisane przez sroka

  Schronisko likwiduje Starostwo przy współudziale Miasta, które deklaruje się je przejąć, ale "nie wiadomo kiedy". Starostwo nie będzie remontować schroniska, które znajduje się nie w jego budynku. Co to za inwestycja, jak ktoś zrobi nakład, a tu nagle właściciel powie "papa"? Dobrze się dzieje - zlikwidować i powołać nowe w przyszłości, jak będzie w odpowiednim ku temu miejscu, a nie na czwartym piętrze starej chałupy na peryferiach centrum.

 • Link do komentarza Hans poniedziałek, 16 kwietnia 2018 10:20 napisane przez Hans

  Panie Marku, jako radny powinien Pan wiedzieć, że schronisko likwiduje starostwo

 • Link do komentarza Jerzy poniedziałek, 16 kwietnia 2018 10:02 napisane przez Jerzy

  Teren należy do Skarbu Państwa, więc Prezydent Miasta może co najwyżej kierować pisma do Starostwa i nic więcej - ma związane ręce.
  Zgodnie z polskim prawem Starosta jest lokalnym organem wykonawczym Skarbu Państwa i tylko on może rozwiązać tą sprawę. Parę miesięcy temu Radio Merkury wyemitowało reportaż na temat hotelu, z którego wynikało, że Prezydent interweniował kilkukrotnie w Starostwie, ale jak widać Starostwo ma to gdzieś. A wystarczy rozwiązać z najemcą umowę wieczystego użytkowania gruntu.
  Problem podziału kompetencji władzy jest ogólnopolski i naprawdę czas na to aby za wszystko co w mieście odpowiadał Urząd Miasta, a wszystko co poza było w gestii Starostwa. Banalne ale widać awykonalne.

 • Link do komentarza czytelnik poniedziałek, 16 kwietnia 2018 09:21 napisane przez czytelnik

  Ponoć na tym hotelu jest wysoki zastaw czy kredyt. Jak zwal, tak zwał. Więc w trybie ekspresowym należy sprawdzic, kto wzął te pieniadze, kto udzielił pod zastaw tej ruiny tak wysokiej pożyczki, kim jest dłużnik itd. Ale u nas wszystko sie ciagnie wiekami, już nie latami. Byle na przedawnienie. Beztroska wszystkich kolejnych wladz jest zatrważająca.

 • Link do komentarza Porządek poniedziałek, 16 kwietnia 2018 08:28 napisane przez Porządek

  @ MarekZ. Twoja wiedza jest jak widać mizerna. Schronisko likwiduje Lubbe i PIS.

 • Link do komentarza Marek. Z. niedziela, 15 kwietnia 2018 21:07 napisane przez Marek. Z.

  Sąd w Poznaniu , już dawno powinien zadecydować o przejęciu tego obiektu przez Skarb Państwa. I w obiekcie tym powinno powstać Schronisko młodzieżowe, likwidowane przez Prezydenta Budasza na ulicy Pocztowej !! A przy okazji byłby to też hotel dla sportowców ( drużyn sportowych ) organizujących sobie w Gnieźnie obozy kondycyjne . Mogłoby tak być ?

 • Link do komentarza mieszczuch niedziela, 15 kwietnia 2018 15:36 napisane przez mieszczuch

  Miejskich mądralińskich informuję, że mnie, jako mieszczucha nie obchodzi co jest czyje. Ważne, że znajduje się w miescie i to prezydent jest odpowiedzialny za to, co sie w tym miescie dzieje. To ja sie pytam, dlaczego nie interweniuje energicznie w starostwie? Czy wszystko musi trwać latami? Tylko króliki przyleciały mu niespodziewanie szybko.

 • Link do komentarza Romek niedziela, 15 kwietnia 2018 14:58 napisane przez Romek

  Ale to jest akurat w gesti pani Starościny. Teren nalezy do skarbu panstwa. Wiec moze by cos ten Lubbe w koncu zrobil. Niech pokaze ze nie tylko wdzystko likwiduje

 • Link do komentarza Porządek niedziela, 15 kwietnia 2018 12:15 napisane przez Porządek

  Zadania zakresu ewentualnej decyzji o rozbiórce należą do administracji powiatowej a nie miejskiej.

 • Link do komentarza ANNA niedziela, 15 kwietnia 2018 11:19 napisane przez ANNA

  Jakby stał w mieście i spłonął to zrobiliby parkingi. HA HA

 • Link do komentarza tutejszy niedziela, 15 kwietnia 2018 09:22 napisane przez tutejszy

  Bezradność władz jest porażająca. Jakich prawników ma ten magistrat, że nie potrafią uporać sie z tak prostym tematem! A gdyby ten hotel stał w centrum Gniezna, też byscie czekali, aż spali sie pół miasta?

 • Link do komentarza avalon niedziela, 15 kwietnia 2018 08:33 napisane przez avalon

  Ta stodoła nie ma właściciela? To barachło powinno być rozebrane pod przymusem a każda akcja straży rozliczona z właścicielem co do złotówki.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane