poniedziałek, 16 kwietnia 2018 17:49

Kilkanaście zastępów „gasiło” Las Miejski

 
Kilkanaście zastępów „gasiło” Las Miejski źródło: OSP Modliszewo

W poniedziałkowe przedpołudnie strażacy z powiatu gnieźnieńskiego (i nie tylko) zostali zaalarmowani o pożarze lasu w rejonie Cielimowa. Wszystko w ramach ćwiczeń, zorganizowanych przez Komendę Wojewódzką.

Około 11:00 do kilku jednostek OSP w powiecie gnieźnieńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze, jaki powstał na terenie Lasu Miejskiego, niedaleko Cielimowa. Na miejsce zdarzenia zadysponowano trzynaście zastępów - sześć z JRG Gniezno, a także OSP Czerniejewo, OSP Żydowo, OSP Modliszewo, OSP Wiekowo, OSP Mnichowo, OSP Witkowo oraz JRG Września.

Na miejscu okazało się iż były to niezapowiedziane ćwiczenia z koordynacji służb, zorganizowane przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Na miejscu strażacy ćwiczyli rozkład sił w poszczególnych częściach lasu objętego "pożarem" i kierowanie prądu wody w natarciu.

źródło: OSP Czerniejewo, OSP Żydowo i OSP Modliszewo

1 komentarz

  • Link do komentarza zadowolony poniedziałek, 16 kwietnia 2018 18:07 napisane przez zadowolony

    Ćwiczenia za ćwiczeniami. Najpierw przy wieżowcach w Gnieźnie teraz w lesie. I bardzo dobrze, bo lepiej być gotowym na najgorsze, niż zaskoczonym nawet małą sprawą .

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Wybory_2018_Makohonski

Ostatnio dodane