wtorek, 17 kwietnia 2018 15:40

Zapoznawali się z logistyką w transporcie osób

 
Zapoznawali się z logistyką w transporcie osób fot. Rafał Wichniewicz

Po raz kolejny w historii Zespołu Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych, wychowankowie tej placówki mogli spotkać się z przedstawicielami instytucji i firm, którzy mogli opowiedzieć o swoim doświadczeniu w prowadzonej działalności.

Okazją ku temu był Dzień Logistyki, na którym uczniowie za każdym razem mogą przybliżyć sobie tę tematykę z innej, bardziej doświadczonej strony. O to, by te spotkania miały dla nich przełożenie (zanim podejmą praktykę w którejś z firm), za każdym razem dbają nauczyciele technikum. Tak też było i tym razem.

- Jest to już 9. edycja Dnia Logistyki, a co roku staramy się, by dla młodzieży wymyślić coś nowego i interesującego. Tym razem tematem przewodnim jest logistyka i przewóz osób. Cieszymy się iż udało się nam zaprosić wyjątkowych gości, a zaszczytem jest goszczenie kpt. Lafrance z armii amerykańskiej oraz przedstawiciela firmy Sinbad. Ponadto pojawią się przedstawiciele Zakładu Karnego z Gębarzewa. Zawsze chcemy, by przy tej okazji przybliżać kwestię logistyki w inny sposób, by młodzież nie tylko przychodziła do szkoły, ale by zapoznawała się z tym jak to funkcjonuje - przekazała Anna Kamzela-Bilska, nauczycielka w Technikum Logistycznym, działającym w Zespole Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych.

Przed uczniami wystąpił najpierw kpt. Roland de Lafrance, który pracuje w siłach powietrznych Stanów Zjednoczonych, po czym nastąpiło podpisanie współpracy między ZSEO a Wyższą Szkołą Logistyki: - Współpracujemy ze sobą od wielu lat, ale dzisiaj podpisane porozumienie stanowić będzie taką żelazną pieczęć na tej współpracy. Bardzo dobrze się nam współpracuje z tą uczelnią i uczniowie korzystają z różnych sympozjów, prelekcji, które nam oferują - dodała Anna Kamzela-Bilska.

W dalszej części uczestnicy spotkania wysłuchali przedstawiciela firmy Sindbad, stanowiącego obecnie największą firmę przewozową w naszym kraju, działającą w Polsce i za granicą. Głos do zgromadzonych zabrał także funkcjonariusz Straży Granicznej. 

1 komentarz

  • Link do komentarza Tobi wtorek, 17 kwietnia 2018 21:32 napisane przez Tobi

    W jakiej konkretnie jednostce Stanów Zjednoczonych pracuje kpt. Roland de Lafrance ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Wybory 2018 Kujawski