środa, 02 maja 2018 11:21

Wspólnie upiększyli Żydowo

  mn
Wspólnie upiększyli Żydowo zdjęcie nadesłane

1 maja 2018 roku przy nowo otwartym oraz zmodernizowanym boisku sportowym na Osiedlu Przylesie w Żydowie po raz kolejny została zorganizowana akcja pod hasłem „Upiększamy Nasze Żydowo”.  Ten czyn społeczny na stałe wpisał się w długoletnią historię istnienia Towarzystwa Przyjaciół Żydowa.

Tradycyjnie, jak co roku, mieszkańcy Żydowa aktywnie angażują się w polepszenie i uatrakcyjnienie wizerunku swojego miasteczka. W czasie, tego dnia zostały zrealizowane następujące prace takie jak: sadzenie drzewek, koszenie trawy na nowym obiekcie sportowym, montaż piłkochwytów oraz założenie na bramkach siatek.

Dla wytrwałych i aktywnych uczestników prac organizatorzy przygotowali poczęstunek: kiełbaski z grilla, chleb ze smalcem, różnego rodzaju placki oraz napoje.  Podczas tego wydarzenia nowo powstała szkółka piłkarska w Żydowie dostała dwie piłki Telstar 18 marki Adidas z autografami członków zarządu TPŻ ufundowaną przez Prezesa tego stowarzyszenia Jacka Siwkę, z którą piłkarze poszczególnych reprezentacji zagrają na zbliżającym się Mundialu 2018 w Rosji. Obiekt ten został uroczyście otwarty kopnięciem piłki przez Burmistrza Miasta i Gminy Czerniejewo Tadeusza Szymanka.

Na koniec dnia został zorganizowany piłkarski turniej Oldbojów, w którym zmierzyli się członkowie Towarzystwa Przyjaciół Żydowa na drużynę Mieszkańców Osiedla Przylesie. Mecz zakończył się rezultatem 3:0, a najskuteczniejszym zawodnikiem tego spotkania został członek zarządu TPŻ Miłosz Nowicki – autor dwóch bramek.

Szczególne podziękowania organizatorzy pragną kierować do Anny Sanok za okazane wsparcie finansowe oraz logistyczne. Jako radna oraz skarbnik TPŻ jest inicjatorką i organizatorką tego wydarzenia,  za co bardzo serdecznie z całego serca dziękują.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane