sobota, 05 maja 2018 13:09

„Klasyki” rozpoczęły sezon - fotogaleria

 
„Klasyki” rozpoczęły sezon - fotogaleria fot. Rafał Wichniewicz

W sobotnie przedpołudnie, na teren byłej jednostki wojskowej przy ul. Wrzesińskiej, zajechały pojazdy wyprodukowane przed 1990 rokiem.

Każdy, kto posiada samochód wyprodukowany przed ww. terminem, jest w posiadaniu pojazdu, którego często nie widziało na drogach dojrzewające obecnie pokolenie. To dlatego takie wydarzenie, jak zlot Klasycznego Gniezna, budzi oczywiste zainteresowanie każdej kategorii wiekowej - dla młodszych to spojrzenie na historię motoryzacji (nie tylko polskiej), a dla starszych jest to powrót do lat młodości, kiedy samochód był szczytem marzeń, a po paliwo stało się na stacjach benzynowych po kilka godzin w kolejce. 

Syreny, żuk, maluchy i polskie fiaty, a po drugiej stronie mercedesy, volkswageny itd. Marka i kraj pochodzenia jednak nie ma znaczenia, kiedy jest się na zlocie, na którym każdy z pojazdów staje się swojego rodzaju eksponatem. Tymi zaś mogli się poszczycić właściciele, którzy na sobotni zlot przyjechali do Gniezna nie tylko z okolicy, ale także z bardziej odległych miejscowości. Na wszystkich czekała strefa kulinarna, a także możliwość obejrzenia wystawy w gościnnym Muzeum Zabytków Kultury Technicznej. Uczestnikom zlotu pozostaje tylko życzyć szerokiej i bezpiecznej drogi na cały sezon.

2 komentarzy

  • Link do komentarza as niedziela, 06 maja 2018 11:28 napisane przez as

    miło było popatrzeć na stare, dobre bryki...

  • Link do komentarza CB SERWIS sobota, 05 maja 2018 20:44 napisane przez CB SERWIS

    Podziękowania dla Piotrka za organizację i oby więcej takich spotkań miejmy nadzieje że w coraz większym gronie. Pozdrawiam CB SERWIS

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane