niedziela, 06 maja 2018 11:16

Rowerowy Rajd Przyjaźni zawitał do Gniezna

 
Rowerowy Rajd Przyjaźni zawitał do Gniezna źródło: UM w Gnieźnie

Do Pierwszej Stolicy Polski przyjechali rowerzyści z Łeby, którzy przemierzają trasę liczącą ponad 850 kilometrów, a której meta znajduje się w Pradze.

Gniezno było zwieńczeniem trzeciego dnia podróży grupy rowerzystów. Rajd, który odbywa się już po raz czwarty, został zorganizowany przez Gminę Miejską Łeba, Gminę Nowa Wieś Lęborska oraz Gminę Wicko. Jak przekazują organizatorzy wyprawy, jest ona nastawiona na profilaktykę uzależnień, a forma jej organizacji ma być wskazaniem alternatywy spędzania wolnego czasu. Rajd ma też aspekt charytatywny, gdyż w jego ramach wsparcie otrzyma także Fundacja MATIO z Krakowa, która zajmuje się osobami chorymi na mukowiscydozę.

Grupa dziewięciu rowerzystów wyruszyła 3 maja z Łeby i do tej pory zatrzymała się w Chojnicach, Kijewie Królewskim (k. Torunia), a trzecim noclegiem było Gniezno. Po drodze, na której towarzyszyła im słoneczna aura, uczestnicy zwiedzili Gniewkowo oraz romańską rotundę w Strzelnie, gdyż rajd ma także kontekst krajoznawczo-turystyczny - przy tej okazji cykliści promują także swoją, nadmorską gminę. Do Gniezna uczestnicy Rowerowego Rajdu Przyjaźni dotarli w sobotni, wczesny wieczór i na Rynku spotkali się z wiceprezydentem Jarosławem Grobelnym. Na jego ręce uczestnicy rajdu przekazali okolicznościowy obraz oraz gadżety związane z Łebą. W niedzielę rowerzyści wyruszyli w kierunku Krotoszyna, a do Pragi zamierzają dotrzeć 10 maja. Więcej informacji o wyprawie można znaleźć na stronie rajdu: www.rajd.leba.eu

źródło zdjęć: Łeba Miasto Czterech Żywiołów

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane