niedziela, 06 maja 2018 15:49

Ewakuacja galerii w niedzielne popołudnie

 
Ewakuacja galerii w niedzielne popołudnie fot. Szymon Skweres

Kilka minut po godzinie 15:00 w centrum handlowym przy ul. Witkowskiej zarządzana została ewakuacja. Na miejsce przyjechała straż pożarna.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 6 maja. Jak poinformował nas jeden z Czytelników, chwilę po godzinie 15:00 w centrum handlowym włączony został alarm przeciwpożarowy, po czym zarządzono ewakuację obiektu i jednocześnie otworzyły się klapy dachowe służące do oddymiania.

Po tym, jak klienci opuścili budynek, na parking przyjechały dwa zastępy JRG Gniezno oraz drabina mechaniczna. Po wstępnych oględzinach budynku przeprowadzonych przez ochronę oraz strażaków okazało się iż alarm wywołała najprawdopodobniej czujka znajdująca się w jednym ze sklepów, dlatego cała akcja została wkrótce zakończona.

Zdjęcia: Szymon Skweres

7 komentarzy

 • Link do komentarza Smerfetka poniedziałek, 07 maja 2018 14:01 napisane przez Smerfetka

  Byłam w tej galerii kilka razy dobry pomysł i miejsce ale szkoda że tak mało sklepów i większość mocno oklepana u nas. Intermarche ma sporo zawyżone ceny jakieś 20-30% niż inne markety w naszym mieście. Chociaż 2-3 skleepy przypadły mi do gustu. Dobrze że taka galeria powstała bo chociaż wiele ludzi znalazło pracę, ale by mogli ją rozbudować o jedno piętro :)

 • Link do komentarza Tomasz niedziela, 06 maja 2018 23:28 napisane przez Tomasz

  Bet ale pierdoly piszesz... "duszno za jasne światło i jeszcze ta zła energia " no dałaś popis nie ma co. Jeszcze brakuje mi tu tylko pana P.F. i hasła ze to wina Budasza .

 • Link do komentarza avalon niedziela, 06 maja 2018 22:27 napisane przez avalon

  Odwiedziłem ten pawilon tydzień temu przypadkowo, chciałem coś do picia kupić. Jedno co mnie zaskoczyło to nie działające drzwi obrotowe - ludzie musieli je pchać żeby wejść do środka. Żałosne.

 • Link do komentarza lolek niedziela, 06 maja 2018 21:08 napisane przez lolek

  No już już już wszystko OK. Po prostu ćwiczenia. Na chłopski rozum, ktoś kto wybula paręnaście melonów nie ma problemów z odbiorem budynku w tym odbiór ppoż.

 • Link do komentarza fan niedziela, 06 maja 2018 20:35 napisane przez fan

  to niedziela wygoniła klientów z zakupów na świeże powietrze:)

 • Link do komentarza ewentualny klient niedziela, 06 maja 2018 18:40 napisane przez ewentualny klient

  i TERAZ mam pytanie . Jak komendant Straży Pożarnej w Gnieźnie ocenia sprawność przeprowadzania ewakuacji Galerii Piastova? Czy wszyscy pracownicy poszczególnych sklepów byli pod tym kontem przeszkoleni ? Jak ocenia Pan Komendant " przekucie" wiedzy teoretycznej w czyn? co należałoby jak najszybciej jeszcze poprawić byśmy w tej galerii czuli sie bezpiecznie ?

 • Link do komentarza Bet niedziela, 06 maja 2018 16:31 napisane przez Bet

  Byłam w tej galerii 2 razy i muszę powiedzieć to było do przewidzenia, mało tego tam może dojść do czegoś poważniejszego. Coś za szybką ją zbudowali, coś nie tak z tą konstrukcją. Za każdym razem gdy wchodziłam do tej galerii czuć jak strasznie jest tam duszno, pomimo tylu drzwi wyjściowym w całej powierzchni nie ma w ogóle przepływu powietrza, strasznie ciężka energia, w sklepach strasznie sztuczne światło i za jasne. Po pobycie około godzinnym miałam migrenę, a jaką ulgę poczułam gdy wyszłam z tamtąd. Nie do porównania. W galerii na pałuckiej zupełnie inaczej, normalne powietrze

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane