czwartek, 10 maja 2018 07:19

Pożar na dachu szkoły w Szczytnikach Duchownych

 
Pożar na dachu szkoły w Szczytnikach Duchownych źródło: PSP w Gnieźnie

Wczoraj, gnieźnieńskie służby otrzymały powiadomienie o ogniu, jaki pojawił się na budynku szkoły położonej w Szczytnikach Duchownych.

Do zdarzenia doszło 9 maja około godziny 16:30, kiedy to do stanowiska kierowania gnieźnieńskiej komendy Państwowej Straży Pożarnej wpłynęła informacja o pożarze na dachu ww. placówki. Na miejsce skierowano zastępy gaśnicze, w tym także drabinę mechaniczną.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia, strażacy zastali pracowników firmy dekarskiej, którzy przystąpili do gaszenia palącej się papy za pomocą gaśnic śniegowych. Działania ratowników ograniczyły się do zabezpieczenia miejsca zdarzenia i jednoczesnym ugaszeniu palącego się dachu za pomocą jednego prądu wody. W trakcie działań upewniono się, że płomienie nie naruszyły dalszych struktur konstrukcji dachowych, po czym akcję zakończono.

źródło: PSP w Gnieźnie

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane