poniedziałek, 14 maja 2018 16:21

Wymienią się doświadczeniami w pracy socjalnej

 
Wymienią się doświadczeniami w pracy socjalnej fot. Rafał Wichniewicz

Do Gniezna przybyła pięcioosobowa grupa urzędników z partnerskiego powiatu Teltow Flaeming w Niemczech, którzy przyjechali porozmawiać o doświadczeniach dot. pomocy socjalnej.

Grupa przybyła do Pierwszej Stolicy Polski rozpoczęła swoją trzydniową wizytę, w trakcie której będą mogli nie tylko okazję zapoznać się z funkcjonowaniem pomocy socjalnej, realizowanej przez jednostki podległe powiatowi, ale także by poznać nasz region. 

- Cieszymy się z tej wizyty, gdyż na pewno te doświadczenia, które my możemy przekazać jako Powiat Gnieźnieński, będziemy mogli również pozyskać od powiatu Teltow Flaeming, stąd wydaje mi się iż ta wizyta będzie bardzo owocna. Oczywiście dotyczy ona pracy socjalnej z młodzieżą, ale oprócz tego chcemy też pokazać walory powiatu gnieźnieńskiego - przekazała starosta Beata Tarczyńska.

- Bardzo lubimy spotykać się z osobami z innych krajów, które pracują w obszarze pomocy społecznej, dzięki czemu możemy dużo się uczyć i czerpać, a przy tym pokazać iż nie mamy kompleksów w wiedzy. Pierwsza refleksja jest jednak taka, że jest różnica między pracownikami socjalnymi w Polsce i Niemczech, gdyż u nas wyraźnie ten dział jest sfeminizowany - przyznała Elżbieta Pilarczyk z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

W takcie swojego pobytu w Gnieźnie, niemieccy goście zapoznają się z funkcjonowaniem m.in. Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Centrum Aktywności Społecznej "Largo", świetlicą Dzieci z Chmur, Stowarzyszeniem Maki, a także odwiedzą Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kłecku. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane