czwartek, 17 maja 2018 13:00

Porozmawiają prostym językiem o raku piersi

  mnopr
Porozmawiają prostym językiem o raku piersi zdjęcie nadesłane

„Wczesne wykrycie to życie” - pod takim hasłem w przyszłym tygodniu odbędzie się konferencja naukowa, którą organizuje Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa. 

Po raz pierwszy w ujęciu całościowym i po raz pierwszy w Gnieźnie - tak można w skrócie opisać założenia dwudniowego spotkania, w trakcie którego aż 33 prelegentów będzie nie tylko prezentować najnowsze osiągnięcia w dziedzinie onkologii ale również w: fizjoterapii, pielęgniarstwie, psychoonkologii, inżynierii biomedycznej, dietetyce, kosmetologii - czyli we wszystkich dziedzinach, które wspomagają proces leczenia pacjentów onkologicznych.

Jak podkreśla dr n. med. Adam Pogorzała, Prorektor ds. Nauki i Rozwoju w PWSZ Gniezno: - Konferencja adresowana jest do specjalistów i terapeutów, którzy na co dzień mają do czynienia z pacjentem onkologicznym. Ale ze względu na to, że wydarzenie to ma charakter otwarty - wstęp jest bezpłatny - do udziału w nim, w sposób szczególny zachęcamy: rodziny pacjentek onkologicznych, amazonki oraz kobiety, w rodzinach których występują genetyczne predyspozycje do zachorowania na raka piersi, tj. posiadają mutację genu BRCA1.

- Nauka nie może być oderwana od pacjentów, a tylko wsłuchując się w ich potrzeby, możemy dostosowywać leczenie i opiekę około medyczną do konkretnego przypadku. Dlatego wystąpienia prelegentów, będą poprzeplatane historiami kobiet, które zmierzyły się z tą traumatyczną diagnozą, procesem leczenia i "wychodzenia z raka" - mówi współorganizatorka tego wydarzenia, Agnieszka Michalska

Całość uświęci również wernisaż zdjęć pacjentek, które zdecydowały się wziąć udział w sesji zdjęciowej zatytułowanej "Amazonka - kobieta do miłowania". Projekt ten specjalnie dla potrzeb konferencji, przygotowała i zrealizowała, znana swarzędzka artystka - fotograf Paulina Dubert. Uroczyste wręczenie zdjęć, bohaterkom naszej sesji, odbędzie się w drugim dniu konferencji.

Konferencję  "Wczesne wykrycie to życie", wspiera 24 Partnerów, wśród których jest m.in.: Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów im. Aliny Pienkowskiej z Poznania. Dzięki wsparciu tej instytucji, w drugim dniu konferencji tj.: 24 maja br., w godz. 10:00 - 16:00 - Panie w wieku 50-69 lat, będą mogły całkowicie bezpłatnie wykonać badanie mammograficzne, które realizowane będzie w podstawionym przez Ośrodek mammobusie, zaparkowanym na terenie kampusu PWSZ Gniezno.

Więcej informacji na temat konferencji oraz formularz rejestracyjny dla uczestników, dostępne są na stronie - https://konferencja.pwsz-gniezno.edu.pl
 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane