środa, 23 maja 2018 09:04

„Radość Niepodległej młodością wytańczona!”

  mn
„Radość Niepodległej młodością wytańczona!” zdjęcie nadesłane

Wpisując się w obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości, w minionym tygodniu w Gminnym Ośrodku Kultury w Niechanowie, upłynął w wyjątkowo tanecznej atmosferze. Odbyło się bowiem podsumowanie Projektu Edukacyjnego: „Radość Niepodległej młodością wytańczona!”, którego pomysłodawcą jest Stowarzyszenie Ziemia Gnieźnieńska.

Grażyna Kozanecka, Przewodnicząca ZG - współtwórca Gnieźnieńskiego Porozumienia Samorządowego GPS oraz Elżbieta Rzepecka-Roszak dyrektor Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Niechanowie - współorganizator i Lidia Szczęsna koordynatorka projektu, serdecznie powitały uczestników projektu, ich opiekunów i Jury. W szóstej  edycji projektu edukacyjnego skierowanego do uczniów Szkół Podstawowych powiatu gnieźnieńskiego, wzięły udział wraz z opiekunami szkoły: z Jarząbkowa, Modliszewka, Niechanowa,  Trzemeszna i Zdziechowy. 

Z racji, że rok 2018 zachęca  do uhonorowania i uczczenia w szczególny sposób 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, dzieci, młodzież i  nauczyciele mieli za zadanie  ukazać  wartości patriotyczne, kulturalne, etnograficzne  w narodowych, polskich tańcach  oraz  wyrazić  i zaprezentować je z dumą, godnością i szacunkiem.

- Przedstawiając szkołom  do realizacji projekt „Radość Niepodległej młodością wytańczona!” wierzyliśmy w kreatywność młodzieży oraz nauczycieli, w ich zaangażowanie i umiejętności taneczno - artystyczne oraz entuzjazm w wyrażaniu  tego, co dla współczesnego Polaka oznaczają słowa: „ patriotyzm”, „Ojczyzna”, „Polska”,  „podziw i szacunek dla osiągnięć kultury narodowej”.  Zgodnie z przyjętą zasadą  naszych projektów, wszyscy uczniowie  uczestniczyć będą we wspólnej, jednodniowej wycieczce do Warszawy, której  sponsorem jest Stowarzyszenie Ziemia Gnieźnieńska i częściowo Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - powiedziała G. Kozanecka.

Zmagania uczniowskie oceniało Jury w składzie: Jarosław Kusz- przewodniczący oraz  członek Zarządu  Starostwa w Gnieźnie Maria Suplicka, dyrektor GOK Teresa Jastrzębska, dyrektor BP Małgorzata Trzaskowska, wójt gminy Niechanowo Eugeniusz Zamiar. Ich decyzją I miejsce w grupie dzieci młodszych zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Modliszewku, a I miejsce w grupie uczniów starszych, młodzież z Gimnazjum w Trzemesznie. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe grawertony, pozostałe szkoły – certyfikaty.

Pomysłodawcy Projektu dziękują opiekunom grup, Paniom: Magdalenie Smarzyńskiej, Annie Zając, Magdalenie Woźniak, Annie Stefańskiej, Kamili Wesołowskiej, Aldonie Siwińskiej, Karolinie Liberkowskiej, Irenie Helman i Sylwii Grzybowskiej,  za zaangażowanie i przygotowanie pokazów tanecznych z zakresu narodowych tańców polskich. 

Przewodnicząca Stowarzyszenia Ziemia Gnieźnieńska Grażyna Kozanecka  bardzo serdecznie dziękuje p Lidii Szczęsnej, Elżbiecie Rzepeckiej- Roszak, Teresie Jastrzębskiej, Irenie Zamiatała oraz Andrzejowi Penkertowi za wspaniałą współpracę. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane