czwartek, 24 maja 2018 18:27

Pożar w gospodarstwie niedaleko Trzemeszna

 
Pożar w gospodarstwie niedaleko Trzemeszna źródło: OSP Trzemeszno

W nocy z środy na czwartek służby zostały powiadomione o pożarze w jednym z budynków gospodarczych w Kierzkowie koło Trzemeszna.

Do zdarzenia doszło 24 maja około 1:15 w nocy, kiedy to dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej otrzymał sygnał o pożarze gospodarstwa w miejscowości Kierzkowo w Gminie Trzemeszno. Na miejsce zadysponowane zostały dwa zastępy gaśnicze OSP Trzemeszno oraz jeden JRG Gniezno.

Po dotarciu na miejsce okazało się, że płonie drewno składowane w jednym z pomieszczeń, które było nim wypełnione po brzegi. Strażacy od razu przystąpili do gaszenia pożaru przy użyciu dwóch prądów wody z ciężkiego samochodu gaśniczego z Trzemeszna. W pierwszej fazie opierano się na dowożeniu wody, a następnie za pomocą węży zbudowano sieć zasilającą auto z odległości około 100 m.

W trakcie działań wykorzystano także koparko-ładowarkę, za pomocą której wywożono z wnętrza drewno, po czym było ono następnie dogaszane. Działania ratowników trwały do 6:30 rano.

źródło: OSP Trzemeszno

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane