poniedziałek, 28 maja 2018 09:40

Społeczna akcja czyszczenia grobów powstańczych

 
Społeczna akcja czyszczenia grobów powstańczych archiwum redakcji

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 2, Gimnazjum nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 7 zaprasza wszystkich gnieźnian na wspólną akcję oczyszczania grobów gnieźnieńskich powstańców.

Jak przekazali organizatorzy, wydarzeniu przyświeca pamięć o bohaterach, a także wierność patriotycznym wartościom. Uczestnicy, chcąc słowem i czynem dać dowód swojej wdzięczności tym, którzy oddali życie za naszą ojczyznę i miasto, postanowili wziąć udział w czyszczeniu ich grobów. 

Na cmentarzu Św. Piotra spoczywa wielu poległych, których groby wymagają pomocy w starannym ich uprzątnięciu, dlatego zorganizowano akcję społeczną, polegającą na czyszczeniu grobów. Wszyscy, którym zależy na dobru miejsc pamięci, mogą się stawić we wtorek 29 maja o godzinie 16:30 na cmentarzu św. Piotra, przy głównym wejściu od ul. Powstańców Wielkopolskich. Trzeba zabrać ze sobą dobre chęci i wszystko, co jest potrzebne do sprzątania.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane