środa, 30 maja 2018 10:00

Najlepszy patrolowiec w powiecie wyłoniony

 
Najlepszy patrolowiec w powiecie wyłoniony źródło: KPP Gniezno

Grzegorz Kujawski z Komisariatu Policji w Witkowie wygrał powiatowe eliminacje Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji "Patrol Roku 2018", który jednocześnie wyłonił najlepszego policjanta służby patrolowej powiatu gnieźnieńskiego.

Tegoroczne zawody zorganizowano w auli III LO. Na starcie stanęło 23 policjantów, którzy reprezentowali referat patrolowo – interwencyjny i komisariaty Policji w Czerniejewie, Kłecku, Trzemesznie i Witkowie. Nad przebiegiem zmagań czuwali nadkom. Robert Recki – Naczelnik Wydziału Prewencji i asp. sztab. Marian Chudy – kierownik RPI z gnieźnieńskiej komendy oraz przedstawiciel Pani Starosty Pan Maciej Szczepański, który jest Dyrektorem Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego.

Wyniki konkursu: 
I miejsce – sierż. Grzegorz Kujawski z Komisariatu Policji w Witkowie,
II miejsce – st. sierż. Dariusz Krupowies z Komisariatu Policji w Czerniejewie,
III miejsce – st. sierż. Tomasz Jaszczak z Referatu Patrolowo – Interwencyjnego,
IV miejsce – post. Szymon Sternal z Komisariatu Policji w Witkowie,
V miejsce – Bartosz Grzybowski z Referatu Patrolowo – Interwencyjnego.
Najlepsi policjanci otrzymają premie pieniężne ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie. Są to kwoty od 170 do 500 złotych.

To właśnie od służby patrolowej zdecydowana większość policjantów rozpoczyna swoją przygodę z mundurem. Jak informuje gnieźnieńska komenda, taka służba wymaga od funkcjonariuszy dużej znajomości przepisów, sprawności fizycznej, czy umiejętności rozwiązywania spornych interwencji. Policjanci służby patrolowej dzień i noc dbają o bezpieczeństwo mieszkańców i niekiedy to od ich szybkiej i skutecznej interwencji zależy zdrowie i życie. Mundurowi z „patrolu” bardzo często jako pierwsi są na miejscu przestępstwa, czy innych poważnych zdarzeń. Dlatego od ich profesjonalizmu bardzo często zależy powodzenie dalszego postępowania w sprawie, a tego typu zawody są dobrą okazją do sprawdzenia ich wiedzy.

źródło: KPP w Gnieźnie

1 komentarz

  • Link do komentarza Urzędnik środa, 30 maja 2018 19:03 napisane przez Urzędnik

    Takie zawody powinny być zorganizowane w straży miejskiej. Społeczeństwonadze mogłoby się dopiero przekonać jaki jest poziom wiedzy poszczególnych strażników. Aż strach pomyśleć.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane