czwartek, 31 maja 2018 09:34

Sąsiedzka czujność zawsze w cenie

 

W czwartkowy poranek, gnieźnieńskie służby zostały powiadomione o dymie, który zaczął się wydobywać z budynku przy ul. Libelta. Na miejsce przyjechały zastępy straży pożarnej.

Do zdarzenia doszło w Boże Ciało, 31 maja, około 8:45. Jak udało się nam dowiedzieć, służby zaalarmował jeden z mieszkańców ww. ulicy, który usłyszał wołanie o pomoc i zobaczył dym, wydobywający się z mieszkania sąsiada w jednym z pobliskich domów. 

Na miejsce przyjechały dwa zastępy JRG Gniezno oraz drabina mechaniczna, (do których potem dołączył jeszcze jeden zastęp), ale już po chwili okazało się iż przyczyny pożaru nie są groźne, a on sam został już ugaszony. Jak się okazało, płyta osłaniająca kuchenkę gazową od ściany odkleiła się od tej ostatniej i spadła na włączony palnik, w wyniku czego zaczęła się topić. To spowodowało gęste zadymienie, dlatego obecni na miejscu strażacy dokonali jedynie oddymienia pomieszczeń. 

 

1 komentarz

  • Link do komentarza Stamtąd czwartek, 31 maja 2018 10:59 napisane przez Stamtąd

    Wielkie uznanie dla gnieźnieńskiej Straży Pożarnej. Zjawili się w tempie superekspresowym i uratowali być może nie tylko mienie ale i życie. Podziękowania też dla sąsiada, który wykazał się troską i zawiadomił w porę służby ratunkowe.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane