poniedziałek, 04 czerwca 2018 14:32

PiS o rzeczywistych kulisach wyboru kandydata na prezydenta

 

Poseł Krzysztof Ostrowski i kandydat PiS na prezydenta Gniezna Paweł Kamiński, postanowili się odnieść do medialnych informacji, które pojawiły się w ostatnim czasie na ich temat.

Konferencję w tym celu zorganizowano w poniedziałkowe popołudnie, a jej celem była odpowiedź na pewne zarzuty, jakie pojawiły się w ostatnim czasie, także po stronie jednego z przedstawicieli ww. ugrupowania.

Jak przekazał Krzysztof Ostrowski, w związku z powtarzanymi informacjami o planach kandydowania jego osoby na urząd prezydenta Gniezna, stwierdził on stanowczo:  - Nie zamierzałem i nie zamierzam kandydować w nadchodzących wyborach samorządowych. Z samorządem byłem związany od początku lat 90., od pierwszej kadencji jako nieetatowy członek zarządu Miasta Gniezna, a potem przez wszystkie lata, aż zostałem posłem Rzeczypospolitej Polskiej. Uważam iż sporo energii, wysiłku i doświadczenia oraz serca poświęciłem sprawom lokalnym i samorządowym i jest dobry czas, by wykorzystać to na szczeblu centralnym, gdzie pracuję w Komisji Zdrowia, Komisji Spraw Zagranicznych, kilku zespołach parlamentarnych, a szczególnie w Parlamentarnym Zespole ds. Praw Pacjenta, który powstał z mojej inicjatywy. Krzysztof Ostrowski przyznał iż jego kandydatura została co prawda zgłoszona do zarządu Prawa i Sprawiedliwości w Koninie przez posła Zbigniewa Dolatę bez wiedzy i zgody zainteresowanego: - Podczas posiedzenia zarządu, na którym ta sprawa była rozstrzygana, nie było głosowania nade mną, tylko nad Pawłem Kamińskim. Pan poseł Zbigniew Dolata podaje nieprawdziwe informacje, jakobym w ostatniej chwili zrezygnował z kandydowania etc. O to, by Paweł Kamiński był kandydatem starałem się od kilku miesięcy i cieszę się, że tak się stało. Uważam, że to dobra kandydatura, jest przedsiębiorcą, człowiekiem uczciwym, społecznie zaangażowanym w różne akcje, choć nie był radnym żadnego szczebla, organizując różne akcje i wydarzenia - przekazał Krzysztof Ostrowski, stwierdzając iż kandydaturę tę w zarządzie okręgowym poparło szesnaście głosów za, a przeciw były cztery osoby.

Paweł Kamiński w odniesieniu do całej sprawy, zdecydował się wydać oświadczenie, w którym wyjaśnił całą sytuację:

Szanowni Państwo, drodzy Gnieźnianie,

Decydując się na start w wyborach samorządowych na urząd Prezydenta Gniezna postanowiłem, że uczynię to wtedy, gdy będę miał bardzo atrakcyjny i możliwy do zrealizowania program oraz pomysł na przyszłość naszego miasta. Założyłem sobie że moja kampania wyborcza będzie miała charakter wyłącznie merytoryczny i słowa dotrzymam. W odpowiednim czasie przedstawię Państwu projekt dla Gniezna, który da mu szansę zaistnieć w skali kraju pod względem innowacyjności przyszłości gospodarczej, atrakcyjności wypoczynkowej i turystycznej oraz możliwości leczniczych. 

Zanim to jednak nastąpi zmuszony jestem do zabrania głosu w sprawie, która dotyczy mojej osoby a sięga dwadzieścia lat wstecz. Ostatnimi dniami pojawiło się wiele artykułów w prasie lokalnej i krajowej, w których przedstawia się mnie jako osobę, która w przeszłości promowała satanizm. Przedstawię Państwu stan faktyczny jaki miał miejsce w mojej działalności w latach 90-tych ubiegłego stulecia.

Moja firma zajmowała się wydawaniem szeroko pojętej muzyki heavy metalowej we wszystkich jej odmianach, od bardzo lekkich, klimatycznych i łagodnych do mocnych i agresywnych brzmieniowo. Prawdą jest, że były wśród nich zespoły black metalowe jak i zespoły chrześcijańskie. Firma nigdy nie miała charakteru ideologicznego, która nastawiona była na promowanie satanizmu, jak można było zrozumieć większość medialnych tytułów. Firma zakończyła swój żywot w roku 2001. Patrząc dzisiaj z perspektywy dojrzałego człowieka, nie wydawałbym już muzyki black metalowej, gdyż niesie ona wyłącznie agresywne emocje, brutalność i antywartości.

Wraz z ogłoszeniem tego oświadczenia uważam temat za zamknięty. 

Pozdrawiam wszystkich serdecznie. Do zobaczenia w kampanii wyborczej!

Paweł Kamiński

49 komentarzy

 • Link do komentarza Gerard wtorek, 12 czerwca 2018 14:25 napisane przez Gerard

  już był w ogródku, już witał się z gąską i nic z tego nie wyszło. Czekam na czarnego konia tych wyborów, który ujawni się we wrześniu

 • Link do komentarza mieszkaniec wtorek, 12 czerwca 2018 13:49 napisane przez mieszkaniec

  A Dolata kłamie i kłamie. Lata do różnych mediów i tworzy niestworzone dotąd historie. No, panie Dolata, a pan nigdy w życiu nie miał niczego na swoim sumieniu? Pan nigdy nie zrobił niczego, za co się pan wstydziłby? Pan jest święty od urodzenia? Pan poszedł do parlamentu z marszu, a ja się pytam z jakim to doświadczeniem? A kto pana w Gnieżnie znał? To pana w Gnieźnie nikt nie znał i pan wskoczył tylko na wózku partii, a nie ze swoich zasług, ktorych pan innym odmawia. Pana zaciętość i mściwość oraz zakłamanie jest obrzydliwe.

 • Link do komentarza pacjent wtorek, 12 czerwca 2018 13:49 napisane przez pacjent

  Felek a ty odróżniasz PIELĘGNIARKĘ od SALOWEJ ?

 • Link do komentarza Felek wtorek, 12 czerwca 2018 10:10 napisane przez Felek

  Ze szpitalem to racja. Znajomy pacjent szpitala bardzo cierpiał więc poprosił o pomoc pielęgniarki. Te jednak odmówiły natychmiastowej pomocy bo musiały w tym czasie słać łóżka.

 • Link do komentarza jasnowidz wtorek, 12 czerwca 2018 07:45 napisane przez jasnowidz

  Credo A ja wiem tylko tyle , że NA PEWNO wygra w najbliższych wyborach samorządowych " PAWEŁ".

 • Link do komentarza Credo poniedziałek, 11 czerwca 2018 15:03 napisane przez Credo

  Dolata już się kończy.
  Ostrowski przetrwa.
  Budasz nie wytrzyma.
  A Kamiński wygra.

 • Link do komentarza Zniesmaczony poniedziałek, 11 czerwca 2018 13:04 napisane przez Zniesmaczony

  Szkoda starej ekipy,na szczęście Środa niedaleko.

 • Link do komentarza melchior niedziela, 10 czerwca 2018 12:33 napisane przez melchior

  pacjencie, powiem więcej - gnieżnienskie rodziny radnych z PISu leczą się tylko u chirurgów, których ich pociotki radni pisu wyrzucili z tego szpitala. Ba, nawet radni pisu nie leczą się w tym szpitalu, który podobno odzyskał dobre imię. W odzyskanie dobrego imienia uwierzę, jak pod nóz pójdzie u obecnych chirurgów () najbliższa rodzina dyrekcji lub sama starościna albo Berlik. I to po południu lub w nocy, kiedy w szpitalu nie ma chirurga tylko nieopierzony rezydent.
  Mój znajomy przyszedl do szpitala zoperowac banalna rzecz - był przesuwany 4 dni, bo codziennie nie zdążyli go zoperować. Nikt mu o tym nie mówił, był przetrzymywany bez jedzenia przez kilka dni. Pielęgniarki nic nie wiedziały, a doktora żadnego na oddziale nie było. A jak tam by ktoś stracił przytomnośc to chyba drugi pacjent z sali by go musiał reanimować. Uzyskanie informacji o stanie zdrowia graniczy z cudem, bo do kogo się nie zwrócisz, to twierdzi, że to nie on jest lekarzem prowadzącym. Tam nikt nic nie wie.

 • Link do komentarza Pacjent niedziela, 10 czerwca 2018 07:42 napisane przez Pacjent

  DOLATA namieszal w szpitalu a qnieznienscy pacjenci i tak operują się u Bembnisty.Powinien mieć zakaz wjazdu do Gniezna

 • Link do komentarza Wyborca powiatowy niedziela, 10 czerwca 2018 06:39 napisane przez Wyborca powiatowy

  Dolata ma tylko pod soba swoją ferajnę, która na pewno dzieli jego poglądy polityczne, która nie rozumie jego manipulację nimi. Idą za nim na oślep, bo nie widzą tego jego zakłamania. Biedni ludzie.

 • Link do komentarza Mietas sobota, 09 czerwca 2018 21:07 napisane przez Mietas

  A tak w ogóle to skąd ten Dolata wziął się w Gnieźnie? Przecież też był tutaj nieznany, Jaka jest jego przeszłość? On może tutaj wszystkim wmawiać, jak przecież nie studiował ani w Poznaniu, ani tutaj nie mieszkał w najtrudniejszych polskich czasach. Jego czas politycznego bytu powinien się skończyć bezpowrotnie, namieszał w tym mieście dosyć i dlatego w Gnieźnie jest mało sympatyków PiSu. Niestety, dzięki niemu.

 • Link do komentarza Max ze śródmieścia sobota, 09 czerwca 2018 10:27 napisane przez Max ze śródmieścia

  W poprzednich wyborach samorządowych, gdy na prezydenta Gniezna startował Ostrowski, a poparli go i to osobiście, Kaczyński, Gowin i Szyszko poseł Dolata robił, co mógł, by tę kandydaturę utrącić. Nawet później chwalił się i to publicznie, że głosował na Budasza. Są świadkowie ! To się nadaje do zbadania na Poznańskiej ! W tym roku dla Dolaty p.Ostrowski jest tak dobrym kandydatem na prezydenta, że bez wiedzy i zgody zainteresowanego zgłasza jego kandydaturę. Jak pan Dolata śmie przemawiać rzekomo w imieniu wyborców PiS-u, kiedy sam głosuje na swych sprawdzonych kumpli z PO ? Rzekomo nieznany p. Paweł Kamiński atakowany przez Dolatę i jego sforę wzbudza prawdziwą panikę w szeregach czerwono-różowych. Dlaczego ? Bo nie z sitwy, uczciwy i startuje nie dla kasy!

 • Link do komentarza sympatyk PiS sobota, 09 czerwca 2018 09:43 napisane przez sympatyk PiS

  Szpital siedzi na bombie, jeszcze moment i wybuchnie, a wtedy, nia będzie zmiłowania i nie będą ważne barwy polityczne.

 • Link do komentarza tata sobota, 09 czerwca 2018 09:05 napisane przez tata

  cóż, to nie Ostrowski traci, a Dolata swoją życiową szansę, niestety układa się cały czas z Budaszem, powiat kiepsko przędzie pod jego rządami z tyłu fotela, starościna faatalna, większość urzędasów z czasów Pilaka pozostało, robi wszystko by wyjśc tylko z twarzą w szpitalu, a ten jest kiepsko zarządzany, wystarczy przyjechać na SOR w weekend z małą awarią zdrowotną i wtedy się odczuje jakość, żadnej selekcji, tylko anielska cierpliwość może uratować chorego, może sie doczeka - o kulturze osobistej personelu nie wspomnę.... jest jeszcze parę kwiatków, które zawdzięczamy panu Dolacie ale powoli, jeszcze będzie głośno o tym i to nie tylko w Gnieźnie...

 • Link do komentarza x. sobota, 09 czerwca 2018 00:11 napisane przez x.

  Uczniu, powiadasz nikomu nieznanemu? To zapytaj się swojego prezydenta Budasza. Ponoć znają się panowie nienajgorzej:-)))

 • Link do komentarza pierożek piątek, 08 czerwca 2018 20:31 napisane przez pierożek

  do uczeń: a z czego niby był znany obecny prezydent?? przyjechał w teczce no i dyrektorem został najpierw poczty, gdzie odetchnęli z ulgą jak odszedł, potem w teczce po niby konkursie został dyrektorem MPK, to pytam z czego był znany nim został prezydentem .....

 • Link do komentarza uczeń piątek, 08 czerwca 2018 14:08 napisane przez uczeń

  Ostrowski traci swoją ostatnią szansę wystawiając nieznanego nikomu kandydata. Pewnie zostałby prezydentem, bo posłem już nie zostanie

 • Link do komentarza apolityczny piątek, 08 czerwca 2018 13:41 napisane przez apolityczny

  Całe szczęście, że Dolata nie popiera Kamińskiego, bo jest nadzieja, że gdy zostanie on wybrany, to nie będzie chodzil na pasku tego posła, którego Gniezno ma już dość.

 • Link do komentarza Św. Grzegorz z Nazjanzu czwartek, 07 czerwca 2018 23:30 napisane przez Św. Grzegorz z Nazjanzu

  Bóg niczym bardziej się nie raduje, jak nawróceniem i zbawianiem człowieka. Głowa do góry panie Pawle, jest Pan wielki!

 • Link do komentarza Jolka czwartek, 07 czerwca 2018 17:53 napisane przez Jolka

  Ludzie ogarnijcie się. Czy to są wybory na biskupa?Całe lata rządziło SLD i to Wam nie przeszkadzało.A teraz wynajdujecie spiskowe teorie na temat jakiejś muzyki.Wg.tego zawistnego posła kandydat na Prezydenta ma być chodzącą świętością klęczącą całymi dniami przed ołtarzem.A potem się dziwicie,że kler rządzi.

startpoprz.123nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane